על הלחץ הברומטרי

Fast Kars

New member
ואם כבר מדברים - אוהב מאוד את ימי האביב האלה

עם תחזית כמו זו, אין מה להתעצבן על "ינעל דין דין אביב"

החמסינים אמנם לוהטים אבל זה קצר. ואם יש שבירה טרופית - הטבע במיטבו. נקווה שזה מה שהולך לקרות.
בינתיים, היתה עונת פריחה מרהיבה, אך כעת הכל מתחיל להצהיב במהירות

ר ו פ ן

New member
נו, טוב, ריח האביב שהבאת, הביא לי תיאבון..

כן, הצפון צפון הזה, תמיד היה המקום המועדף עלי..
מאכזיב ועד לראש הנקרה..

הנה הקטע הרומנטי' שלי, מהגינה ומהיותר מיקרו..
goo.gl/jv7X0N

Fast Kars

New member
רופעיין, לפעמים יש לי הרגשה שהחום והשיימעש...

דווקא מעודדים את הפרחים לתת עוד שוונג. עד גבול מסוים כמובן

ר ו פ ן

New member
למי ש'גדל' על 'החיים המסתוריים של הצמחים', מכיר גם את השפעת

זמזום הדבורים, מסביב לפרחים.., זמזום בתדר מיוחד הגורם לפרחים לשפוע ולהכביר צוף... כל הטבע שר..

tcu6

New member
אגב ריחות פר אני מופתע כל פעם מחדש שאזור הפרדסים המצומצם בין

מורשה לגהה עדיין מוצף בריח הדרים בעת הפריחה בכל שעה שחולפים שם ובמיוחד מוקדם בבוקר או בערב.

tcu6

New member
כביש 6 מזמן כל עונה שפע צמחים אחר באשכולות צמיחה בשולי

הדרך ועל אי התנועה בין הנתיבים. כעת הכל פורח באדום וורוד החזק של החוטמיות. שנישאות על גבעולים וכל אחד מציג כבר פרחים רבים- נראה שהשיא בימים אלו.
(אצלי החוטמית מקוטלגת יותר כצמח של ראשית הקיץ).
לפני מספר שבועות היה ריכוז גדול של עיריות. ובסוף הקיץ חצבים רבים פורחים שם.
&nbsp
אגב היום ראיתי באזור יוקנעם שהקידה כבר פורחת וכליל החורש מסיים את הפריחה. ואפילו ראיתי שני סוככים ראשונים פורחים בתפרחת לבנה- כנראה גזר.
הדגניים מתחילים להצהיב ונראה שעוד שבועיים שלוש כבר נהיה אחרי עקר הפריחה.
&nbsp
בערים העץ היפה ביותר כעת זו הבוהניה המצוייה בשיא הפריחה. הוויסטריה כבר סיימה.

תודה רבה! שתי שאלות: א' מה פירוש מולקולת אוויר ממוצעת? האם

מיצעת את משקלי רכיבי האטמוספירה כפול חלקם היחסי בהרכבה של זו? נדמה לי ששכיחות הרכיבים אינה זהה בגבהים שונים.
ב' לא הכנסת לחשבון את השפעת הלחץ שגורמים טיפוסים לחוצים במיוחד. למשל, בקו אווירי אתה נמצא משהו כמו 60,753 מטר ממקום שהותו הממוצע של אחד חיים. במעבר מערכות מזג אוויר לחצו של הנ"ל מרקיע פלאים. כיצד עשוי לחץ זה להשפיע על הלחץ הממוצע אצלך במיוחד מבחינת הכיווניות, והאם לחץ זה עשוי להגביר משקעים?
בתודה, הכפוף המסוקרן

guprnds

Active member
על לא דבר :)

את הנתון על משקלה הממוצע של פרודת אוויר הורדתי מכאן. מאחר וכבר שאלת בצעתי בדיקה משל עצמי ובאמת זה נראה כמו הערך המשוקלל אם לוקחים בחשבון את המרכיבים השונים ואת חלקם היחסי בהרכב האטמוספירה. יתכן אמנם שיש שינויים קלים בחלק היחסי עם העליה בגובה אבל ככל שאני יכול לשפוט מבלי להיכנס לעובי הקורה, תרומת השינויים הללו לביטוי הסופי שהתקבל צפויה להיות מאוד מינורית...

למעלה