רייעב רופען - ברכות

רייעב רופען - ברכות

בעיצומה של העונה היבשה, בשנה יבשושית, הצלחת להנביט ולהצמיח סקוויה לתפארת. יישר כוח!

refael22

Member
לא ברור לי על מה הצעקה

הולנד שהיא מדינה קטנה ששומרת על הסביבה "קצת" יותר מאיתנו מלאה בתחנות רוח ענקיות ממש מפלצתיות ואין התנגדות.

בהולנד אין נוף. אלא אם כן שדות ירוקים עם פרות ותעלות מים

נחשבות אצלך נוף. גם אין אני חושב מי יודע מה הרבה ציפורים. אבל בזה אינני בטוח.

refael22

Member
לכלכת יש להם הרבה שמורות טבע פרט לשדות הירוקים. בקרתי בכמה

זה שתיירים מתלהבים רק מפרות ושדות ירוקים לא אומר שההולנדים לא שמרו על הטבע.
פרט לשמורות הימיות יש שמורות של עצי אלונים ויער מעורב מאוד מטופחות ומלאות בעח.
&nbsp

ר ו פ ן

New member
'תחנות רוח' מסורתייות או 'טורבינות רוח' ענקייות לייצור חשמל?

זה 2 דברים 'קצת' שונים.
טחנות הרוח המסורתיית, שימשו לשאיבת מים מתעלה לתעלה במסגרת ייבוש הים וכיבושו. ובהמשך, גם תחנות רוח שהפעילו מטחנות קמח וגם בתי מלאכה שונים - מנסרות, נגריות ומסגרייות / נפחות. והן קטנות מאוד, יחסית לטורבינות הרוח.
שאל את דון קיחוטה איש למאנשה (כן, 'ספרדי' לא אשכנזי הולנדי)

לא זוכר אם בהולנד מיקמו טורבינות ענק בים. זה קיים מול חופי כמה וכמה מארצות סקנדינביה - טורבינות עם אחת או שתיים או 3 כנפים ענקייות - כ 60 מטר, כל כנף ו.. באמצע הים.

refael22

Member
ברור שלא מסורתיות. טורבינות רוח מפלצתיות

נפוצות בכל הולנד

דורש הרבה סבלנות.. ראיתי חצי שעה ונשברתי. מה שכן, לפני חצי

שנה שלחתי מאמר על אסתטיקת הסביבה בישראל ל"אקולוגיה וסביבה". בביקורת העמיתים הוא נדחה בנימוקים די מגוחכים. היות והזכרתי שם בפירוש את ההשלכות הקשות של טורבינות הרוח, אני יכול לחשוד שזה לא סתם..

guprnds

Active member
אתה טוען שזה לא אסתטי?!...

מבט עתידי צפונה ממאגר בנטל

גובה הטורבינות מסומלץ די במדויק... וכן, הגבעות הנמוכות הן התילים.

guprnds

Active member
משתי סיבות

• אפילו סקויה בת מילניה לא תגיע לגובה הנדרש
  • עצים לא מייצרים כסף כמו מכונות בקZינו...

haimb100

New member
קטונתי כמעט לחוות דעתי בעץ כל כך רציני, רק אומר

שבלי לחקור ולהיכנס יותר מידי לנושא, ולמרות שאני כנראה מכיר מישהו מהסביבה שדווקא מאוד מקווה שיהיו כאן טורבינות, בעיני (סוביקטיבי כפי שציין ידידי מינגוס) - זה מכער את הנוף ולא מוסיף (סוביקטיבי אמרנו ?)
קשה לי להאמין שאין פגיעה במיני כנף שונים).
מה התועלת מול הנזק ? קטונתי.
תחושת בטן שלי (לא מתווכח מדעית ולא נכנס לזה) - בשביל כמה נהנים (ונהנים הרבה) לא חושב שהנזק שווה את זה.
אבל כמו שאמרו לפני למעלה (או למטה...) - יש לובי ויש כסף אז כנראה שזו עובדה מוגמרת, אף שאני בספק אם נחוץ ושייך בארצינו הקטנטונת.

refael22

Member
מכל הבחינות הוא לא מתאים. הב לי מסור מספיק גדול ואנסרו

כל אוניברסיטת חיפה נמצאת במיקום שגוי שהוא בכלל בכיה לדורות.
לגבי המגדלהוא הרבה יותר מסיבי ומקרוב אף ממש מסתיר את הנוף,מלא באנשים ובעקיפין גם גורם זיהום סביבתי בגלל כלי הרכב המגיעים אליו והפסולת שיוצר הבניין..
הטורבינה ראשית פטורה מכל הדברים שציינתי והיא הרבה יותר דקיקה.

טורבינות בכזה גודל מעוותות את כל תפיסת הסביבה. הן מגמדות

אובייקטים וקווי רקיע, ולא מאפשרות ייחוס עצמים בסביבה למידת האדם - דבר שאנו עושים אוטומטית כחלק מההתמצאות וקריאת הסביבה. אני בכלל לא מדבר על העיצוב האסתטי של הטורבינה, שכעצם יכולה להיות יפה או לא יפה.

למעלה