בוקר טוב עם 19.6 מ"מ במד

guprnds

Active member
פרחים בקנה, ברווזים בצריח

המון המון גשם בצפון הרמה. הכל ספוג מים, תעלות הנ"ט שוקקות ברווזים. גשמים יפים גם בצפון האצבע. באמת פנטסטי.

Dיהודה

New member
ברעננה מאתמול ועד עכשיו - 10.30 בבוקר ירדו 43.8 מ"מ

התוצאה מהתחנה של אגרולן בצפון רעננה ( תחנה של רשות במים ) . הנה התמונה.
אגב , כעת נראה שהכל עבר ...השמש מדהימה ( בעיקר אחרי האפור שהיה בימים האחרונים ).

haimb100

New member
בכפר חנניה כ-30 למערכת (מיום ראשון ועד לשעה זו). כ-481 עונתי

המדידה כאמור כוללת גם מה שירד אחרי 8 בבוקר

guprnds

Active member
אל יאוש

מערכת אחת טובה יכולה להפוך את הקערה על פיה...
אם אינני טועה, ירושלים כבר ידעה מהפכים בעבר.

haimb100

New member
המפורסמות שבהם: 1 באפריל 2006, 2 במאי נדמה לי 2001,

ומה עם מרץ והשלג המפתיע ב-97, או שמה זה היה ב-95 ?
מן הסתם יש עוד הרבה דוגמאות.
&nbsp
אבל... תמיד מרגיע יותר כשבתחילת פברואר אתה לא רחוק מהממוצע. כרגע מישור החוף הדרומי והרי המרכז בפיגור משמעותי
אגב, יש גם חלקים בצפון המזרחי שחסר לו מעט

guprnds

Active member
לדעתי אנחנו כאן בפיגור משמעותי

זקני אל-רום מדברים על יותר מ-1000 מ"מ עונתי. במצב זה היינו צריכים היום לראות את ה-700 מ"מ במראה אחורית.

haimb100

New member
לצפון הגולן יש עדיין סיכוי לתקן.

הממוצע בפברואר, מרץ, אפילו אפריל ואפילו קצת במאי משמעותיים מאוד, ולמעשה, באיזור צפון הגולן מדובר בנתח מאוד משמעותי מהעונה מאמצע פברואר ועד סוף החורף.
הממוצע הזה נבנה משנים שאין בהם כלום לשנים, שככל שנכנסים יותר פנימה, מזרחה וצפונה, סטיית התקן בחודשים אלו, ככל שזכור לי, הולכת וגדלה (בדיוק כמו מה שנכון למישור החוף בתחילת העונה).
&nbsp
כמו שאמרתי תמיד טוב לדעת שכבר יש לך ציפור ביד משניים על העץ, אבל יש תקווה
&nbsp
בדיוק כמו שבסוף דצמבר העסק היה נראה חלש מאוד בכל הארץ (חוץ מחלקים בגליל המערבי והחוף הצפוני).
&nbsp
מה שכן, אחרי 4 חורפים לא משהו, התקווה והתפילה שיהיה חורף אחד הרבה מעל הממוצע (אגב, באיזור חרשים - צפת - תובל זה בהחלט עדיין אפשרי בלי הרבה מאמץ).
&nbsp
&nbsp

haimb100

New member
אגב, לעניין זרימות

כידוע בסוף המערכת הקודמת ומיד לאחריה, סוף סוף חווינו זרימות יפות שלא היו מזמן.
&nbsp
כשבוע וחצי אחרי לקחתי יום חופשי בעבודה - במבט מרחוק (מבלי לבדוק ממש) פרוד לא זרם או שזרם חלש מאוד (שוב לא ירדתי לבדוק, בדקתי מהכביש) עמוד תחתון לא זרם (או שזרם מעט מאוד ולא ראו מהכביש).
ירדתי למסלולון קצר בירדן ההררי. כיוון שאני לא גר באיזור ההוא, ולא מבקר בכל יומיים, קשה לי להעריך (אולי אייל ורייקעס יוכלו לתת את תחושתם...), אבל תחושה שלי, שהזרימה לא הייתה יוצאת דופן, לא רוצה לאמר מאכזבת לתחילת פברואר, אחרי ינואר גשום מאוד. כך שניכר לדעתי החוסר בחלקים המזרחיים של הצפון (המזרחיים ממש יש לאמר, כי צפת - חרשים כאמור מעל הממוצע) ביחד עם השנים הקודמות.
&nbsp
מצד שני...
אתמול בבוקר, הספיקה מערכת של 25-40 במרחבי הגליל העליון , ובוקר גשום של לא יותר מ-15 מ"מ ב-3 שעות, כדי שכל צידי הכבישים יזרמו יפה, כמו שזרמו רק בסוף המערכות האחרונות של ינואר.
מה שאומר שלמרות היובש של השבועיים האדמה עדיין ספוגה יפה והמעיינות רק מחכים לקצת גשם כדי לזרום יפה

guprnds

Active member
אמת, זה בדיוק מה שקורה ברמה...

מערכת של 54 ממ נותנת זרימות חזקות היות והאדמה כבר די רוויה. מקווה שהמערכת הקרובה הבאה עלינו לטובה תצליח למלא עוד את המאגרים.

ובנוגע למרץ-אפריל --- הלוואי :)

למעלה