זה שהמפרץ מזוהם, זה ידוע. רוצים לדעת כמה?

ר ו פ ן

New member
זה שהמפרץ מזוהם, זה ידוע. רוצים לדעת כמה?

אפליקציה חדשה תגלה לכם כמה מזוהם האוויר באזורכם
18 תחנות ניטור שמפוזרות ברחבי המפרץ יספקו למשתמשים נתונים על איכות האוויר בזמן אמת

בבקשה - goo.gl/n1xbgV

ר ו פ ן

New member
..זה בסיידר! מאפשרים לנו לחסוך דלק ו'זמן פקקים'

במקום לנסוע למעיינות שוצפים (לשעבר) ברמת הגולן ושאר פינות חמד, כד להנות ממימיהם השוצפים והמתוקים..
חוסכים לנו!
כולם שואבים (באישור ה"רשויות") את המים המשובחים הללו, מכניסים לבקבוקים ומוכרים לנו ב..בקבוקי פלסטיק, יש הביתה, בלי לצאת מהמזגן

מה לא טוב?!
יוצא יותר זול מ..דלק, אמורטיזציה של הרכב ו..עצבים בפקקים

הכל לטובה

haimb100

New member
אנחנו שותים 99% מהברז (ואפילו מתרחצים בלי מי עדן), לעצם

העניין.
אין ספק שיש שאיבות בכל פינה,
מצד שני, גם אין ספק ש-4 החורפים האחרונים לא הטיבו עם הצפון.
למיטב זכרוני מדובר ברצף מהיותר גרועים שהיו בעשרות השנים האחרונות.
&nbsp
כמות המים המותפלים והמטוהרים בוודאי עולה, ובהרבה, על השאיבות לבקבוקים.
&nbsp
אם כבר, אז יש הרבה שאיבות להשקיה לכל היישובים בדרך. זו בעיה, אבל לא הייתי רוצה לראות את הארץ מיובשת ללא חקלאות.
&nbsp

haimb100

New member
אנחנו

הכוונה כמובן לאנשי ביתי.
ה-% הנותר, זה כדי שיהיה בקבוק חדש פעם בכמה זמן לבית הספר/גן/או ל

ר ו פ ן

New member
.. רק נתחשוב על זה ש.. 'נחל שולמית' מים מתוקים ונפלאים (OUT)

לפני כ.. 30 שנה, "הופיע" במעיין צינור עבה
(מים מתוקים וטהורים ל..'השקייה חופשית' של המדשאות בקיבוץ עין גדי)

לא בכינו מספיק.. ו.. שארית הזרזוף שנותר..לתוך עוד צינור.. למפעל 'מים מינרלים - עין גדי'

haimb100

New member
נכון ולא נכון

ברור לגמרי שייבוש הנחלים הוא אסון. אני מקווה שיום יבוא ויתעשתו.
&nbsp
אבל... ברור לגמרי שגם "למטר השמיים תשתה מים" (מעבר להתפלות וכו')
ומה לעשות אי אפשר להתעלם מהעובדה שעברנו 4 חורפים קשים.
&nbsp
אין מדינה בעולם שלא משתמשת במים מהטבע לשתייה ולשימוש בייתי ולחקלאות, במידה זו או אחרת.
&nbsp
אין גם היגיון להתפיל 100% מהמים ולא להשתמש במקורות טבעיים בכלל, כל עוד זה ברמה הסבירה.
&nbsp
וכבר רשמתי פעם שאני מהדור הישן והפרימיטיבי שעדיין מאמין ש "עיניי ה' אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית השנה"

ר ו פ ן

New member
חשוב לחדד.. להשתמש במים לשתייה, אהלן וסהלן..

להתיר ולהרשות 'למצוץ' מנחלים 'שלנו' !! למפעל לביקבוק ומכירת המים במיכלי פלסטיק.., למה?

כולנו 'מהדור הישן והפרימיטיבי' והרמזור קצת 'מהבהב'.. (בלי להיכנס ל'בוליטיקה' ו'פרשייות' ו'שנאת חינם למכביר)
"וְנָתַתִּי מְטַר אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ יוֹרֶה וּמַלְקוֹשׁ.."

ר ו פ ן

New member
עוד 'שקר כלשהו'.. עייפתי מלנתח כל סעיף וסעיף..

[אם מישהו רואה סעיף על שאיבת מיליוני קוב לירדן.. שיקום !]
[מתי יתחיל ה בלה בלה.. צפוייה עלייה בתעריפי המים.. בלה בלה..]

רשות המים: שנה זו מסתמנת כאחת השנים הגרועות והקשות למקורות המים שלנו
הודות להערכות משק המים להקמת מתקני ההתפלה, יש לכולנו מים בבתים, אך בהעדר גשמי ברכה והמשך הירידה במקורות המים הטבעיים – הטבע, החקלאות והסביבה הירוקה שמסביבנו נפגעים קשות. כך נמסר באתר רשות המים. הנתונים העולים מהרשות מסמנים כי שנה זו היא אחת השנים הגרועות והקשות למקורות המים שלנו. וכך נכתב:
בחודש אוגוסט האחרון נשברו 2 "שיאים" שליליים משמעותיים:
1. נשבר "שיא" שלילי של כניסות מים לכנרת! הרבה יותר מים יוצאים מהכנרת (בעיקר כתוצאה מאידוי) מאשר נכנסים אליה בזרימות.
ה"שיא" עומד על מינוס 26 מיליון קוב מים!
ה"שיא" הקודם של מינוס 25 מיליון קוב נקבע באוגוסט 2014.
2. נשבר "שיא" של כל הזמנים בנפחי זרימת מעיינות תנינים (אחד מ-2 המוצאים העיקריים של אקוויפר ההר).
הספיקה בראשית ספטמבר עמדה על 0.27 מ"ק/שנייה והיא הנמוכה ביותר שנמדדה אי פעם (!) במעיינות התנינים.
ספיקת השפל הקודמת נרשמה בדצמבר 2002, אז נרשמה ספיקה של 0.29 מ"ק/שנייה.
מפלס הכנרת ירד במהלך חודש אוגוסט בלבד ב-27.5 ס"מ. המפלס נמצא כ-88 ס"מ מתחת לקו האדום התחתון וחסרים לכנרת מלאה 5.08 מטר (!) השווים לכמות של כ-820 מיליון קוב מים (820,000,000,000 ליטר מים).
מפלס ים המלח ירד במהלך חודש אוגוסט ב-13 ס"מ (בדומה לתקופה המקבילה אשתקד). קצב ירידת מפלס ים המלח גדל בשנים האחרונות. עד כה, מתחילת השנה ההידרולוגית מפלס ים המלח ירד ב-1.28 מטר ועד סוף השנה ההידרולוגית (סוף ספטמבר) המפלס צפוי להשלים ירידה של כ-1.4 מטר!

https://www.0404.co.il/?p=63942

haimb100

New member
הינה עוד שורה מהדוח

נפחי המים הזמינים המצטברים בכנרת מתחילת השנה ההידרולוגית )אוקטובר-אוגוסט( מסתכמים
בכ-47 מלמ"ק לעומת 306 מלמ"ק בממוצע רב-שנתי לתקופה זו.
נפחי המים הזמינים בשנה ההידרולוגית 17/2016 כולה )אוקטובר-ספטמבר(
צפויים להיות נמוכים בצורה קיצונית, בדומה לשנה שקדמה, ולהסתכם בכ-25 מלמ"ק בקירוב.
אגב מצוין בתחילת הדוח, שהזרימה לירדן באוגוסט דווקא השתפרה מעט ביחס ליולי. לא ברור למה.
עוד ציטוט:
על פי תחזית השירות ההידרולוגי, עובי המשקעים בחודשים הראשונים של עונת הגשמים הקרובה
צפוי להיות נמוך מהממוצע הרב-שנתי ויתכן שאף נמוך משמעותית.
אני כבר אמרתי את דעתי על תחזיות עונתיות. לדעתי הם לא שוות כלום.
הדוח מפליג למחוזות של מה יקרה עם כל החורף הבא יהיה גם הוא שחון ונראה שהם ימליצו על יבוא קולה מארה"ב.
&nbsp

haimb100

New member
וסיכומו של הדוח. כל המאגרים עמוק מתחת לקו האדום, גליל מערבי:

אגן נעמן: החודש נמדדה ירידה במפלס בשיעור של 26 ס"מ והמפלס הגיע לרום הנמוך ב- 97.1 מ'
מרום הקו האדום. מעיינות הנעמן יבשים ואספקת המים לשמורה מבוססת על קידוח.

haimb100

New member
בגרף הרב שנתי של הירדן ויובליו (שניר, חרמון, דן):

בסוף 2008 המצב היה דומה בירדן ובדן. בבדיקה מהירה ראיתי שהחורף הזה בצפון אכן היה שחון ביותר (דומה לחורף 2014?) ואחרי 3 חורפים מעט מתחת לממוצע, אם כי לא משהו היסטרי, לא מתקרב לצמד של 2014 והשנה הנוכחית.
למעשה מצב הירדן והדן בסוף 2008 וגם בסוף 2014 הייתה גרועה יותר מהנוכחית. מה שמוביל למסקנה, שיש עוד גורמים לרעה מעבר לירדן (משושים ? שאיבה לירדן ? שאר הנחלים אני מניח לא אמורים להשפיע עד כדי כך)
&nbsp
&nbsp

haimb100

New member
גם לא המשושים (שהוא זניח בקיץ), ובעצם

אני לא שום נחל משמעותי בדוח בדרכו לכנרת שמצבו גרוע יותר מסוף-2014.

בהנחה שהאידוי דומה לאוגוסט 2014, והשאיבות לתוך ישראל אפסיות, אם בכלל, מה נשאר, שבגינו שברנו שיא ?
ולהיפך, דווקא הספיקות מדרום לכנרת ירדו באופן חד ביחס ל-2014
אז מה נשאר ? שאיבה לירדן ?

ר ו פ ן

New member
תראה...

כמו שכל ספר "רוחני" שמביאים לי ו..ממליצים לי לקרוא - 'משו משו.. שווה שווה'
אז אני מעלעל בו במהירות ומחפש.. אם לא ראיתי את המלה א.ל.ו.ק.י.ם. מופיעה שם, ולו פעם אחת.. אני לא טורח אפילו לקרוא את הפרולוג.

אז, כשבדוחות המיקצועיים הללו, יופע הפרמטר ה"קטן" של.. 'שאיבת עשרות מיליוני קוב בשנה לירדן'.., אז אתייחס ואעיין

לענייות דעתי, הנושא לא כל כך שטחי. לא כל המים זורמים למעלה.., יש זרימה באקוויפרים שאינם אטומים. אז כנרת ומי תהום ו.. ו.. הם קולומרט ענק של מאזן מים ענק בכלל המדינה כשהאחד משפיע על השני והשלישי.. 'כלים שלובים' שבין אגני היקוות, כמו החולה הי"ד.. לבין נחלים היורדים מהרמה ונבלעים בחללים שנותאו בחולה.. ועוד ועוד..

haimb100

New member
עוד עיון בדוח

אפשר לראות איך הספיקה לכנרת הולכת ועולה מחורף 2010-2011 ועד ל-2012-2013 (שזה הגיוני, כי כל אחד היום טוב מזה שקדם לו ובסה"כ מדובר ב-3 חורפים טובים מאוד בצפון.
ואז רואים את הירידה משנה לשנה, באופן מוזר 2015/6 גרועה יותר מ-2014/2015, אבל אני מניח שזה בשל הזיכרון ההידרואולגי, הרי גם את פרוד לא ראיתי זורם בחורף הזה (אף שהיה בגבולות הממוצע)
&nbsp
רופן.... בסוף הדוח הזה אמור להיות מוצג בפני הגורמים למעלה (זה לא רק דוח לציבור אני מניח), אז גם אם לא מראים לציבור את הגרף של השאיבות ה"פוליטיות" (ירדן/רשות ?) או האחרים ? (מי עדן/ עין גדי, שאיבות לקיבוצים/מושבים/חקלאים), עדיין הוא אמור להפנות את תשומת ליבם שיש בעיה והיא אמיתית.

haimb100

New member
ויש גם שורה אחת בסוף הדוח שמספרת לנו ש....בשנת 1954

היה הנפח המקסימלי שנרשם באוגוסט והוא היה חיובי - 20 פלוס !
&nbsp
טוב, אומנם אז הסתיימו 3 שנים גשומות בצפון, אבל גם:
הירדנים לא קיבלו מים
בלבנון אני מניח נתנו למים לזרום יותר חופשי
והמוביל הארצי כידוע נחנך ב-1964 (אם כי היו שאיבות עוד לפני כן למס' איזורים)

למעלה