בצבז. עוד 3.5 מ"מ נוספו הלילה + ס"ר מרטיט בסביבות 1:00

ר ו פ ן

New member
בצבז. עוד 3.5 מ"מ נוספו הלילה + ס"ר מרטיט בסביבות 1:00

50.5 למערכת

9.5 לאפריל

774.0 מצטבר עונתי

משובח

haimb100

New member
בוקר טוב, סיכום מעניין
בפנים
:

34 יממתי (אפריל כבר גשום מהממוצע- שהוא 30)
113 מיום חמישי.
כל החודשים מחודש אוקטובר ועד וכולל אפריל ולמעט נובמבר - גשומים מהרגיל, רובם (ובכל זה אוקטובר) מעל 150% - נתון יוצא דופן ללא ספק.
&nbsp
1,086 מ"מ לעונה, שהם 156% מהממוצע העונתי המשוער אצלי.
&nbsp
וכאמור, מקום שלישי מאז שנת 1951 (ע"פ נתוני פרוד), אחרי 91/2 ו-68/9.
&nbsp
חורף היסטורי ואגדי ללא ספק
&nbsp
וכמו השיר... מדוע לא יחול פורים פעמיים בשבוע....

מאט 2

New member
גם אצלנו כל החודשים (עדיין למעט אפריל) היו גשומים מהממוצע

כאשר אוקטובר ונובמבר היו "רק" מעט מעליו.

60 מ"מ במערכת בסה"כ וכ- 100 מ"מ במרץ (אם הולכים לפי אסכולת השמ"ט שבה כל מה שירד עד 8 בבוקר ב 1/4 שייך למרץ עדיין) - מעט פחות ממה שירד במרץ 2011.

כ- 10 מ"מ לחודש אפריל.

840 מ"מ שנתי וזה והחורף השלישי הכי טוב פה מתחילת המדידות (אחרי 1968-69 ו- 1991-92), אם כי לא בהפרש ניכר במיוחד מחורף 2002-03 או 1948-49. היה יכול להיות נחמד לחצות את קו ה-900 מ"מ (כי אין עוד חורף מתחילת המדידות שהכמות בו נמצאת בתחום 900-1000 מ"מ) אבל זה כבר לא יקרה כנראה.

מינגוס

New member
חורף נחמד במצפה - הבעיה היתה בתחילת החורף בו האיזור שלי

הוא במוקד ולא היה כ"כ. נובמבר משופר(חסית לחורף הזה) והיייתי מצטרף למועדון ה - 1000.

עמית868

New member
לקח חשוב לדעתי מהחורף הזה הוא החשיבות של מרץ

החודש הזה, שבערך מאז 1999 התייבש בקצב מואץ הוא כנראה סיבה מרכזית בירידת ממוצעי הגשם בצפון-מזרח הארץ ובדשדוש של הכנרת
מרץ הזה שהיה גשום וקר לכל אורכו, והזכיר גם מבחינת המשקעים וגם מבחינת טמפרטורה את פברואר נתן בחלקים נרחבים בצפון הפנימי רבע או יותר מכל ממוצע המשקעים לעונה

מאט 2

New member
אני חושב שהחורף הזה, כולו - הזכיר לכולנו איך

יכול להיראות חורף ישראלי ... בטעם של פעם
.
&nbsp
פיזור הגשמים היה מוצלח הרבה יותר מאשר 2002-3 ובהינתן עליית מפלס כוללת של 3.2 מ' - זה אפילו מרשים יותר מהעלייה של 4.7 מ' בחורף - 2002-3, בעיקר כי חורף 2001-2 היה חורף גשום שסיפק נקודת פתיחה מוצלחת הרבה יותר מאשר רצף החורפים 2013-2018 שכולם היו או ממוצעים מינוס או גרועים מאוד בצפון מזרח הארץ (אגב באזור החוף הצפוני והגליל המערבי חורף 2017-18 היה אף גשום במעט מהממוצע).
&nbsp
זה באמת חורף ראשון מזה שנים רבות שהמשקעים נכנסים עמוק מזרחה ... נקווה שבזאת תמו 7 השנים הרעות ולא שחווינו איזו פאוזה רגעית.
&nbsp

haimb100

New member
2 נקודות לסיום

1.עוד דבר טוב שלא קרה החורף - לא הייתה קרה, עד כמה שאני זוכר, בשום שלב של החורף, אז נכון שלא ירד שלג, אבל קרה ממושכת פוגעת לא פעם בחקלאות
2. כפי שרשמתי, וזה נכון בעיקר לצפון, כל החורף, ממש כולו, היה גשום (אצלי חוץ מנובמבר, שגם היה בסדר, אבל מתחת לממוצע).

עמית868

New member
אני מסכים בנוגע לפיזור היפה אבל אל תשכח

שחוץ מדצמבר(כמובן לא כולל הדרום) ומרץ(ברוב הארץ) לא חווינו חודש באמת מרשים ארצית(נובמבר היה מתחת לממוצע ברוב הארץ, ינואר היה גשום רק בצפון, ופברואר היה גשום ברוב הארץ אבל לא בהרבה)
לעומת זאת
פברואר 2003 היה מתחרה ראוי לפברואר 1992 בקרב על הפברואר הגשום בכל הזמנים ומרץ 2003 גם היה מהגשומים בהסטוריה. הסיכוי לקבל אותם ביחד עומד לדעתי בהרבה מקומות על 1:100 או יותר
ותיקון קטן לגבי "חורפים 2013-2018"- זה לא מדוייק, חורף 2013 היה גשום בכל הצפון וגם היה בנוי הידרולוגית לא רע עם מכות גשם חזקות מנובמבר עד סוף ינואר. נכון שזו יכלה להיות שנה מיתולוגית אבל היא הייתה די סבבה גם במציאות.
החורף הזה הזכיר לי יותר את חורף 1980 או 1983, שבאמת התפזרו יפה על פני כל השנה(ב1980, כמו השנה, החולייה החלשה הייתה ינואר)
בנוגע לאיחול שלך,נקווה

מאט 2

New member
אם אתה זוכר רק בתחילת ינואר הפוקוס עבר

מהמרכז ומהחוף לכיוון הצפון, עם אותה מערכת ארוכה שסימנה את הדרך לכל המערכות שבאו אחריה. עד אז, ובמיוחד אחרי המערכת המטורפת של דצמבר, היה נראה ששוב המרכז ובעיקר החוף המרכזי יקבל את ליטרת הבשר שלו והצפון המזרחי יאכל את השאריות.

אתה צודק - לא היה העונה חודש עם כמויות היסטריות של 200-300% ברמה כלל ארצית כמו פברואר או מרץ 2003, אבל בינינו מי צריך את זה? מוכן כל שנה לקבל 100-200 מ"מ כל חודש למשך חצי שנה ולסתום את הפה כל הקיץ.

ושלא ישתמע שאני חושב ש 2002-3 הייתה גרועה. פשוט פחות טובה מהעונה הנוכחית.

לגבי רצף החורפים 2013-18 התכוונתי כמובן החל מעונת 2013-14, לא כולל חורף 2012-13.

הייתה הפוגה יחסית מאמצע ינואר עד אמצע פברואר לו היו סופרים

את החודשים מהאמצע, אז היה מופיע חודש של משקעים נמוכים מהממוצע.
קביעת החודשים שרירותית.

מאט 2

New member
ההפוגה שאתה מדבר עליה התרחשה מה- 17 לינואר

ועד ה- 5 לפברואר (כ- 3 שבועות) כאשר בין לבין הייתה מערכת בת יממה של 5-40 מ"מ בסוף ינואר, שלדעתי הייתה מכובדת מספיק בכדי שלא נחשיב את התקופה הזאת כמקשה אחת. לכן, תחת כל חלוקת חודשים שרירותית שתבחר בין תחילת נובמבר לתחילת אפריל החודשים יהיו ממוצעים עד גשומים (בעיקר, כאמור, בצפון).

refael22

Member
גם מבחינת הסגריריות והתחושה החורפית זהו חורף מיוחד

guprnds

Active member
בערך 125 ממ בישובנו במערכת הממושכת הזו

1260 ממ בעונתי (פחות שברי מילימטר). מעריך שבכפרים הדרוזים עוד הרבה יותר... אנסה לברר.

למעלה