חוסר התקדמות מבחינת גלישה

• פותח הנושא 068
  • פורסם בתאריך

068

New member
חוסר התקדמות מבחינת גלישה

חברה אני ממש צריך עזרה... אני גולש כבר בערך חצי שנה, יודע לתפוס פינה, לשחק על הגל, להביא דאק דייב אולי אפילו פלואטר או אוף דה ליפ פה ושום בפוקסים בקיץ הייתי גולש הרב יותר פעמים בשבוע אבל עכשיו בחורף אני משתדל לפחות ביום שבת ללכת ואם יש גלים אז עוד איזה פעם פעמיים בנוסף לשבת. בקיצור פה הבעיה שלי מתחילה, אני שמתי לב שמבחינת רמת הגלישה אני ממש לא מתקדם, אני ממש ממש תקוע במקום, זה כאילו שהראש שלי יודע מה לעשות בים אבל הגוף מפגר אחריו. עדיין יש לי את הפחד הזה מגלים של ברך-מותן+ שאמרו לי שהוא ירד עם הנסיון (והוא לא ירד) וזה פשוט מעצבן לראות שחברים שלי מתקדמים, שוחטים גלים של ראש + ואני תקוע מבחינת רמה ולא מתקדם... זה ממש ממש מייאש, הנה היה לי מקרה לא מזמן שהייתי בים בגורדון בגל של ברך! ופשוט לא יכולתי להסתדר עם הפיצפון הזה בקיצור ממש ממש תודה למי שיעזור לי

כמה דברים

1. אולי זה הגלשן? ככל שמתקדמים ברמה ככה מקטינים את המידות של הגלשן מבחינת גובה,עובי ורוחב מה הגובה והמשקל שלך ואיזה מידות גלשן יש לך? 2. כל אחד וקצב ההתקדמות שלו! כמו בכל ספורט אחר, אתה לא יכול להשוות את עצמך לאחרים 3. הפחד מהגלים-יעבור. הוא לא יעבור ככה סתם הוא יעבור כשתרד גל גבוה, תקבל כיסוח ואז תראה שזה לא כלכך נורא ויהיה לך הרבה יותר בטחון בשביל הגל הבא 4. "הראש יודע מה לעשות בים אבל הגוף מפגר אחריו"- גלישה זה לא משהו טכני שאפשר ללמוד מחוברת או מאיזה אתר אינטרנט שנותן טיפים. בתאכלס, זה רק ניסיון ללכת לים לא משנה באיזה גובה, לתפוס גלים בלי לראות בעיניים (נפלת? אז מה! תחזור לגלשן תסדיר נשימה ותחזור לפיק לתת בראש לגל אחר). ברגע שיהיה לך יותר שפשוף בזה, כל השאר יבוא לך כמו אינסטינקט. אם יש לך עוד שאלות אז בכיף

068

New member
תודה רבה רבה!

אני בערך 1.75 שוקל בסביבות ה60 קילו הגלשן שלי עובי בינוני ואורך 1.82 ורוחב 47.. מבחינת הגודל אני חושב שזה בסדר... תודה רבה אבל על התגובה שלך היום הלכתי לים וגם נשבר קצת הגלשן אז בכלל הייתי ביאוש בקטנה אבל תודה הרגעת אותי מה שנקרא =] זהו מעכשיו אני פשוט צריך ללכת מתי שאפשר וגם אם אני אוכל אותה פשוט להמשיך לחזור לפיק ולא לוותר

blackbomber

New member
האם אתה נהנה מהגלישה?

גלישה בעיקרון הוא לא ספורט תחרותי, לא במישור האישי ובטח שלא בקבוצתי. אין מה להתייסר מזה שלא מצליחים "להתקדם", אין לזה סוף! הרי לכל אחד יש מה להתקדם... אני למשל גולש ותיק מאוד שלא גולש טוב על גלים קטנים, במיוחד לפרונט. אז שאני אתייסר? מה פתאום! זה אני ואני נהנה גם כשאני לא גולש ברמה גבוהה. כשתופסים גל גדול יחסית עם דרופ, ישנו קושי לרדת את הגל ישר ולהסתובב בזמן הנכון ובעוצמה הנכונה, בטח עם גלשן קטן ודק. לכן אני מציע לך: תחתור על הגל עם הרבה כוח ובאלכסון! נסה להמנע בתחילה מהדרופ, לעלות על הגל מוקדם, תתרגל לגובה ולמהירות, חפש את הצינורות שמהם נהנים הכי הרבה. אם חשוב לך להצליח בגלים גדולים יותר, אני מציע לך לעבור ואפילו זמנית לגלשן גדול יותר. עוד דבר: בחורף כמעט אף אחד לא מתקדם, זאת מכיוון שכפות הרגליים קרות מאוד ובעיקר גולשים כדי "לשרוד".

068

New member
נהנה מאוד.. הבעיה היא רק בחורף הזה...שוב תודה

אתה יכוללהיות רגוע איש...

אני כבר שנתיים מנסה ללמוד גלישה, כולל כמה שיעורים עם מדריך אישי. אני לא ילד בן 12-14 אלא בגיל ה 30 ועדיין לא מתייאש. לקחתי חופש וטסתי לסרי לנקה ותשמע..וואלה...הבנתי שהגלשן - פיש לא מתאים אלא יותר לכיוון הלונגבורד. ועכשיו אני גולש בקצב שלי, לא מתחרה באף אחד אלא לוקח את זה בכייף ובאיזי... אין ספק שעם הניסיון והנפילות יבוא גם האומץ..ותעיד הצלקת ברגל שחטפתי מהריפ אוקצור...תהנה

068

New member
נראה לי שגם אני יעבור בקיץ לכיוון הלונג

מהנסיון שהיה לי עם לונגבורד גדול ועם הגלשן העבה והשמן שמשכירים בטופסי מאוד נהנתי מהקצב הרגוע והאיתי של הגלשן בהשוואה לשורט שלי שצריך ממש להתאמץ איתו בשביל כל דבר החל מחתירה ועד לתמרן על הגל.. כמובן שלכל אחד יש את היתרונות שלו ובגלל זה אני חושב "להרחיב אופקים" ולקנות עוד גלשן, הפעם יותר גדול ורחב ככה בשביל קצב יותר איטי

למעלה