כמה שאלות של מתחילל!

avinoni23

New member
כמה שאלות של מתחילל!

אני רוצה לקנות צמח בשביל מטהר אוויר לחדר...
על מה אתם ממלצים ?(יהיה מעט אור שמש )

אם אני סבלני יש טעם לקנות את כול הצמח או שאפשר לקנות רק זרעים ושתיל ?
כי אולי אני אקנה כמה ובטח זה יעלה הרבה אם אני אקנה כשהצמח כבר גדל לא ..?

שמוליק לצערי כולם מסתמכים על עבודה הקדמית של נס"א

לא מצאתי שום עבודה המראה כמה צמחים נדרשים ביחס לגודל החדר כמות הריהוט (הפולט שפע גאזים מזיקים), וכמות המשתמשים בחדר וזמן השהייה בו.
נתקלתי בעבודה אחת יפאנית שבה ממליצים להפוך את החדר לחממה מלאה צמחים אבל יש להוציא הצמחים בצורה מסודרת להתחדש באור רב ביחס לחדר בקיצור - לא מעשי !!

רן, אתה וודאי מכיר את המערכון "ירצו יאכלו, לא ירצו לא יאכלו"

הנ"ל ביקש,קיבל ויחליט. ענינית ,אני בעד צמחים בבית. אם יש בזה תוצר נלווה של סינון אוויר, מה אכפת לי ?
נ.ב
אצלי בתוך הבית אין צמחים אבל בגלל סיבות אחרות

avinoni23

New member
מתלבט בין כידונן תלת-פסי לספטיפיליום

מתלבט בין כידונן תלת-פסי לספטיפיליום
כמה מים צריך להשקות את הספטיפיליום? ומה הכמות ?

תודה רבה.

jeshu

New member
רוב טיהור האוויר יעשה ע"י הקרקע
בקרקע, בייחוד אם היא אורגנית, יש הרבה מאוד מיקרוארוגניזמים מסוגים שונים שיקלטו כל מיני גורמי ריח.

תתחיל עם פוטוס - הוא טוס לכל תאורה ותוכל לכוון אותו למקומות גבוהים וללפף בכל מיני מקומות. משקים ככל שצריך - בודקרים עם האצבע. אין צורך לרכוש צמח, רק לארגן עציץ עם אדמת עציצים, להוריד ייחור באורך של חצי מטר עד מטר ואת חלקו התחתון לשים בבקבוק (בקבוק יין משומש, למשל) להשרשה. כשתהיה לו מערכת שורשים, לשתול בעציץ.

avinoni23

New member
jeshu

&nbsp
אדמה רגילה שיש בחוץ היא לא טובה לעצצים ? חשבתי להביא אדמה מבחוץ... אני לא רואה כזה הבדל לא ?
&nbsp
&nbsp
*תמשפט הזה לצערי לא כולכך הבנתי.. אני יוכל לקחת ענף ולעשים אותו באדמה לא? חייב שורש ?
- להוריד ייחור באורך של חצי מטר עד מטר ואת חלקו התחתון לשים בבקבוק (בקבוק יין משומש, למשל) להשרשה. כשתהיה לו מערכת שורשים, לשתול בעציץ.
&nbsp
&nbsp

drorim69

Active member
אדמה מבחוץ לא טובה לעציצים!!

בעציצים שותלים רק בתערובת שתילה שקונים בשקים במשתלה.

jeshu

New member
תלוי איזה קרקע יש לך
פעם הייתי משתמש בתערובת של מצע שתילה וקרקע חולית מבחוץ - זה לא רע כשישנה קרקע חולית זמינה. בכל אופן, מאחר ואין לך ניסיון עדיפה לך אדמת העציצים (שזה כבול עם תוספות) והיא גם תהיה טובה יותר לטיהור אוויר.

jeshu

New member
השרשה - תלוי בצמח שתבחר
הצמח שאני הצעתי משריש היטב במים ובתנאים הביתיים שעומדים לרשותך זה עדיף. להשרשה בקרקע רצוייה אדמת עציצים - כי היא מחזיקה הרבה מים והיא מאווררת יחסית. לקרקע מהגינה (והשאלה היא מה יש לך בכלל בגינה) יכולים להיות עוד כמה חסרונות.

למעלה