..רק שם את זה פה, למען יושבי הדלתא.. ובורח...

refael22

Member
אנשים שמחים בחיפה כי חד תחמוצת החנקן N2O זה גז הצחוק

refael22

Member
חד דו מה זה משנה זו אותה משפחה

מאחד נחנקים מצחוק ומהשני נחנקים. אותו דבר.

מאט 2

New member
סביר שהכוונה היא ל- NO...

מופיע בפליטות של רכבים יחד עם NO2... ככלל יש כמה וכמה תחמוצות חנקן והן כולן מסומנות כ NOx.

ר ו פ ן

New member
חלפו כמה שנים... מאז המשוואה האחרונה..

אז.. עוד היינו אומרים 'דו תחמוצת הפחמן' ל CO2

refael22

Member
אותי מעניין אם הזיהום במפרץ משפיע על גודל טיפות הגשם

כי בארהב למשל שמה נושא נזקי הברד הוא קריטי הוכיחו שזיהום האוויר משפיע על גודל הברד
דברו בתכנית שראיתי במיוחד על חומרים מסויימים שנפלטו מארובות מפעלים שיש להם השפעה ישירה על ענני הCB והברד ומקטינים אותו, לעומת זיהום כתוצאה משריפות יער שמגדיל את אבני הברד.

מאט 2

New member
ייתכן, אבל אני חושב שאם יש השפעה היא ודאי ממוקדת לאזור

בתי הזיקוק, ואם יש פליטות חריגות עם שובל רציני לכיוון כלשהו אז גם במסלול זה תיתכן הפחתה בכמויות ובגודל הברד... אבל אם תסתכל על מפת השמ"ט מהסיכום האחרון תוכל לראות אזור יבש באופן יחסית מהכרמל ועד נהריה... אם זה קשור לבתי הזיקוק אז תחום ההשפעה מטורף

&nbsp
&nbsp

haimb100

New member
דבר אחד אני זוכר היטב, כשגרתי בגדרה, בימים המתאימים, תמיד

הייתי עוקב אחרי העננים שנוצרו מארובות ייצור החשמל, לא רק באשדוד, גם זו הפרטית הקטנה ליד מחלף נשרים. תמיד היה שם ענן פרטי קטן כשמסביב בהיר

refael22

Member
האוויר זו לא הבעיה מי הקישון אחרי המערכת דלילים מידי

חסרה העפיצות והבוקה היחודיים לנחל. יותר מידי מי גשמים.

ר ו פ ן

New member
מאיפה הגיע הגשם הזה?! כבר.. סיכמנו מערכת..

ענני גשם לאורך כל החוף (חוץ מאשקלון..
)

haimb100

New member
בסיכום השמ"ט לאירוע (אף שמסתבר שלא הסתיים... לפחות אצלכם),

ניתן לראות שוב, גם עכשיו בסוף ינואר, יתרון לצד המערבי.
הגליל המערבי והמרכזי, החוף הצפוני (באופן כללי), הכרמל והשרון גם במערכת הזו וגם ובמיוחד במצטבר, השנה עוברים את הגליל המזרחי, רמת הגולן (והרי המרכז).
&nbsp
לא שיש מה להתלונן. המערכת האחרונה הייתה נהדרת בכל קנה מידה, ובכל זאת ההבדל ניכר.

haimb100

New member
אני לא בגליל העליון. ושוב שימו לב לפער בחרשים, להלן:

בסיכום המערכת ובסיכום העונתי המצטבר. אני "נזרק" מחוץ לכל 4 המעגלים הגשומים של הגליל העליון והמערבי.
&nbsp
114 למערכת ו-450 עונתי, יפה ומכובד בפני עצמו, אבל מחוץ למעגלים הגשומים...
&nbsp
ושוב שימו לב לחרשים: 751 בסיכום השמ"ט, לעומת 601 בלבד בסיכום של חרשים בתצפיות היומיות. הפרש עצום, ממש עצום, בעצם אין כל משמעות לתצפיות היומיות שם !
&nbsp
גם בסיכום השבועי שם: 181 בדוח הסיכום בחרשים לעומת 136 בלבד בתצפיות היומיות

guprnds

Active member
על הנייר

אל-רום יותר גשומה מחרשים - זקני המקום מדברים על יותר מ-1000 מילימטרים בשנה בממוצע. ואילו השנה, איפה חרשים ואיפה אנחנו... אבל עדיין רק אמצע החורף, מי יודע מה יילד יום?...

למעלה