חידה בהגדרה לא כל כך מתמטית

חידה בהגדרה לא כל כך מתמטית

שני ציטוטים ממבזק חדשות וואלה:
לפיד: ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה
12:46טל שלו
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב היום (שישי) בחשבון הטוויטר שלו כי " ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה. ערכיה של הקהילה הגאה לא מעוותים ואני אשמח שהרבה יהודים יגורו בגליל. וגם בגולן ובנגב". הציוץ הגיע על רקע ויכוח של לפיד עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד הימין) לגבי חוק הגיוס. סמוטריץ' הגיב על הציוץ וכתב כי " יאיר לפיד, מועמד כחול לבן לראשות הממשלה: 'ישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה'. תודה יאיר שהוצאת את זה בסוף. כל מילה נוספת מיותרת".

- - - -
לפיד מבהיר: נגד מדינת כל אזרחיה, התכוונתי לזכויות להט"ב
12:56טל שלו
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס לציוץ שלו והבהיר כי "מישהו ממש, אבל ממש לא הבין מה הוא קורא. אני נגד מדינת כל אזרחיה באופן מוחלט וכל חיי. ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית וכזו תישאר. מה שכתבתי התייחס לזכויות הלהט"בים".

- - - -
סוף ציטוט.
עכשיו שאלה ליאיר לפיד בשפה העברית.
אם הבנתי נכון, בנוגע לחבר להט"ב - לפי הגדרתך, ישראל היא המדינה שלו.
בנוגע לאזרח ישראל ערבי - זו לא המדינה שלו.
אז מה בנוגע לאזרח ישראל ערבי, שהוא גם חבר להט"ב?!!! זו המדינה שלו, או לא המדינה שלו?

aaa123

Member
אני חושב שהפתרון הוא פשוט בשם העקרון של שויון ללהט"בים

אם אזרח ישראלי ערבי זו לא המדינה שלו אז גם אזרח ישראלי להט"ב ערבי זאת לא המדינה שלו אחרת אין שויון ללהט"בים.
&nbsp
אני לא בטוח אגב אם הבנת נכון שלפיד מתכוון שאזרח ישראלי ערבי זאת לא המדינה שלו.
&nbsp
לוגית מדינת כל אזרחיה אומר רק זכויות שוות למי שמוגדרים כרגע כאזרחי המדינה אבל לביטוי יש רקע הסטורי שאומר שהכוונה היא לא בדיוק זה ,
כך שעדיף שאנשים יהיו זהירים כדי שלא יובנו לא נכון,ולא ישתמשו כלל בביטוי מדינת כל אזרחיה אם הם רק מתכוונים לזכויות שוות לאלו שמוגדרים היום כאזרחים.

הוא כבר כתב, שיותר לא יצייץ במקלחת לפני שיתנגב.
מוזמן להמשיך בשרשור שפתחתי בשאלה זו בפורום אקטואליה. נראה לי שאף אחד לא הבין שם את השאלה

אורי769

New member
חידה דומה

במשך שנים החתימה שלי בתפוז היתה ציטוט של פוליטיקאי. של עמי איילון בעת שהיה ח"כ מטעם מפלגת העבודה:

"כשהייתי ילד, מאוד אהבתי מתמטיקה. אני נותן לכם סדרת מספרים: 1,2,3,7,8,16. תנו לי מספר נוסף. אין שום הגיון פנימי ברשימה הזאת. זה הגיון פנימי שמתנתק מהבטחות שהבטחנו לבוחרים, שמתנתק מתחושת ההתחדשות והאמינות שיצרנו בקרב אלה שנתנו לנו את הקולות שלהם. זה היגיון פנימי שמעדיף פוליטיקה קטנה, קומבינטורית, על פני מסר ציבורי שצריך כדי להתחיל את מערכת הבחירות הבאה. אנחנו מביאים למותה של המהפכה שהובלנו עוד לפני שנולדה"

והחידה היא: מי יכול לנחש מה בעצם הוא מנסה להגיד?

אורי769

New member
כן

המשפט נאמר זמן קצר אחרי ההסכם הקואליציוני בין קדימה לעבודה בתחילת ממשלת אולמרט. המספרים ב"סדרה" זה המקומות ברשימת העבודה שקיבלו תפקיד שר.

למעלה