ב"ט. צור הדסה 33.6. מערכת: 46.3. עונתי: 355.8

haimb100

New member
כיוון שהייתי ברחובות בשבת, כמה נק'

א- אין על הגשמים בחוף, פשוט אין. הרעמים, הברקים, הצבע של הסיבי כשהוא מתקרב, העוצמות של הגשם, הברד, הכל. אותה כמות, אבל איכות אחרת לגמרי. נכון, התשלום, הכל קצר... אבל זה שווה את זה. הרבה מאוד רעמים בין 7 ל-8 בבוקר ובין 12 ל-13 בצהריים (ועוד קצת בליל שבת). בדקתי עם השכנים בכפר, לא היו (כמובן) רעמים ו/או ברד בכפר חנניה.

ב- נחסן הייתי ונחסן נשארתי. דיווחים (משומרי השבת) ותמונות וסרטונים (מאלה שלא) של ברד שכיסה ברחובות הכל קיבלתי גם מצפון מערב, גם מצפון וגם ממזרח להורים שלי, במרחק רחובות בודדים (5 דקות הליכה !!!). שום דבר שמתקרב לזה לא היה אצל ההורים שלי. ממש לא קרוב. הענן פשוט גרד אותם מצפון מערב, צפון ומזרח. היו אחלה רעמים וכו', אבל את הברד (כמעט) לא קיבלנו. לא אתפלא אם בסיבי הזה, היה פער עצום גם במדידה (לא יש כזו) משני חלקי העיר

ג- אי אפשר באמת להאמין למפות משקעים, גם בטווח 24 שעות. איסי וקוסמו (וגם גפס) הבטיחו הרים וגבעות לצפון לשבת בבוקר, חשבתי שמי יודע מה אני אפסיד...

אחלה שבת ואחלה מערכת.

ונק' לסיום, למרות הכל, אני בסה"כ עומד בכפר חנניה על 102%

ולמרות שאנחנו כבר בחצי השני של פברואר, המקומות שמערבית לי ממשיכים להוביל על כפר חנניה, גם בתאריך הזה. מה שנכון גם להרי ירושלים ביחס למישור החוף הדרומי והשפלה.

מאט 2

New member
לא נורא בכלל... אצלנו כמעט 20 מ"מ פחות מזה.

סה"כ זו עוד מערכת די מעפנה לאזור מפרץ חיפה... הכל התרכז מחיפה ודרומה. לא אתפלא אם בעכו ובנהריה נמדדו כמויות נמוכות עוד יותר.
&nbsp
על זה נאמר נו שוין
.

עוד מערכת די מעאפנה? בינתיים האזור שלכם אחד הראשונים באחוז

מהממוצע המקבילה.
במפת השמ"ט חיפה נמל עם 113%.
מעליה כמה מקומות בין 114-118%.
השאר מתחת לממוצע לתקופה.

חרשים כנראה גם מעליכם (יש הבדל בין התצפיות היומיות לסיכומי השמ"ט).
וכמובן שיש עוד מקומות שלא מופיעים במפת השמ"ט.
אבל הרעיון ברור. מצבכם טוב יחסית לרוב הארץ עד כה. וגם טוב אובייקטיבית.

מאט 2

New member
ירדו 500 מ"מ באופן מרחבי באזורים הנמוכים בחיפה ובמפרץ.

בנמל חיפה הם מהווים 113% מהממוצע השנתי לתקופה, אבל בקריות פחות... סביבות ה- 100%.

בכל אופן דיברתי על המערכת הנוכחית (ועל 2-3 מערכות קטנות יותר בינואר) ולא על כל העונה, אם כי כמו שרפי ציין בשרשור השני רוב הגשמים שחווינו החורף היו עם עוצמות של הר בהתאם לנדידת האדומים והכתומים במכ"מ דרומה.

ר ו פ ן

New member
ב"ט מע' נאה בחוטם. 70 מ"מ למערכת. 104 לפבר' ועונתי 593.5 מ"מ

עברנו את הממוצע (כ 570)

במתדרדלות 62.2. מה שמביא את השבוע הזה להיות הגשום

ביותר החורף עם 100 מילימייעלעך.
עונתי 372 מ"מ - 98.5% לתקופה בממוצע נע.
לעומת ממוצע 1981-2010 - בערך 96%. מתקדמים.

ובכלל היה לילה מפתיע. במדידה של 21:20 עמדו על 32.5 למערכת

כשקמתי בבוקר ראיתי שנוספו עוד כמעט 30 כשחשבתי שבלילה נהיה בשוליים.
זה כולל תצפית שעתית של 14.2 עם 12.5 מ"מ בתוך 40 דקות. ממש לא מובן מאליו באזורינו.
למיטב ידיעתי מאז שאני פה (חורף רביעי) היתה רק תצפית שעתית אחת גבוהה יותר, שכמובן גם אותה לא זכיתי לחוות... אז לא הייתי במושב והפעם זה היה באמצע הלילה... זה היה אגב ב4.2016.

בפעם ההיא נמדדו 16 מ"מ ב20 דקות. תושבי החוף בטח לא יבינו מה

הסיפור הגדול.
חיים בטח יבין... (חיים בריצי יבין, לא חיים יבין ממבט...)

haimb100

New member
מבין לחלוטין ויפה לכם. באמת מפתיע שדווקא הלילה השלמתם

כמויות, אגב גם בשעות האחרונות יורד גשם רק בחלק המזרחי בצפון, אומנם לא חזק...
&nbsp
16 בשעה זה יפה מאוד ונדיר מאוד גם אצלי.
&nbsp
אתה בין האיזורים המובילים למערכת.
&nbsp
ולא ידעתי שיודעים את שם המשפחה שלי

haimb100

New member
אני עדיין בהלם מזה שפספסתי אתמול אירוע ברד אדיר ונדיר אולי

ק"מ אחד מהבית של ההורים שלי, זו פעם שנייה שזה קורה לי ברחובות כשאני בביקורים שלי שם. בדצמבר 2013 קרה אותו דבר, ובערך באותו מרחק (רק שאז הברד היה נרחב מאוד, מגוש דן ועד.... חצי רחובות. הפעם אפשר לראות באינמצית מכ"מ בין 12:10, ל-13:10, כמה זה נקודתי.
&nbsp
קיבלתי תמונות מטורפות מאתמול. איזה פספוס

haimb100

New member
בביקור אתמול ברחובות,

סוף סוף הייתה לי הזדמנות להכיר לילדים שלי, מה זה נקרא ברקים ורעמים במישור החוף/השפלה. ואם קצת יותר מזל (מרחק ק"מ) גם יכולתי להראות להם איזה ברד יורד שם לפעמים (אם כי זה כבר נדיר יחסית)
מ7 ועד- 8 בבוקר כמות הרעמים והברקים שהיו שם - בתדירות, בכמות ובעוצמה - פשוט נפלא (אגב הענן הזה הוריד לפני שהגיע מדרום, בקבוצת יבנה 36 מ"מ בפחות משעה.
ואותו דבר בצהריים בין 12 ל-13 - המון ברקים ורעמים ואפילו שהיינו בקצה הענן, מופע הברד היה נחמד, במיוחד גודל הכדורים, אם כי באמת זה היה בקצה של הקצה.
&nbsp
לגבי השם, לא קרה כלום, פשוט, אני ללא פייסבוק ודומיהם, לא ממש אוהב פרסום

guprnds

Active member
חיים יבין במבט אחד

הפעם הגשם התפרש מרחבית על כל הרמה, לא רק בצפון.
פנטסטי לאמא טבע.

למעלה