ב"ט. צור הדסה 33.6. מערכת: 46.3. עונתי: 355.8

מה זה הישוב הזה: משגב דוב?

Aliti

New member
אחד מ"ישובי עשרת"

קבוצת מושבים בין יבנה העיירה ויבנה הקיבוץ. בילדותי הייתי הרבה בכפר אביב השכן כי היו לנו שם קרובים. בצבא שירת איתי מישהו ממשגב דב ועל כן נודע לי שם הכפר הנ"ל. הכינוי עשרת - על שם היישוב המרכזי למושבים באיזור

haimb100

New member
משגב דב - ךלהלן

מִשְׂגַב דֹּב הוא מושב באזור השפלה, בסמוך למועצה מקומית גדרה, השייך למועצה אזורית גדרות. המושב נקרא על שם דב גרונר. היישוב הוקם על ידי חברי תנועת החרות מסניף חיפה, שבקשו בתחילה להקים משקי עזר באזור חיפה, אך בהמשך החליטו לצאת להתיישבות. ויקיפדיה
&nbsp
היישוב הוקם על ידי חברי תנועת החרות מסניף חיפה, שבקשו בתחילה להקים משקי עזר באזור חיפה, אך בהמשך החליטו לצאת להתיישבות. מכיוון שרובם היו מבוגרים יחסית, החליטו להקים יישוב של בני המעמד הבינוני המחייב השתתפות כספית של המתיישבים, ובתמורה מאפשר להם לבחור את מקום ההתיישבות. לצורך הקמת היישוב חתמו על חוזים עם רסקו[2]. המקימים היו בעלי משפחות, ארצישראליים ויוצאי רומניה ואוסטרליה, חברי גרעין 14 במאי, שנקרא כך על שם היום בו גורשו הבריטים מארץ ישראל. במאי 1949 התיישבו חברים מהגרעין באופן זמני בפנסיון מאיר בגדרה וקיימו בו משק שיתופי[3]. באביב 1950 עברו לנקודת הקבע בכפר בשית, באוגוסט 1950 התקיים ביישוב הכנסת ספר תורה[4], בספטמבר 1950 עלו לנקודת הקבע כ-20 משפחות[5] ובאוקטובר של אותה שנה התקיים טקס הנחת אבן פינה. בין המתיישבים היו גם חברי הכנסת של חירות, יעקב מרידור ואריה בן אליעזר[6]. התנועה המיישבת הייתה משקי חרות בית"ר[7]. עם השנים הצטרפו ליישוב עולים מפולין, מרוסיה, מתימן ומעיראק.
&nbsp
מפתיע, כל החיים שלי גרתי ברחובות ואח"כ גדרה, מכיר קצת (מאוד) את יישובי גדרות, עשרת, כפר אביב ולא יידעתי על קיומו של משגב דב

תודה לעונים. השאלה נשאלה בבדיחות. לא הכרתי את השם, בדומה

לעוד כמה ישובים שאני מניח שאיני מכיר בארץ. אבל להבדיל מרוב השמות, השם הזה ממש הצחיק אותי. הנני מתנצל לפני תושבי משגב דב אם נפגעו ממשהו, ומאחל להם עוד הרבה שיאים יומיים ואחרים.

tcu6

New member
כמעט בוקר טוב(ליום שני)- גני תקווה 74 ממ, פברואר 93ממ עונתי

לראשונה חציתי את רף ה400- הגענו ל434 ממ מתחילת העונה.
&nbsp

למעלה