לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1162511,625 עוקבים אודות עסקים

פורום אקלים ואטמוספירה

ברוכים הבאים לפורום אקלים ואטמוספירה. הפורום עוסק בתחומים הבאים: *מידע על המתרחש באטמוספירה ובאקלים כדור הארץ. *מאמרים למתחילים ולמתקדמים בנושאי מדעי האטמוספירה. *מידע בנושאי גאוגרפיה. *תחזיות מזג האוויר. *מעקב ותחזית אחר מזג האוויר של השמש:סופות שמש,אורורה וכתמי שמש. *מחקרים חלוציים בתחום. *אסטרופיזיקה יחסותית (כל תחומי הפיזיקה המודרנית). *כל הקשור לגיאופיזיקה. חלק מהמידע מגיע ממקורות חיצונים כגון:לווינים,חלליות מחקר וכן אנשי מקצוע, והחלק השני מחובבים שמעונינים להביע את דיעותיהם וממצאי המחקר והעניין שלהם בתחום. ראיתם תופעה אטמוספרית שאין לכם עליה הסבר? רוצים להתעדכן על תחזיות מזג האוויר הצפויים ? בא לכם להביע דעה, או להשכיל בתחום? אנחנו כאן בפורום "אקלים ואטמוספירה " של תפוז נשמח לעמוד לרשותכם ולשירותכם.
אתר הפורום לזכרו של יריב: www.442.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקלים ואטמוספירה

ברוכים הבאים לפורום אקלים ואטמוספירה. הפורום עוסק בתחומים הבאים: *מידע על המתרחש באטמוספירה ובאקלים כדור הארץ. *מאמרים למתחילים ולמתקדמים בנושאי מדעי האטמוספירה. *מידע בנושאי גאוגרפיה. *תחזיות מזג האוויר. *מעקב ותחזית אחר מזג האוויר של השמש:סופות שמש,אורורה וכתמי שמש. *מחקרים חלוציים בתחום. *אסטרופיזיקה יחסותית (כל תחומי הפיזיקה המודרנית). *כל הקשור לגיאופיזיקה. חלק מהמידע מגיע ממקורות חיצונים כגון:לווינים,חלליות מחקר וכן אנשי מקצוע, והחלק השני מחובבים שמעונינים להביע את דיעותיהם וממצאי המחקר והעניין שלהם בתחום. ראיתם תופעה אטמוספרית שאין לכם עליה הסבר? רוצים להתעדכן על תחזיות מזג האוויר הצפויים ? בא לכם להביע דעה, או להשכיל בתחום? אנחנו כאן בפורום "אקלים ואטמוספירה " של תפוז נשמח לעמוד לרשותכם ולשירותכם.
אתר הפורום לזכרו של יריב: www.442.co.il
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'שירה: על פני חולות מלבינים'
שירה: על פני חולות מלבינים
<< ההודעה הנוכחית
13/03/2005 | 13:42
103
12
על פני חולות מלבינים,
סערת-שרב בוערת;
החמה, את ראשי ההרים לוטפיה.
עמודו של השחר -
מדורתו לוהבת, בינות בִתְרוֹנִיָיה.

אין סוף מרחבי חֳרַבָה,
גַדוּר נחלי אכזבת.
הישימון, מרבדו פרש.
בין חודי הצוקים הנישאים,
הוד השממה נשגא אל הרקיע;
כציפור,
מעופו לא נַפָס.

השמש, את המדבר הנצחי שוטפת;
שולחת את קרניה,
לעבר מחוזות שדופי חוֹרֵב.
על פני חצץ לוהט,
גמלת צועדת.
הציה, נעורה ליום צורב.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 14:05
אהבתי את מעוף הנאפאס. אתה בטוח חביבי שאתה בפורום הנכון?
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'די לסרבנות'
די לסרבנות
13/03/2005 | 14:08
49
אגב השיר יפה

ועם זאת אני חושש שעוד לא מספיק ע"מ להתקבל לחבורת
משוררי המקלט
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 14:12
23
1
לצפיה ב-'שיר יפה, אבל יש בו 2 מגרעות:'
שיר יפה, אבל יש בו 2 מגרעות:
13/03/2005 | 14:22
22
1. מי בכלל רוצה כעת שירים אודות שרב וישימון?
2. אם כבר מנקדים, כדאי שהנקוד יהיה נכון; ובנוסף לכך, צודק גלעד, ש"נפס" אינה הטיה לפועל מוכר.

הנה תמונת-קונטרה לגלעד
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חטיאר, ניסיתי לשלוח לש.ט. הגדרה'
חטיאר, ניסיתי לשלוח לש.ט. הגדרה
13/03/2005 | 14:30
3
בשבילך. אז קבל פה. את המשפחה אני מכיר, אבל מה הזן?
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חבלבל סורי (בפעם הבאה צלם גם עלים'
חבלבל סורי (בפעם הבאה צלם גם עלים
13/03/2005 | 14:59
2
ו/או מבט מהצד. זה מקל על הזהוי)
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חן חן לך סיקו. ואל תשכח לקחת לסיביר'
חן חן לך סיקו. ואל תשכח לקחת לסיביר
13/03/2005 | 16:14
1
את המצלמה הדיגי. חוץ מזה, תזכור שכשמשתינים במינוס חמישים ומטה, אסור לעשות את זה בחשיפה ארוכה
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני כבר בפלוס חמישים ומעלה'
אני כבר בפלוס חמישים ומעלה
13/03/2005 | 16:24
2
לצפיה ב-'לגבי ניקוד ושאר ירקות'
לגבי ניקוד ושאר ירקות
13/03/2005 | 14:51
17
אלף כל, הניקוד, הנו כן נכון. דבר שני, נַפַס, זאת כן הטיה מפועל מוכר, שהנו: לַפוֹס, דהיינו להיגמר, להיפסק.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'נעבור לירקות....'
נעבור לירקות....
13/03/2005 | 15:14
16
אלף: אין "אלף כל" בעברית התקנית. "אלף" - די והותר.
בית: נקדת 3 מילים, ובשלושתן טעית: "בתרוניה" חסר דגש בבית, הנון בצירה וחסר מפיק בהא (בִּתְרוֹנֵיהָּ); תיכף נגיע ל"נפס", אבל גם אם היתה מלה שכזאת, היא היתה מנוקדת כך "נָפַס". את המלה חרבה מנקדים בשלושה קמצים.
גימל: נגמר, תם וכד' הוא בעברית "פּס" ולא "נפס" (כמו עף, קם, תם, שב...)

יום חביב ונעים לכולנו,
וכאמור: שלא יגיע השרב במהרה!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'העניין'
העניין
13/03/2005 | 15:29
15
שלא לא התכוונתי לבצע ניקוד מלא. זאת הסיבה שלא הדגשתי בית דגושה.

וחוץ מזה, אל לך ללמד משורר ידוע, כיצד לכתוב.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'משורר ידוע וצנוע!!'
משורר ידוע וצנוע!!
לצפיה ב-'העניין הוא פשוט:'
העניין הוא פשוט:
13/03/2005 | 15:44
13
1. ניקדת ושגית; אח"כ טענת שאין שגיאות; כעת אתה טוען שלא התכוונת... עוד מעט תטען שיש לך אישור מההורים....
2. עד שלא ישנו במיוחד עבורך את השפה העברית ואת כללי הנִקוד, אתה בחזקת "משורר" עילג
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני תובע התנצלות!'
אני תובע התנצלות!
13/03/2005 | 15:47
9
אחרת, אני פונה להנהלת תפוז אנשים, שיחסמו אותך בכל הפורומים של האתר.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'השתדל שהפניה אליהם תהיה בעברית'
השתדל שהפניה אליהם תהיה בעברית
13/03/2005 | 15:51
2
תקנית, בסדר?
ואל תשכח לומר שאתה משורר דגול וידוע, כמובן!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חטיאר, אם יפנו אליך'
חטיאר, אם יפנו אליך
13/03/2005 | 15:57
1
מתפוז אני מציע לך לסרב לענות להם

ואם לא תמצא לכך את האומץ, אני אשלח לך שיר עידוד של משורר מוכר
(א.ב קרס)
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'גל, הכל בסדר.'
גל, הכל בסדר.
13/03/2005 | 16:03
אני משוכנע שבהנהלת תפוז יש לפחות אחד שיודע עברית סבירה ותקנית,
ועוד אחד בעל הומור....
ואם לא - אז כנראה שבאמת אוותר על נוכחותי ב-

לכל מקרה שלא יבוא, אני אורז כובע צמר ודובון לגלות הסיבירית הצפויה לי
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'מזל שאנחנו לא תחת משטר קומניסטי'
מזל שאנחנו לא תחת משטר קומניסטי
13/03/2005 | 15:53
2
כי אז החטיאר שלנו היה מועלם באישון לילה ל-50 שנה של עבודות בסיביר

(לפחות היה לנו אז נציג שם שידווח לנו על הרמה הסיבירית)
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'תת-רמה סיבירית התכוונת, לא?'
תת-רמה סיבירית התכוונת, לא?
13/03/2005 | 15:56
1
לצפיה ב-'ראית מה קורה למי'
ראית מה קורה למי
13/03/2005 | 16:00
ששר לנו על שרב ודורך לנו על העצבים הרגישים ממילא החורף,

ועוד מפחיד אותנו בזה שהוא סֲלֲבּ כשמסייעים לו בסה"כ לנקד נכון
(ניקדתי נכון סלב??)
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ירושלמי שמואל אתה צודק!'
ירושלמי שמואל אתה צודק!
13/03/2005 | 16:00
2
על השיר שלי הוא אמר שזה שיר של ערסים!
רק בגלל שהוא לא מבין עברית של משוררים!
ולא מכיר את הפועל להתערסל (כל קלונו התערטל)
גם אני תובע התנצלות!
ויפה שעה אחת קודם.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני לא מבין איך מעיזים'
אני לא מבין איך מעיזים
13/03/2005 | 16:05
לתקן קוטנוען מפורסם
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-' '
13/03/2005 | 16:09
יובל, אני מתנצל - כבקשתך - שעה יפה אחת קודם.
מתי עוברים לשעון קיץ?
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 20:48
1
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 20:48
1
1
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 20:49
1
לצפיה ב-'מה כוונתך?'
מה כוונתך?
13/03/2005 | 14:48
24
דרך אגב, להלן, אני מצרף קישור לאחד האתרים עם המון שיריי.
אקלים ואטמוספירה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כוונתי היא'
כוונתי היא
13/03/2005 | 15:27
22
שקראתי חלק מהשירים שלך ושקשה מאוד להתעלם מהפער בין הקריאה שלך לדגל בכל הנוגע למלחמות של המעצמה הסובייטית, לבין הקריאה שלך למרד בכל הנוגע למלחמות ההישרדות שלנו בארצנו. בעיני זה נראה ניכור בולט מידי!

אתה מתעלם מכך שאותם "חיילי ניצחון" ביצעו פשעי מלחמה בסדר גודל חולני באותם השנים שאתה כותב עליהם ובשנים שאח"כ. ומתעלם מכך שיילנו מגינים על
ערי הבירה שלנו בדיוק באותה מידה (וראייה לכך היא הפיגוע האחרון שהתרחש בדיוק שרוחות השלום בסביבה)

אתה גם מתעלם מכך שאותה סרבנות שאתה קורא לה היא חרב הפיפיות שעלולה לפרק את המרקם השברירי של החברה הישראלית. אותו השיר הסרבני יכול להיות שיר מצויין גם לקמפיין הימני קיצוני שמשתולל סביבנו היום.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ראשית כל'
ראשית כל
13/03/2005 | 15:36
9
השיר הנ"ל, אינו עוסק בסרבנות, אלא בטבע נטו, אלא אם כן, כוונתך לשיריי אחרים.

דבר שני, אני מכחיש, שבין החיילים הסובייטיים, שלחמו במלחמה נגד הנאצים, היו גם כאלה, שעשו מעשי ביזה והתנהגו בצורה פרועה.

עם זאת, אין ספק, שרוב רובם של חיילים, בכנות ויושר, לחמו למען לשחרר את העולם מהדבר הנאצי, שאיים להמיט כלייה על האנושות; ושאחוז של אלה שעשו מעשי ביזה ופשעים אחרים, הרבה יותר נמוך, מערכו של הניצחון שהם הביאו.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אתה מתנסח יפה'
אתה מתנסח יפה
13/03/2005 | 15:48
7
קח את הפיסקה האחרונה ותחליף את המילה נאצי במילה "האיסלם הפונדמנטליסטי"
והחלף את המילה "הביאו" במילה "יביאו".

אתה באמת חושב שהחיילים הרוסיים יותר ערכיים מאיתנו??
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'לדעתי, אין מלחמות ערכיות'
לדעתי, אין מלחמות ערכיות
13/03/2005 | 16:02
6
כל מלחמה, היא דבר נוראי ומסב סבל וכאב. עם זאת, אתה לא יכול לומר, שאין נצחונות ערכיים. ואחד הניצחונות הללו, היה ללא ספק נצחונה של ברית המועצות ובעלות בריתה, בקרבות נגד הפולש הנאצי. הניצחון הזה, בלי כל קשר לשגיאות, שנעשו בידי ברית המועצות במהלכו ומיד אחריו, היה ניצחון ערכי ביותר, שהודותיו, הובס אחד האוייבים המסוכנים ביותר, שקמו אי-פעם, לאורך ההיסטוריה האנושית.

לכן, אני רוצה לסכם, אין מלחמות ערכיות, אך בהחלט, יש חיילים ונצחונות ערכיים.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ידעתי שהשיר המופלא שלך ירושלמי,'
ידעתי שהשיר המופלא שלך ירושלמי,
13/03/2005 | 16:08
5
יזמן לנו את אחד השירשורים היותר הזויים, שכולנו עוד נחזור אליו בשקיקה, בשממון יובשו החרב והמחורבן של הקיץ. לא העזתי להתנבא על כך מוקדם מדי, כדי לא להרוג את הרך הנולד בדמי ימיו.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני מקווה שירושלמי'
אני מקווה שירושלמי
13/03/2005 | 16:12
2
מבין שאנחנו חבורת צברים סברסיים ועוקצנים מבחוץ אך אין בכך בכדי להעיד על הבפנים.

ושיבין שההומור הסרקסטי שלנו הוא מעוקר שינאה והוא גם הומור עצמי ברוב המיקרים.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'גל, התכוונת שלא בטוח שכולנו מתוקים'
גל, התכוונת שלא בטוח שכולנו מתוקים
13/03/2005 | 16:16
1
מבפנים. האין זאת? אגב, מן הראוי לדעתי לחבר שיר לכבודו של האדון ירושלמי. אני הולך לתקן כמה עבודות של סטודנטים, ותיכף מתישב להקדיש לו משהו מלבב.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אל תשכח את הסחוג'
אל תשכח את הסחוג
13/03/2005 | 16:18
2
לצפיה ב-'גלעד'
גלעד
13/03/2005 | 16:16
חכה לאריות הלילה שיקחו את שאריות השירשור המתפתח הזה
ויעשו ממנו ריבה

ואח"כ תניני הבוקר יאכלו את זה בפיתה עם סחוג
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 20:53
1
לצפיה ב-'הרוםים +הסוביטים'
הרוםים +הסוביטים
13/03/2005 | 17:58
הנ"ל  עשו  הרבה  פשעים   תוך  כדי  המלחמה  בנאצים ימ"ש  ולכן  צריכה  ההסטוריה  לחון  אותם. אנחנו כצופים  נשאיר  אותם  למשפט  ההםטוריה. וכולכם  תפסיקו  עם  ההסטריה.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'למה המדינה לא יכולה להתמודד עם קומץ'
למה המדינה לא יכולה להתמודד עם קומץ
13/03/2005 | 16:53
11
סרבנים אידיאולוגיים שלא מאמינים במלחמה ובצבא כאמצעים לגיטימיים, בלי לראות בהם את אוייבי האנושות.

בעוונותיי, יש לי ידיד טוב אחד  שהוא במקרה גם סרבן מצפון, מהצד השמאלי של המפה הפוליטית. יש לי איתו מחלוקת די מהותית בנושא, אבל אני בהחלט מכבד אותו על דרכו, ומההיכרות איתו, אני יודע שהוא עושה את זה מתוך אמונה טהורה ולגיטימית, ששירות בצבא, משרת את מה שבעיניו נראה כבלתי מוסרי בעליל.

למעשה, למרות שאני חלוק עליו אני חושב שיש משהו נפלא, גם אם בעיני במקרים מסוימים תמים או שגוי, בכך שאנשים הולכים עם דיעות שהם כל כך לא מיינסטימיות מתוך אמונה שהם אלו שיביאו את השלום הנכסף וישיבו את הצדק... בטח שזה מכובד וראוי יותר מדיעות פאשיסטיות שמבוססות על שנאה על רקע לאומני, לא?

למה אנחנו, כחברה, מתקשים לקבל את זה כמשהו לגיטימי?

ונושא החוק פחות מעניין אותי, היות, ואני בטוח שהאנטגוניזם שמעוררות עבירות אחרות על החוק, כולל עבירות שקשורות לנושאים מדיניים ופוליטיים (כמו בניה בלתי חוקית במקומות שונים) היא נמוכה בהרבה...

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-' מה זה קשור לשירשור?'
מה זה קשור לשירשור?
13/03/2005 | 17:12
1
לצפיה ב-'משום שהשירות הצבאי הוא'
משום שהשירות הצבאי הוא
13/03/2005 | 17:17
7
בעל אופי מאוד מסויים שבו אנו נאלצים לשלם מחירים יקרים ביותר: בסדיר , במילואים וחלילה בשדה הקרב.

וכאשר יש אנשים שאף מוסרים את חייהם במסגרת אותו שירות (שהוא איננו על בסיס התנדבותי) וגוזרים על היקרים להם מכול אובדן קשה מנשוא ,
אז לא ניתן לנופף בדגל רעיונות נשגבים ולשלוח את האחרים להיהרג, זה נוגד עקרון שמאפיל על כל הרעיונות האחרים וזה וודאי נוגד את קיומנו שמבוסס על היכולת להתגונן בפני אותם איומים שכל פעם מחדש קמים עלינו.

וגם הסרבנים לסוגיהם (למעט החרדים) לא חושבים שייתכן מצב בו כולם יסרבו וכתוצאה מכך לא יהיה צבא לישראל וישראל תשכון לבטח.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אתה לא מדייק לדעתי.'
אתה לא מדייק לדעתי.
13/03/2005 | 17:31
6
ראשית, חלק מהסרבנים מאמינים שלא צריך אף חייל, נקודה. זו השקפה תמימה ולא מציאותית (אני בטוח שלא רק לתפיסתי), אבל היא קיימת.

מעבר לזה, הידיד הסרבן שלי אמור להכנס בקרוב לכלא. הוא יכל להוציא פטור (לא בעיה להשתחרר אצל הקב"ן, זה לוקח 5 דקות לכל היותר...), אבל הוא בחר שלא, כי הוא רוצה שיהיה ברור למה הוא מתנגד לשירות בצבא, על פי השקפת עולמו. זה לא שהוא הולך לפיקניק, כמו שאתה מצייר את זה. הוא הולך לסבול קשות בכלא (והוא, בחור כל כך עדין, אינטלגנט ורגיש, שלא נראה לי שיש מצב שתראה אותו בכלא אי פעם בנסיבות אחרות).

בכלל, כשמעל ל 20 אחוז (לא יודע מה המספרים המדויקים כיום) לא עושים צבא, לנפנף בזה שזה לא בסדר שהם שולחים אחרים לההרג, זה איך לאמר, די לא רציני לדעתי.

כמו שכבר ציינתי בעבר, אני באופן אישי עשיתי שירות התנדבותי בן שנתיים, לאחר שהצבא לא רצה לקבל אותי (מסיבות רפואיות). ככה שאני חושב שדי ברור שלא צריך לשכנע אותי אישית בחשיבות של הצבא לקיומה של המדינה, ובחשיבות של השירות בצבא.... אני מכיר את הנתונים הללו יופי, אבל אני עדיין לא מבין, למה אנחנו לא יכולים לקבל דיעות שונות, שחורגות מהקונצנזוס הנעים והחמים, אבל שמבוססות על אידיאולוגיה מוסרית שבסה"כ הכוונות מאחוריה טובות וטהורות.

לסיכום, אני חושב, שהאחרונים שצריך לבוא אליהם בתלונות הם סרבני המצפון. נגמרו כל המשתמטים שבאמת משתמטים מסיבות של עצלנות ונצלנות שרק הסרבנים מפריעים לכולנו?
יש ערימות של אנשים שלא משרתים בצבא, ובמקביל, בוחרים ותומכים במפלגות ובארגונים פוליטיים מהצד הימני הקיצוני של המפה, ושולחים אחרים לההרג ולהפגע בשל האידיאולוגיה המיליטנטית שלהם, כשהם בעצמם, מעולם לא שירתו דקה אחת בצבא....

זו ממש מציאות מעוותת :-\
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'הם הראשונים ומהם מתחילה הסכנה'
הם הראשונים ומהם מתחילה הסכנה
13/03/2005 | 17:48
5
הגדולה ביותר למדינה וכמו שכתבתי עשרות פעמים בהתכתבויות שלי איתם בשנת 2000 כך אכן קרה והימין הקיצוני אימץ את דרכם דרך שחלילה עלולה להיות בעלת תוצאות מרחיקות לכת.

אני לא מדבר על ה-20 אחוז שהצבא גם לא ממש רוצה אותם ולא ממש צריך אותם (זה עניין לדיון אחר), אלא על אלו שיכולים ולא רוצים והאסון הגדול ביותר הוא זה ארוך הטווח והוא הפגיעה של סרבנות הקצוות באמצע, זה מתחיל להתרחש כי אנשי האמצע משלמים את המחירים הגבוהים ביותר בחברה שלנו ואלו מאבדים את הרצון שלהם לעשות משהו עבור מדינה שמכל צד יש מי שמסרב.

אגב אני לא מרחם על החבר שלך שיושב בכלא, זה כסף קטן לעומת להיות מוצב במקום בו אתה עלול להמיט על עצמך, על משפחתך ועל כל מה שבנית את האסון הנורא מכל. בכלא לכל היותר הוא ישמע משרוקיות של שוטרות צבאיות בשטחים השריקות אחרות.

אגב, לאותו קול סרבני יש חשיבות מכרעת דווקא בשדה הקרב, אם הם היו בוחרים בדרך הקשה יותר שהיא להשפיע תוך כדי שירות התמורה של זה היתה גבוהה ביותר למדינה ולרעיונות שלהם, אבל דרכם היא קשה לכאורה ופופוליסטית במהותה : "מכתב ה- קצינים" ה- טייסים ה- עורכי דין וכו'

היפים והאמיצים!!!!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אתה מתעלם בכוונה מהמציאות'
אתה מתעלם בכוונה מהמציאות
13/03/2005 | 18:11
4
ככה לפחות זה נראה לי :-\

אני מדבר על 20 אחוז שלא משרתים ולא בגלל שהם לא יכולים אלא בגלל שהם לא רוצים...
אני מדבר על אנשים בריאים לחלוטין, שחלק גדול ממנו גם מצליח מבחינות שונות בין אם בלימודים, מבחינה כלכלית ועוד,אבל פשוט לא רוצה "לבזבז שנתיים" או שלוש בצבא...

גם נושא המוות הוא די דמגוגי ולא מחובר לקרקע המציאות. מרבית החיילים בצה"ל אינם נמצאים תחת סכנת מוות יומיומית. רוב החיילים משרתים בתפקידים עורפיים, ללא כל סכנה. לשרת כל יום בין 9 בבוקר ל 5 בערב בקריה, זה בטח הרבה יותר קל ונוח מלהיות סרבן.

אתה צריך לצאת מתוך נקודת הנחה שהם לא מסרבים בגלל שהם מפונקים, כמו שאתה מצייר את זה (ואז אתה הופך אותם לאיזה חבורה של עלוקות, אבל חוטא לאמת), אלא בגלל שזו השקפת העולם שלהם, שלפיה שירות בצבע אינו מוסרי ואינו ערכי. שוב, הם יכלו לצאת מהצבא בלי לשלם את מחיר הכלא די בקלות, כמו שחלק מחבריי ומחבריך סביר להניח  כבר עשו.

אני אגב מסכים איתך שחשוב שאותם סרבנים כן ישרתו, ובטח שתרומתם כשומרי מוסר ואף כמלשנים (זה בהחלט לא מגונה כשמדובר בהלשנה על מעשים פסולים), יכולה להיות גבוהה, משמעותית ובעיני גם נכונה יותר מתרומתם כסרבנים, אבל הם חושבים אחרת ולא בוחרים בדרך הזאת (חלק מהם לפחות). זה לא משנה את העובדה, שהדרך שבה הם בוחרים נובעת ממניעים מוסריים, ומתוך כוונות טובות ושלא מדובר באוייבי האנושות.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ישנם הרבה מאד משטמתים'
ישנם הרבה מאד משטמתים
13/03/2005 | 20:09
1
גם מהציבור החילוני אשכנזי (הצפוני) ואני אישית מכיר גם
כמה חברים שלי (בזה אני מסכים איתכם) מהציבור הדתי לאומי וגם מהחרדי
אבל כרגיל טרף קל זה החרדים.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'מ ש ת מ ט י ם'
מ ש ת מ ט י ם
13/03/2005 | 20:13
לצפיה ב-'אתה מצייר את המציאות באופן מוטה'
אתה מצייר את המציאות באופן מוטה
13/03/2005 | 20:44
1
הרי זה מגוחך לחשוב שטבח שבוע שבוע שיסרב ינהיג את סרבנות השמאל הקיצוני.
כל העניין הוא שהם השתמשו במיטב הבנים הלוחמים הקצינים והטייסים בקמפיין הסרבנות שלהם.

אין לי מושג איזה צבא לוחם אתה מכיר אבל הצבא שאני מכיר הורג! ובתקופה שהייתי בסדיר היינו מבלים דרך קבע בכל יציאה הביתה בבית של חבר או מכר שנהרג במסגרת כזאת או אחרת אני גם לצערי יכול לספר לך על צוות מקביל כמעט שלם שנמחק בשנים בלבנון ואחד מהם שיצא לקצונה נהרג בחומת מגן מאש כוחותינו.

תקרא לזה דמגוגיה אני קורא לזה מוות של לוחמים ובעיני זאת בהחלט סכנת חיים והקרבה גדולה להיות במערך הלוחם של הצבא גם בלי קשר לשחול ולאבדן.
והבעיה עם הסרבנות הזאת היא שהיא יוצאת בדיוק מן "הארזים" שביננו ואותם 20 אחוזים (ותמיד היו במדינה חלשים שהצבא ויתר עליהם) ילכו ויתרחבו בעתיד גם בגלל האפקט השלילי שהסרבנות יוצרת. כי אם לטייסים מותר אז גם לאחרים מותר לעשות לביתם.

לא התעלמתי מה-20 אחוז אני פשוט סבור שהם שייכים לדיון אחר ושהשורש של הרעה החולה הזו קשור בהרבה גורמים שהם לא רלוונטים לדיון הנוכחי.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני מדבר על סרבנות שירות'
אני מדבר על סרבנות שירות
14/03/2005 | 09:20
לא על סרבנות של טייסים. יש לי בעיה עם סרבנות של טייסים וקצינים, במובן שהם מנצלים את מעמדם כדי להביע דיעות פוליטיות, בעיני בצורה לא לגיטימית במיוחד. יש מספיק כלים להביע דיעה פוליטית, וניצול מעמדם בצבא אינו אחד מאותם כלים, לדעתי.

אני מדבר על כאלה שלא מוכנים לשרת בצבא בכלל. רק הבוקר התבשרנו על מכתב השמניסטים (שזה שיזם אותו הוא ידיד שלי).
למה אנחנו לא מוכנים לקבל את דעתם כלגטימית?

אני אגב קראתי דמגוגיה לכך שרואים את זה כשחור או לבן, שכל חיילי צה"ל מסתכנים ושכל המשתמטים הם אנשים לא איכפתיים שבסה"כ רוצים להנות על חשבון הלוחמים.

למיטב ידיעתי המערך העורפי של צה"ל גדול יותר מהמערכת הלוחם ותומך הלחימה. אנשים בריאים מאוד, לעיתים מאוד ימניים ופטריוטיים, בסה"כ משרתים בתפקידים מאוד עורפיים וזניחים, ואף אחד לא רואה בזה שום בעיה....
אבל קם לו סרבן שאומר שהוא לא רוצה לשרת בצבא, בגלל א' ב' ג' והמדינה רועשת, והופכת אותו לבוגד נוראי.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'זו הניגודיות שמצאת?'
זו הניגודיות שמצאת?
13/03/2005 | 20:06
1
הניגודיות בין הסרבנות על רקע  של שחיתות מידות היא סרבנות על  רקע לאומני.
אם כוונתך לסרבנות של הימין אז היא גם באה על רקע של מצפון לא פחות משל סרבני השמאל אלא שלסרבני הימין הם החליטו שמדובר בפגיעה בחייהם , בכבודם וברכושם של אחינו המתנחלים בניגוד לסרבני השמאל שמגנים על כבודם של אויבינו.
מה גם שבדיוק כמו שסרבני המצפון מסרבים לשרת בשטחים משום שהם לא מסוגלים לעשות כן לערבים, הרי שסרבני הימין לא מסוגלים לעשות כן לעם שלהם.
זה הולך להחריב את עולמם של אלפי משפחות.
הם לא יתאקלמו מזה והנזק הנפשי שזה עשוי לגרום להם הוא טראומה לכל החיים.
הם לא ישובו להיות מה שהם היו, ובוודאי שלא כאשר יעמדו להם 20 שוטרים על הבית ויגררו אותם בין אם מדובר באמהות שמחבקות ילדים ובין אם קשישים או נכים והם חסרי אונים , ולא רק זה אלא שאם הם יעזו להתנגד (לדבר שאין לגיטימי ממנו) אז הם ישבו במעצר או במאסר.

ואיך שכחתי, כבר פוליטיקאים ועיתונאים דיברו על כך שהם צופים שימוש חוזר בתותח הקדוש.

אני עדיין מחכה לתוצאות התביעה שהוגשה נגדם.

ואם אתה שואל אותי, לדעתי סרבנות זה לא פיתרון לאף אחד משני הצדדים למרות שיותר קל לי להבין (בדיוק כמו לך) סרבנות של צד אחד על פני הצד השני.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אני רק מקווה'
אני רק מקווה
13/03/2005 | 21:05
שיעשו איתם מה שהם יעשו עם סרבני הימין
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'השירים יפים ממני וממך'
השירים יפים ממני וממך
13/03/2005 | 19:56
יפים ממני וממך

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
13/03/2005 | 14:53
מצאתי שגיאת ניקוד, במילה נפס.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'שירה על פני פארקטים עגומים'
שירה על פני פארקטים עגומים
13/03/2005 | 15:20
11
הפארקט מתלכסן אל מולי
צחנת גרבי הכדורסלנים נישאת באויר העומד
טבעת הסל ביגונה הסוחף
ורשת הסל ממנה מדלדלת כסרח עודף

מלפני עומד דורון והילתו זוהרת
הצ'אקרות אולי נפתחו לו
אך את דרכו אל הסל לא ימצא
גם אם לידו יעמוד באין שומר

הקהל מערסל בקולו אל כיוון המאמן
שירתו כשירת הימים הנוראים
כשליח הציבור העובר אל מול התיבה
"שרון דרוקר לך הבייתה, רחם עלינו".
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-' "מתערסל" זה מלשון "ערס"?'
"מתערסל" זה מלשון "ערס"?
13/03/2005 | 15:28
יובל, הכוונה לא ל-Ars poetica אלא ל-ars gurmetica
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'שיר יפה, רק יש בעיה קטנה עם הניקוד'
שיר יפה, רק יש בעיה קטנה עם הניקוד
של המילה "צ'אקרות"

חוצמיזה גם אתה קורא למרד ולסרבנות ודינך להיות מוחרם!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-' נפס לו זלזל.'
נפס לו זלזל.
13/03/2005 | 15:35
1
1
לצפיה ב-'ידעתי שתגיע, ידעתי.'
ידעתי שתגיע, ידעתי.
13/03/2005 | 17:42
4
לצפיה ב-'שירה במדבר הגאז'
שירה במדבר הגאז
13/03/2005 | 15:44
3
בוקר טללים הירווני ולפני דיירעך מיילעך
פלוץ וכתר חיברוני לשיר מעלות
עוד מעיי הומים בי ולטיפת קרן שיימעש
חוט סרפיי גדעה באחת
אני מביט, סוסי יפה, הוא על גבו אותי נושא
אל דיירעך המיילעך

דיירעך המיילעך היא לי דרכי היחידה
נייבעל המיילעך הוא שירתי
דיירעך המיילעך היא לי חלום, היא לי חידה
פורום 442 אהבתי היחידה

מערכת שנולדה עם שחר, כמו מחזור שבטבע
באה וצומחת ולפתע גוועת בלאט
ובתוכי נוצרת שירת זהב נהדרת
אל היקום אשא אז תפילה
אני מביט, אין מילימטרים, יובש וציה
זו דיירעך המיילעך

דרך המלך היא לי דרכי היחידה...

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 15:49
ת'ם לא נורמליים
גילי וגלית, צמד זבי חוטם מעצבנים.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'הבוז לך כרס.'
הבוז לך כרס.
13/03/2005 | 16:11
נוטף שחוק וארס.
אתה שלך ידך (או מה שצריך)בשירת הגזים ולא הג'אז.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-' קרס אתה קרעת אותי'
קרס אתה קרעת אותי
13/03/2005 | 20:12
2
לצפיה ב-'יובל, שיר יוצא מהכלל!'
יובל, שיר יוצא מהכלל!
13/03/2005 | 16:05
2
אמנם בלי חירוז ומשקל,
ואולם, והרי,  ואבל,
אין זה חשוב לי בכלל!

שהרי, ריח הגרביים הזה הנישא, והצאקרות הפתוחות, או לא, וראשו המלא קש או הפתוח של המאמן הכושל, למול אותו הסרח המדלדל, מותירים בי רושם כה עגום וכולל, דיכאון וקבס משתולל, שאין לי אלא להסיר את הכובעון, ולהשתחוות, שיר גדול להלל!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'טוב שיש כאן אחד שמבין באומנות'
טוב שיש כאן אחד שמבין באומנות
13/03/2005 | 16:15
1
צדיק בסדום בחיי.

אגב גלעד, חריזה ומשקל ממש לא הכרחיים בשירה המודרנית
פורצת הגבולות ושוברת המוסכמות.

הנה שירו של המשורר הידוע דוד אבידן "הכתם נשאר על הקיר"

הַכֶּתֶם נִשְׁאַר עַל הַקִּיר / דוד אבידן
מִישֶׁהוּ נִסָּה לְגָרֵד אֶת הַכֶּתֶם מֵעַל הַקִּיר.
אֲבָל הַכֶּתֶם הָיָה כֵּהֶה מִדַּי (אוֹ לְהֵפֶךְ - בָּהִיר מִדַּי).
אִם כָּך וְאִם כָּך - הַכֶּתֶם נִשְׁאַר עַל הַקִּיר.

אָז שָׁלַחְתִּי אֶת הַצַּבָּע, שֶׁיִּמְשַׁח אֶת הַקִּיר בְּיָרֹק.
אֲבָל הַכֶּתֶם הָיָה בָּהִיר מִדַּי.
וְשָׂכַרְתִּי אֶת הַסַּיָּד, שֶׁיְּסַיֵּד אֶת הַקִּיר לְמִשְׁעִי.
אֲבָל הַכֶּתֶם הָיָה כֵּהֶה מִדַּי.

אָז לָקַחְתִּי סַכִּין-מִטְבָּח וְנִסִּיתִי לְקַרְצֵף אֶת הַכֶּתֶם מֵעַל הַקִּיר.
וְהַסַּכִּין הָיְתָה חַדָּה עַד-כְּאֵב.
רַק אֶתְמוֹל הִשְׁחִיזוּ אוֹתָהּ.
וּבְכָל זֹאת.
וְאִגְרַפְתִּי גַּרְזֶן וְהָלַמְתִּי בַּקִּיר, אַךְ הִפְסַקְתִּי בְּעוֹד מוֹעֵד.
אֵינֶנִּיּוֹדֵעַ, מַדּוּעַ עָלָה לְפֶתַע עַל דַּעְתִּי,
שֶׁהַקִּיר עָלוּלִּפּוֹל, אֲבָל הַכֶּתֶם בְּכָלזֹאת יִשָּׁאֵר.

וּכְשֶׁהֶעֱמִידוּ אוֹתִי אֶל הַקִּיר, בִּקַּשְׁתִּי לַעֲמֹד בְּסָמוּך לוֹ.
וְחִפִּיתִי עָלָיו בְּחָזֶה רָחָב (מִי יוֹדֵעַ: אוּלַי).
וּכְשֶׁהִתִּיזוּ אֶת גַּבִּי, נִגַּר דָּם רָב, אֲבָל רַק מִצַּד הַגָּב.
יוֹרִים.

וַאֲנִי כָּל-כָּך הֶאֱמַנְתִּי, שֶׁהַדָּם יְכַסֶּה עַל הַכֶּתֶם.
מַטַּח-יְרִיּוֹת שֵׁנִי.
וַאֲנִי כָּל-כָּך הֶאֱמַנְתִּי, שֶׁהַדָּם יְכַסֶּה עַל הַכֶּתֶם.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'מותר גם לפרעוש אומנותי, שאינו ראוי'
מותר גם לפרעוש אומנותי, שאינו ראוי
13/03/2005 | 16:22
להסתופף בחברת משוררים דגולים המלהגים בשרשור הנפלא הזה?
ובכן, דוד אבידן עשה בשיר הזה פרפרזה על שיר של ברכט, כמובן.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ואללה צודק. חבל שעמיחי לא כותב כאן'
ואללה צודק. חבל שעמיחי לא כותב כאן
13/03/2005 | 16:18
נדמה לי שהוא היה דוקא מעריך ומאריך את האכסנייה.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'to the cuckoo'
to the cuckoo
13/03/2005 | 17:06
7
על פני התפוז הגדול והחם,
אחד משורר מפורסם וחכם,
פיזר יום אחד את ביצי שירתו,
כאותה קוקיה בהתקף מיוחם.

והנה, בניגוד לאותה הציפור,
לכל קן בתפוז הוא טרח לחזור,
לבדוק איך בקע הגוזל ששילח,
והוא כה צנוע, מלא בהומור.

וכאן הוא לפתע נתקל בצרות,
פישפשו בניקוד, וגילו אוצרות,
כמעט והושלך הגוזל מן הקן,
בשל צורתו, ומידות אחרות.

אך האב הגאה בחירוף הוא הגן,
על אותו צאצא שהשאיר פה בקן,
השחיז מקורו, וציחצח ציפורניו,
איים בנידוי, וניצח - הלא כן?
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-''
13/03/2005 | 17:19
6
יפה יפה,
אני רואה שהתחלת לעשות ריבה
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אחחחחח איזו ריבה'
אחחחחח איזו ריבה
13/03/2005 | 17:45
5
לצפיה ב-'מי יש לו ריבה כזאת...'
מי יש לו ריבה כזאת...
13/03/2005 | 18:04
4
למרות שמהשיר הפותח את השרשור החביב הזה ניתן לרקוח מקסימום ריבת סרדינים...
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'סיקו,לא טיילת היום?'
סיקו,לא טיילת היום?
13/03/2005 | 18:13
3
תיתי לפני האורטודנט
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'ירושלמי אתה גדול מהחיים. מגיע לך'
ירושלמי אתה גדול מהחיים. מגיע לך
13/03/2005 | 19:24
2
פרס על השירשור הזה ללא ספק.
הצעתי: סיור חינם בצוללת האקוויפרים.
|צוללת|
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'הרבה זמן לא צחקתי ככה מאיזה שירשור'
הרבה זמן לא צחקתי ככה מאיזה שירשור
13/03/2005 | 20:09
3
לצפיה ב-'אולי כדאי להזמין אותו לקומונה'
אולי כדאי להזמין אותו לקומונה
13/03/2005 | 20:59
למלא את החלל החסר...........
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'זה שיר פלצני כתוב היטב.'
זה שיר פלצני כתוב היטב.
13/03/2005 | 20:54
לא מבין על מה המהומה
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'האם רק אני רואה את הדבר הנורא?'
האם רק אני רואה את הדבר הנורא?
13/03/2005 | 22:31
18
"על פני חצץ לוהט, גמלת צועדת"
מה זו "גמלת"? נקבת הגמל היא "נאקה".
יש גבול גם לחירות השירה!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'איל תנסה'
איל תנסה
13/03/2005 | 22:59
לשתות חצי בקבוק וודקה וגם אתה תראה גמלת צועדת, באחריות
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'איל, גמלת פירושו שיירת גמלים. במקרה'
איל, גמלת פירושו שיירת גמלים. במקרה
13/03/2005 | 23:24
3
זה המשורר הדגול לא טעה.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חוץ מזה, גם הצורה גמלה קיימת'
חוץ מזה, גם הצורה גמלה קיימת
13/03/2005 | 23:39
2
1
לצפיה ב-'גמלה גמלה גמלה, תגמול נדיב.'
גמלה גמלה גמלה, תגמול נדיב.
13/03/2005 | 23:41
1
2
לצפיה ב-'או: גמלה גלמה גמלה, מהחלב.'
או: גמלה גלמה גמלה, מהחלב.
13/03/2005 | 23:52
לצפיה ב-'שיר צילצל גמלת'
שיר צילצל גמלת
14/03/2005 | 06:59
חיל חולות לים סביב
על פני כל התכלת
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'הוא עולה חדש, תעזוב אותו'
הוא עולה חדש, תעזוב אותו
14/03/2005 | 11:47
נראה אותך כותב ברוסית
הוא כותב בצורה שלא תאמן בשביל עולה חדש
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'לאייל פורת'
לאייל פורת
14/03/2005 | 14:32
10
מסתבר, שהנך בור בשפה העברית: גמלת, הכוונה לשיירת גמלים. דברים כאלה חייבים לדעת.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'שמע, אני רחוק מלהיות מומחה לשירה...'
שמע, אני רחוק מלהיות מומחה לשירה...
14/03/2005 | 15:26
9
אבל תגיד, לא יותר פשוט לכתוב שיירת גמלים ולהשתמש במילים ששכיחותם בשפה הכתובה, שלא לומר בשפה המדוברת, נמוכה מאוד מאוד.
הרי אתה לא מצפה מהקורא הממוצע לפתוח מילון כל שורה כדי להבין את השיר.

חוצמזה, אומרים "קנאת סופרים תרבה חוכמה"
אבל בכל זאת 'יציאות, כמו 'עילג', 'בור בשפה...' וכיוצ"ב מעוררות בי גועל, במיוחד כשהן מופנות כלפי עולים חדשים כישנים. לא מעיד על חוכמתם של המלעיזים.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'העניין, שלא תמיד'
העניין, שלא תמיד
14/03/2005 | 15:45
8
צירופי לשון ארוכים, כמו: שיירת גמלים או גן ירק של עגבניות, מתחרזים. לשם כך, בשפה ספרותית, יש מילים וצורות לשוניות, שמאפשרות לא להאריך.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'נכון מאוד. אגב, אני לא מכיר שום'
נכון מאוד. אגב, אני לא מכיר שום
14/03/2005 | 15:47
2
קיצור לגן ירק של עגבניות
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'לגבי גן ירק לעגבניות'
לגבי גן ירק לעגבניות
14/03/2005 | 16:00
1
אומנם, זה לא מקובל, אבל אפשר להגיד - עגבנת.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'מכל מלמדי השכלתי.'
מכל מלמדי השכלתי.
14/03/2005 | 16:31
זה נשמע יותר כמו סוג של מחלה, אבל מיילא.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חריזה ומשקל אינם הכרחיים...'
חריזה ומשקל אינם הכרחיים...
14/03/2005 | 15:59
3

כפי שנראה בדוגמא שהביא יובל וכמו כן בשיר 'סוף הנפילה' מאת דליה רביקוביץ'

אם אדם נופל ממטוס באמצע הלילה,
רק אלוהים לבדו יכול להרים אותו.
אלוהים מופיע אצלו באמצע הלילה,
ונוגע באיש ומפיג את ייסוריו.
אלוהים אינו מוחה את דמו,
כי הדם אינו הנפש.
אלוהים אינו מפנק את איבריו,
כי האיש איננו בשר.
אלוהים גוחן מעליו,
מרים את ראשו ומביט בו.
בעיני אלוהים האיש הוא ילד קטן, ילד קטן.

הוא קם בכבדות על ארבע ורוצה ללכת,
ואז הוא מרגיש שיש לו כנפיים, כנפיים לעוף, כנפיים לעוף.

רק אלוהים לבדו יכול להרים אותו,
אלוהים מופיע אצלו באמצע הלילה,
ונוגע באיש ומפיג את ייסוריו.
עדיין האיש מבולבל ואינו יודע,
שנעים יותר לרחף מאשר לזחול.
אלוהים מבקש ללטף את ראשו,
אבל הוא מתמהמה,
הוא אינו רוצה להבהיל את האיש
באותות של אהבה.

רק אלוהים מכיר את סוף הנפילה.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'לגבי דליה רביקוביץ''
לגבי דליה רביקוביץ'
14/03/2005 | 16:03
1
דליה רביקוביץ' בשבילי, איננה דוגמא של משוררת.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'כלום לא הכרחי. זה לא קומוניזם.'
כלום לא הכרחי. זה לא קומוניזם.
14/03/2005 | 17:15
לצפיה ב-'לא חייבים שיירת גמלים'
לא חייבים שיירת גמלים
14/03/2005 | 16:32
אפשר גם -  אורחת גמלים ועדיין הקורא המתעניין לא יזרוק חצץ

יש משוררים שמרכזים תשומת לב יתרה בהצפנת מילות השיר באופן שיהדר ויפאר את יכולת כתיבתם בעיני הקורא הממוצע שישאר משתומם לרוב נוכח מרבית המלים. אבל כאשר יש לעיתים פער גדול בין ה"קישוטים" לתוכן החכם או למסר שעולה מתוך היצירה, קשה מאוד שלא לייחס לכותב חוסר בסיסי שמקבל פיצוי בצורך להרשים ולהתעלות מעל הזולת במידה מוגזמת.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'על מה בעצם השירשור הזה?'
על מה בעצם השירשור הזה?
13/03/2005 | 22:55
3
שירה? סרבנות?
שיניים של חתולות?
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'לקרס האחד'
לקרס האחד
14/03/2005 | 14:30
2
אני בעצמי לא מבין כל כך, מדוע נוצר פה, כל הוויכוח הזה. הרי, מדובר בשיר טבע תמים ביותר, שאין לא ולו קשר קטן ביותר, לנושאי רוב התגובות.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'שיר טבע תמים? אתה רציני?'
שיר טבע תמים? אתה רציני?
14/03/2005 | 15:23
1
אתה דיברת על חבל בבית התלוי !

ועוד יצאת בזול כי איש האקוויפר עוד טרם נתן דעתו על השירשור
שלא לדבר על נהג ה-4 על 4 שעסוק מאוד לאחרונה ועדיין לא ממש נתן את דעתו.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'על החבל דוקא אני דיברתי'
על החבל דוקא אני דיברתי
14/03/2005 | 15:31
1
לצפיה ב-'זה שירשור אקלקטי במיטבו. חבל'
זה שירשור אקלקטי במיטבו. חבל
14/03/2005 | 06:30
5
שידידנו האקלקטי לא תורם כאן גם משהו. ואגב, גמלת היא גם מחלת הגמלים הידועה: התפתחות דבשת מדולדלת ויבשה, ונטיה לירוק לכל הכיוונים בקולות חירחור רמים. מי שלא ראה אותה צועדת בישימון, לא ראה דמות יגון כחושה מעודו!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אהלן גלעדי!'
אהלן גלעדי!
14/03/2005 | 06:33
2
אז זהו? תם החורף ואנחנו ניאלץ לסבול עד החורף הבא שירשורי הגות, שירה ופוליטיקה בגרוש?
העיקר הבריאות
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אייל עוד נכונו לנו עלילות!'
אייל עוד נכונו לנו עלילות!
14/03/2005 | 06:39
1
גם אם שיילעג כנראה לא נראה כאן העונה. חוץ מזה אני אוהב גם אביב קיץ וסתיו - במועדם, כך שהסבל לא יהיה כל כך נורא. אולי נגיע אליך בקרוב אם נצליח להתארגן על איזו נסיעה צפונה.
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'יאללה, אני כאן!'
יאללה, אני כאן!
14/03/2005 | 07:26
1
לצפיה ב-'שאני אבין: אתם יורדים על'
שאני אבין: אתם יורדים על
14/03/2005 | 06:36
1
עולה חדש (ישן) שאימץ את שפתנו וכותב בה שירה?
אגב, אם אתה מדבר על מחלת הגמלים - דע לך שיש גם מחלת הלאמות, הנקראת "למלת" - או בקיצור "מיליימעך". סימניה: גלי חום, הימנעות משיימעש, יריקות והפלצות ונשירת השפם
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'חלילה!'
חלילה!
14/03/2005 | 07:21
מה אתה רוצה? שנעלה עליו?
אקלים ואטמוספירה >>

הודעות אחרונות

07:35 | 19.02.19 גלעד שביד
07:34 | 19.02.19 גלעד שביד
17:52 | 18.02.19 אלכס גרנשטיין
07:01 | 18.02.19 גלעד שביד
05:48 | 17.02.19 ר ו פ ן
20:56 | 16.02.19 refael22
08:13 | 16.02.19 מינגוס
07:01 | 16.02.19 גלעד שביד
09:32 | 15.02.19 ניצן חזר הבייתה
06:02 | 15.02.19 ר ו פ ן
19:36 | 14.02.19 guprnds
05:29 | 14.02.19 ר ו פ ן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ