אשמח מאוד לקבל סיוע בשאלה המצ"ב בגרפים

אשמח מאוד לקבל סיוע בשאלה המצ"ב בגרפים

אורי769

New member
בבקשה

א. מסעיף ב אתה יכול להסיק שב-א עליך לחפש דוגמא בה הגרף הוא 2 רגולרי או 1 רגולרי. אלה גרפים מאד פשוטים. חפש גרף דו"צ 2 רגולרי הכי פשוט שאתה יכול לחשוב עליו ותבדוק.
ב. אם r>=3 אז גם הגודל של A ושל B הוא 3 ומעלה. מאחר וב-G אין צלעות בתוך A אז ב-H כל שני קודקודים ב-A מחוברים. אז האם יתכן לפצל את A לשתי קבוצות ללא צלעות?
ג. סעיף מוזר - מה ההגדרה שניתנה לכם לגשר? האם הכוונה לצלע שהוצאתה מגדילה את מספר רכיבי הקשירות או האם משהו אחר?

זו אכן ההגדרה שניתנה לנו לגשר. ולגבי משלים של גרף דו"צ,

האם בגרף זה לא אמורים לחבר גם בין הקודקודי שנמצאים ב-A וגם בין הקודקודים שנמצאים ב-B ?

אורי769

New member
אוקיי... אז ככה

בסעיף א וב אין הכוונה שהצדדים של H יהיו בהכרח זהים לצדדים של G. להיפך... די ברור שב-H כל הקודקודים ב-A מחוברים ולכן זה לא יכול להיות צד.

סעיף אני חוזר בי מההגדרה "מוזר". הכל בסדר :). הטענה היא שבגרף דו צדדי רגולרי אין גשרים. כדי להוכיח את תניח בשלילה שיש גשר. תפוצץ את הגשר. אז תסתכל על אחד מרכיבי הקשירות ונסה להבין מה לא בסדר איתו.

אורי769

New member
תשובות

ראשית, אתה צודק לגבי 1-רגולרי. הטענה שלי תקפה לגבי r>=2.
לגבי ההוכחה שלך - קודם כל הטענה שקיים מעגל מצריכה הוכחה. שנית, זה שיש מעגל זה לא מספיק. כי אם הצלע e אינה חלק מהמעגל אז אולי היא גשר.
אבל הטיעון שלי הרבה יותר פשוט - נניח e היא גשר. אז אחרי שהוצאת את e נשארו שני גרפים למעשה שאינם מחוברים, G1 ו-G2. נסתכל על G1. הוא דו"צ עם צדדים A1 ו-B1. מה סכום הדרגות של קודקודי A1? מה של B1?

למעלה