שירה: על פני חולות מלבינים

שירה: על פני חולות מלבינים

על פני חולות מלבינים, סערת-שרב בוערת; החמה, את ראשי ההרים לוטפיה. עמודו של השחר - מדורתו לוהבת, בינות בִתְרוֹנִיָיה. אין סוף מרחבי חֳרַבָה, גַדוּר נחלי אכזבת. הישימון, מרבדו פרש. בין חודי הצוקים הנישאים, הוד השממה נשגא אל הרקיע; כציפור, מעופו לא נַפָס. השמש, את המדבר הנצחי שוטפת; שולחת את קרניה, לעבר מחוזות שדופי חוֹרֵב. על פני חצץ לוהט, גמלת צועדת. הציה, נעורה ליום צורב.

גל שון

New member
../images/Emo88.gifדי לסרבנות

אגב השיר יפה ועם זאת אני חושש שעוד לא מספיק ע"מ להתקבל לחבורת משוררי המקלט

ihtiyar

New member
שיר יפה, אבל יש בו 2 מגרעות:

1. מי בכלל רוצה כעת שירים אודות שרב וישימון?
2. אם כבר מנקדים, כדאי שהנקוד יהיה נכון; ובנוסף לכך, צודק גלעד, ש"נפס" אינה הטיה לפועל מוכר. הנה תמונת-קונטרה לגלעד

חטיאר, ניסיתי לשלוח לש.ט. הגדרה

בשבילך. אז קבל פה. את המשפחה אני מכיר, אבל מה הזן?

ihtiyar

New member
חבלבל סורי (בפעם הבאה צלם גם עלים

ו/או מבט מהצד. זה מקל על הזהוי)

חן חן לך סיקו. ואל תשכח לקחת לסיביר

את המצלמה הדיגי. חוץ מזה, תזכור שכשמשתינים במינוס חמישים ומטה, אסור לעשות את זה בחשיפה ארוכה

לגבי ניקוד ושאר ירקות

אלף כל, הניקוד, הנו כן נכון. דבר שני, נַפַס, זאת כן הטיה מפועל מוכר, שהנו: לַפוֹס, דהיינו להיגמר, להיפסק.

ihtiyar

New member
נעבור לירקות....

אלף: אין "אלף כל" בעברית התקנית. "אלף" - די והותר. בית: נקדת 3 מילים, ובשלושתן טעית: "בתרוניה" חסר דגש בבית, הנון בצירה וחסר מפיק בהא (בִּתְרוֹנֵיהָּ); תיכף נגיע ל"נפס", אבל גם אם היתה מלה שכזאת, היא היתה מנוקדת כך "נָפַס". את המלה חרבה מנקדים בשלושה קמצים. גימל: נגמר, תם וכד' הוא בעברית "פּס" ולא "נפס" (כמו עף, קם, תם, שב...) יום חביב ונעים לכולנו, וכאמור: שלא יגיע השרב במהרה!

העניין

שלא לא התכוונתי לבצע ניקוד מלא. זאת הסיבה שלא הדגשתי בית דגושה. וחוץ מזה, אל לך ללמד משורר ידוע, כיצד לכתוב.

ihtiyar

New member
העניין הוא פשוט:

1. ניקדת ושגית; אח"כ טענת שאין שגיאות; כעת אתה טוען שלא התכוונת... עוד מעט תטען שיש לך אישור מההורים.... 2. עד שלא ישנו במיוחד עבורך את השפה העברית ואת כללי הנִקוד, אתה בחזקת "משורר" עילג

ihtiyar

New member
השתדל שהפניה אליהם תהיה בעברית

תקנית, בסדר? ואל תשכח לומר שאתה משורר דגול וידוע, כמובן!

גל שון

New member
חטיאר, אם יפנו אליך

מתפוז אני מציע לך לסרב לענות להם ואם לא תמצא לכך את האומץ, אני אשלח לך שיר עידוד של משורר מוכר (א.ב קרס)

ihtiyar

New member
גל, הכל בסדר.

אני משוכנע שבהנהלת תפוז יש לפחות אחד שיודע עברית סבירה ותקנית, ועוד אחד בעל הומור.... ואם לא - אז כנראה שבאמת אוותר על נוכחותי ב-
לכל מקרה שלא יבוא, אני אורז כובע צמר ודובון לגלות הסיבירית הצפויה לי

גל שון

New member
מזל שאנחנו לא תחת משטר קומניסטי

כי אז החטיאר שלנו היה מועלם באישון לילה ל-50 שנה של עבודות בסיביר (לפחות היה לנו אז נציג שם שידווח לנו על הרמה הסיבירית)

למעלה