הגיע הזמן להיפטר מהמושג " קר מהרגיל לעונה"

profesorain

New member
הגיע הזמן להיפטר מהמושג " קר מהרגיל לעונה"

עד שיגיע הגשם נתעסק בזוטות.
אני מתפלא על אבשלום קור שעדיין לא התרעם נוכח המשפט השגור בפי כל , "קר מהרגיל לעונה" במיוחד כשמשתמשים בו בחורף, מדובר בטעות היסטורית שמסרבת לדעוך אולי כי המושג טבוע וחקוק היטב בתודעתנו. למה המושג / מונח לא נכון ולמה הוא לא משקף את המציאות ? בכל חורף אנחנו חווים ימים קרים , הימים הקרים הם אלה המאפיינים את החורף , קור וגשם , לעתים קור בלי גשם, בימים הללו הטמפרטורות צונחות וזה אך טבעי ומאד רגיל לעונה , הרי שלא יתכן שבכל שנה באותה עת שוררים תנאי מזג אוויר בלתי רגילים ,המונח בלתי רגיל משקף תנאים לא אופיינים או מצב הסוטה ממחזוריות מסויימת , תופעות כמו קור וגשם, ולעתים קור קיצוני מאפיינים את עונת החורף ואינם בלתי רגילים , לעומת זאת כאשר מגיע גל חום כמו בימים שחלפו , המונח חם מהרגיל לעונה , נכון ומשקף את המציאות. לכן על מנת להיות מדויקים במקום "קר מהרגיל לעונה" יש להשתמש במונח " הטמפרטורות תהיינה מתחת לממוצע השנתי " או "נמוכות מהממוצע" הדבר נכון גם כשלעתים הטמפרטורות צונחות מתחת לממוצע בקיץ.כלומר המונח קר מהרגיל בעונת הקיץ הוא נכון ומשקף את המציאות.
מה דעתכם?

מינגוס

New member
קודם תסביר מה זה "סופות רעמים יחידות"

ומה ההבדל בינהן ובין "בודדות"

מינגוס

New member
זה תמיד מזכיר לי את הגששים

אני יחיד, הוא יחיד, שנינו יחידה.

ובוא נמשיך: מה עם "הטמפרטורות ירדו" במקום תרדנה?. אפילו טרחנתי את עצמי מספיק כדי לשלוח להם מייל בעניין, ללא תגובה.

Fast Kars

New member
ומה עם ה"מעונן חלקית" הזה. יש הרבה סוגים של מעונן חלקית

refael22

Member
בניגוד לסופות רעמים מקובצות. התופעה הזו קיימת בעיקר בארהב

ממה שהבנתי מדובר במן קו תזזית שיכול להמשך לאורך מאות קילומטרים. אבל כאמור אין תופעה כזו בארץ

זה תמיד צריך להיות גבוה/נמוך מהממוצע לעונה. או ממוצע.

בקיץ, לרוב הערכים קרובים יותר לממוצע. בחורף הם לרוב רחוקים יותר בגלל התנודתיות הגדולה יותר. בחודשי המעבר, בעיקר באביב, זה בכלל מתנדנד באופן קיצוני. שם אפשר לדבר על תנודתיות רבה/מעטה ביחס לממוצע התנודתיות.

למעלה