אני רק שאלה

עמית868

New member
אני רק שאלה

בחמשת השנים האחרונות ראינו ושמענו על מצבה ההולך ומתדרדר של הכנרת. האם הגשמים הרבים שירדו באזור אגן ההיקוות של הכנרת השבוע(שמתווספים לעוד מכות גשם שירדו באופן סדיר מסוף דצמבר) מספיקות כדי להתניע סוף סוף את הזרימה ברמה שתאפשר עלייה סדירה או שזה עדיין מוקדם מידי?
ודרך אגב,לאן מאט נעלם במערכת הזו
?

מאט 2

New member
האמת שלא הייתי בדלתא כשהחזית הגיעה לשם

ומעבר לחזית לא היה כל כך על מה לדווח במחוזותיי. רוחות קטסטרופליות ומעט גשם... עוד דרדלה לאוסף
. בסביבות 20-15 מ"מ למערכת זו (מחמישי ערב עד עתה).

Fast Kars

New member
הזרימות עדיין "שטפוניות" למרות שגם זה משהו

המים נספגים במהירות בקרקע וכמעט לא נשארות שלוליות. אני חושב שהבעיה העיקרית היא שהמעיינות מדורדלים לגמרי. צריך עוד המון גשם כדי שמשהו ישתנה

Fast Kars

New member
וחוצמזה שצ"ג חזר לימים הגדולים שלו - אחד מ
תענוגות החורף

Fast Kars

New member
הנייזעק בוואדי

נשברו כמה עצים ועף הגג של מחסן האבוקדו.
לדעתי היה תיעול של הרוח דרך הוואדי, חוק ברנולי... אנא עארף...

guprnds

Active member
איזה יופי!

חפש את המקום הכי אפור וסמיך בענן. שם אני נמצא :)

עמית, הזרימות לכינרת,נשענות על 2 ענפים:זרימות שטפוניות,

או נגר על קרקעי,כתוצאה ממשקעים,וזרימה מיידית,או נגר תת קרקעי(מעיינות),שגם הוא מגיע ממשקעים,אבל כאלה הנספגים בקרקע ופורצים כמעיינות.עד ינואר,היתה כמות משקעים זעומה ביותר באגן הניקוז.על מנת שיהיו זרימות חזקות זקוקים לעוד גשמים,כגון אלה שהחלו בינואר.
לגבי המעיינות יש מושג שנקרא: "זיכרון הידרולוגי".אם תסתכל על מעיין,כמו על בריכה,המעיין שופע רק לאחר שהבריכה התמלאה.אם בשנים עברו הבריכה התמלא בחציה,למשל,רק לכשתתמלא,יחל המעיין לשפוע(כמיין המתגבר).אם יימשכו הגשמים הכבדים באגן הניקוז,יעלו שפיעות המעיינות הקבועות, לאורך זמן,ןהן לא פחות חשובות מהזרימות העל קרקעיות.נתפלל שיימשכו ויתחזקו המשקעים בהמשך.

למעלה