סחף אדמה מתחת לבית...

noamrabi

New member
סחף אדמה מתחת לבית...

שלום,
עברתי לבית קרקע לפני מספר חודשים, בגשמים האחרונים החל להיווצר לי בור מתחת לבית בשל סחף של קרקע לכיוון היסודות ומי תהום.
איך אני יכול לפתור את זה ? הציעו לי בד גיאותרמי, והציעו לי בורות ניקוז שיתחברו לצינור החוצה.

מה אתם אומרים ?

noamrabi

New member
תמונה להמחשה

הבור כבר בעומק של 40 ס"מ

Guarden

New member
לי זה עדיין קורה במקומות מסוימים

5.5 שנים אחרי הבנייה. המצב אצלך לא נורא, ודי ברור מה קורה - ישנם כיסי אוויר מתחת לבית שנשארו מהבנייה.
הפתרון אצלי ובכל מקום אחר - פשוט למלא.... עם הזמן הכיסים יתמלאו והתופעה תעלם.
אין קשר לביסוס הבית. הבית לא יושב על האדמה, כי אם על יסודות.

בפורום אי אפשר לדעת אם זה נורא

או לא. גם אצלי יש סחיפה קלה... אין לי מושכ מה קןרה אצל השואל.
ללקוחות שלי סחיפה שכזו גרמה לצורך להרוס קיר חומה ולבנות אותו מחדש. סיפור יקר.

Guarden

New member
מסכים. זו רק הערכה שלי על פי עומק הבור

והכי נכון שבעל מקצוע, ועדיף באמת מי שבנה את הבית ושאחראי לו, שיבוא ויסתכל.

noamrabi

New member
הקבלן מתנער מאחריות

הוא טוען שזו תנועה טבעית של הקרקע בעקבות הגשמים האחרונים ומציע לי להתקין (על חשבוני) בריכות ניקוז בחצר.

אם זה אכן כיסי אוויר זה אומר שזה יגמר מתי שהוא, אבל אם זה באמת סחיפת קרקע שנשטפת במים לאנשהוא... אז הבורות רק ילכו ויעמיקו
פתרונות של בריכות ניקוד או בדים גיאותרמים יכולים לתת פיתרון ?

לפי החוק הוא אחראי

והוא יכול להתנער עד מחר, אבל אם אכן יש צורך בבורות חלחול (לפי הנחית יועץ קרקע) והוא לא ביצע אותן - זו אחריותו המלאה.
הוא יפסיד בבית המשפט.
&nbsp
הפורום הזה הוא לא הכתובת לאמר לך אם הפתרונות שהצעת יעזרו.
אין כאן יועצי קרקע, וגם אם היו - הם לא מכירים את המגרש הספציפי והתנאים הספציפיים שלך.
&nbsp
הכתובת הנכונה היא המהנדס שלכם, שהאחריות ליסודות היא על ראשו לתמיד. האמן לי שאם יש שם איזשהו כשל, הוא עצמו ילחם כדי שזה יטופל. לחלופין, להזמין למגרש יועץ קרקע (מהנדס) .
או חברת בדק-בית (חפש בגוגל, יש הרבה, למשל "הדס ביקורת מבנים" או אחרות) הדוחות שלהם משמשים בסיס לתביעה בבית משפט. המהנדסים הבודקים שלהם משמשים כעדים מומחים.
&nbsp
&nbsp

jeshu

New member
להחליף לצמחים אמיתיים, אולי אפילו דשא
שיש להם שורשים ומחזיקים את הקרקע במקום. לא להחליף את העצה של מיכל - לפנות למהנדס.

למעלה