ב"ט. צרעה: 32.3 מ"מ. מצטבר מיום שני 52.3 עונתי: 134.5 מ"מ.

בוקר טוב
ירושמיים 55.4 למערכת, אצלנו בחצר כ-60

איל פורת

New member
מנהל
אכן, בוקר טוב ושבת שלום! אתמול בכרכום 48 מ"מ.

סיכום המערכת - 70 מ"מ. אחת המערכות הגשומות שהיו כאן.
וכל זה בגשם בינוני בד"כ, ללא מטחים קיצוניים.
מצטבר עונתי 122 מ"מ.
&nbsp

גם אני חשבתי שירד קצת יותר, אבל בהנחה שלא רוקנו לי את המד

שיושב על הגג, זה מה שירד. לפי המדידה של אורי זה הגיוני מאוד. אגב, התחנה במבוא ביתר בשנתי רק 8 מ"מ מעלי.. נדמה לי שאתמול היא זייפה כלפי מעלה, מה שאופייני יותר למדידות במכשירים אוטומטיים במטחים חזקים. בכל אופן, אתמול הייתה ירידה חזקה בכמויות על מרחקים קצרים. תראה את ההבדל בין ג'נראלי לירושמיים.

guprnds

Active member
מרשים ביותר

אצלנו כ-64 מילימטרים.
עתה השמש זורחת, קרעי עננים בשמיים והחרמון מבהיק.

מינגוס

New member
בוקר טוב. 49.2 אתמול, 96.7 למערכת

117.2 מתחילת החודש.
376.6 מתחילת העונה.

כרגיל בארועים עם כאלה רוחות, שכן שלי שהמד שלו מוגן מרוח מדד יותר. אני מניח שהאמת היא איפה שהיא באמצע דהיינו יותר מ 100מ"מ לארוע הזה.

מינחוסי, אתה לא מתעייף הא? המד מודד בדיוק מה שיורד עליו. הוא

מייצג את תא השטח שחשוף לרוח. במקום כמו חוסן שמוגן מרוח, אולי ירד יותר, אבל באתר חשוף לרוח זה מה שיורד על משטח מאוזן. משטח נטוי יקבל כמובן כמות שונה. אני פשוט לא מבין את ההתעקשות הזו על הטיות הרוח, שאפילו נועם חלפון טועה בה. מיילא אם מודדים על גג מבנה של 20 קומות, אפשר לטעון שזה לא מייצג את הקרקע, אבל בגובה הקרקע במקום שאינו מוסתר המד מייצג בדיוק מה שיורד. מדרון שפונה לרוח מקבל יותר ממדרון מוסתר מרוח, ובמרחק ממדרון מוסתר מרוח מקבלים יותר מאשר על הפיסגה. לכן, למשל, יגור גשומה יותר מהכרמל. אז מה? מד על הכרמל צריך לקבל תיקון? לא!

מינגוס

New member
תתווכח עם נועם כלפון על זה, הוא ישלח לך את ההסבר

ששלח לי. אותי הוא שכנע. תנסה לדמיין את קרני השמש שפוגעות בכדה"א בקיץ ואת אלה שפוגעות בחורף. בכל מקרה, ההבדל בין השכן שלי אליי הוא עצים ותו לא והעובדה הפשוטה היא שכשאר אין רוח המדידות שלנו זהות וכשיש רוח יש הבדל.
אבל, עם הגשם שירד פה עכשיו עברנו את ה 100

מערכת נהדרת כמעט הגענו לממוצע לתקופה

נראה לי שעם המערכת הבאה נגיע לממוצע עד אמצע ינואר.
&nbsp
&nbsp
**למעט בחוף הדרומי עקב קיטורים מיותרים**

למעלה