סכנת 'המים המותפלים'

ר ו פ ן

New member
דילמה ב'רמת גז', לשתות 'מים מותפלים' או 'מים פטרוכימיים'?

יש מקומות ש..עדיף לא 'לעשות שם גלים'.. או לחפור..

*בהמשך לאירוע במסגרתו הורגש ריח דלק חריף בבניין מגורים ברח' ז'בוטינסקי 69 ברמת גן וסביבתו, ותושבי הבניין פונו מדייריהם בהוראת המשרד להגנת הסביבה:*
המשרד ממשיך בבדיקה אינטנסיבית של נסיבות האירוע, שגרם לגזי הקרקע להשתחרר ולהגיע לבניין הסמוך. יודגש, כי כתוצאה מכך אין סכנה לציבור בסביבה כולה, והנחיות הפינוי ניתנו רק לתושבי הבניין ברחוב ז'בוטינסקי 69, הסמוך לתחנת הדלק "רמה" של חברת דלק. המשרד מבהיר, כי עד שהערכים הנמדדים בדירות לא ישובו לרמה תקינה כתוצאה מהפעולות הננקטות, התושבים לא יוכלו לשוב לבתיהם.
מאז יום שבת פועל המשרד, בשיתוף עם כוחות כיבוי והצלה, המשטרה והרשות המקומית, בצוותים מתוגברים. המשרד הנחה לפנות את התושבים, לאוורר את הבתים, לבצע בדיקות אטימות בתשתיות תחנת הדלק, וכן לבצע ניטור של מערכות הביוב ודיגומי אוויר.
בתחנת הדלק קיים זיהום קרקע ישן, אשר נחקר ותוחם על ידי המשרד. תכנית השיקום שאושרה על ידי המשרד, כללה שאיבת דלק ממי התהום והתקנה של מערכת לאיסוף גזים מהקרקע שהחלה לפעול בימים אלה.

https://news.walla.co.il/item/3125379

refael22

Member
מרגישים הרבה אנשים בסביבבתי מתלוננים על התכווצויות שרירים

הבעיה לטווח רחוק שזה משפיע גם על שריר הלב

ר ו פ ן

New member
ועוד ועוד.. מפחיד לדבר על כך..

מיקצוען בנושא לחש לי באוזן - כמוסת מגנזיום כל יום, לפני השינה

מים מותפלים הם "מים מתים".אין בהם שום מינרלים,ולכן חייבים

למהול אותם במי המוביל הארצי.אמנם בלעדיהם,לא יהיו מי שתיה בישראל,אבל ממש סכנה,והזנחה של הממונים על הנושא,להשתמש בהם ללא מהילה.כמו כמעט כל נושא בריאותי בארץ,עד שלא תקום זעקה גדולה,לא יתחולל שום שינוי.

ר ו פ ן

New member
'המוביל' זורם?!

מהיכן הוא מקבל מים?
ציטוט:
"המוביל הארצי מתחיל מהכנרת ואורכו כ-130 קילומטר...
....המוביל מגיע אל "מאגר אשכול" שבבקעת בית נטופה, עובר, בשלוש מנהרות.."

מהכנרת כבר לא שואבים, דרך מתקן ספיר' ל'מאגר אשכול'..
'מאגר אשכול' מלא ב..מים מותפלים מ..חדרה..

ו... ו... במתרני ההתפלה מוסיפים או אמורים להוסיף, מינרלים..

מפחיד..

יום יפה בחוץ..

refael22

Member
גשם דומה מאוד למים מותפלים את המינרלים מקבלים מהקרקע

ר ו פ ן

New member
למעט פד"ח..

הנקלט מהאויר ואז, למעשה.. הגשם הוא 'חומצה פחמתית' חלשה..
שבזכותה, יש 'מערות נטיפים'

רב רופן, ידוע לך מה המצב בחוטם מבחינת תמהיל המים?

ומה עושים ועשו תושבי אילת והערבה? ככל הידוע לי הם שותים רק מים מותפלים מזה עשרות שנים.
=====
רצ"ב תמונה מהבוקר...

ר ו פ ן

New member
כן "ידוע" לי...

לפני קצת יותר מחודש, ביצעתי תחקיר לטובת 'משהו' בעניין זה.
אחד התחקירים המוזרים, הקשים והתמוהים ביותר שחוויתי.
פניתי למקורות (לא היה קל להגיע, אבל הצלחתי.. 'קשרים' וכו')
פניתי גם לתאגיד המקומי.. (אותו כנ"ל..)
ו.. בעיקרון, אנו מקבלים מים 'כשרים וטהורים' מבאר, שם למטה במזרח + מים מותפלים !
אבל.. עניין ה'עיקרון' חזק. כי אף אחד לא יודע או לא היה מוכן להאיר עיני כמה ומה המינון באחוזים.. של מי ההתפלה + מי הבאר (המוזרמים ל 3 מגדלי מים ומשם, לצרכנים..)
הפעלתי קשרים נוספים ואמיצים ונמסר לי בלחש רחש ש.. 'מקורות' מחליטים כמה 'מותפלים' להוסיף.. ורק הם יודעים
אילת והערבה - 'מקורותי סיפאו לי, שעניין הזרמת מי הכנרת לממלכה ההאשמית הוא יותר מורכב... מזרימים המון עשרות מיליוני קוב.. כי.. בהמשך.. באזור הערבה.. יש איזה סידור שהירדנים מזרימים אלינו מים טובים. אז כנראה שיש מהילה טובה (אולי כדאי ש'רפול' יבדוק בהזדמנות, מה מצב התכווצויות השרירים באילת ובערבה)
הפרה נראית יפה ובריאה.. אז היא כנראה לא של הבדואי שלמרגלות הר חורשן, אלא של צוקרמן, בעל החווה הצמודה ל'מפעל ח"ן'

תודה על המידע החשוב! ומה עשו לפני ההסכם עם ירדן?

או שבעצם, בשושו...

לגבי הרצון או אי-הרצון של מקורות והתאגיד המקומי לענות לך, מעבר לכך לדעתי הם גם לא באמת יכולים לענות לך כי זה בטח דינמי ומשתנה מדי יממה. אבל טוב לדעת שלפחות יש מיהול במי בארות.

בשלב זה לא הייתי נתפס לעניין ההתכווצויות כמוצא שלל רב, יש עניין של פלסבו/נוסבו וזה.

זזתי לבשל עלי תרד...

ר ו פ ן

New member
חחחחחחח... למה נחמן שי אמר 'לשתות הרבה מים'?! ל מ ה ?!

אני רק יכול לחזור על מה שקשקשתי כאן בעבר..

נושה המים, היה תמיד, בהיסטוריה הרחוקה והקרובה, עילה למלחמות.
ומנגד, גם "עילה" לשלום
אולי המילה 'עילה' לא מתאימה כל כך.. אולי יותר נכון -סעיף חשוב ב"חוזי שלום".

כ'חירניק' שבע שנים, יצא לי לשבת ב'תצפית' עם 20/120 ולמלא יומני מבצעים בכל מיני מקומות..
זוכר במיוחד, תצפית מול '
הגבולות'.. ביקורים של 'אורחים' מענינים...
עקב עבודות.. בצד השני.., הקשורות ל'מים'.
ו..יש עוד כמה דברים מעניינים, בעוד מקומות.. אבל..

למעלה