השוואה בין נתוני הסונדה ששהמי הביא מה-18.01.96 לצפוי מחר

השוואה בין נתוני הסונדה ששהמי הביא מה-18.01.96 לצפוי מחר

ב-06Z הנתונים היו: 850 0.5- | 700 11.1- | 500 28.9-
ב-12Z הנתונים היו: 850 0.4+ | 700 10.7- | 500 28.7-
מצורפים הנתונים למחר, והם די דומים... כמובן, לא כל עשור פורים (או חג המולד) וכו'. אבל על הנייר זה לא בלתי אפשרי, וזאת הנקודה.
אמנם סימנתי את הנתונים הקיצוניים ביותר, אבל נדמה שדווקא בשעות הבוקר, כשהעננים יהיו המפותחים ביותר וכמות המשקעים גבוהה ביותר, אז יש פוטנציאל לאירוע דומה.
כזכור אז אף אחד לא ציפה לשלג, אבל ענן מפותח במיוחד הוריד באופן זמני את הטמפרטורה והוריד קרמבואים יפהפיים במשך כחצי שעה, והם כיסו את העיר בשמיכה עבה של שלג. התמזל מזלי לעבוד אז בבניין כלל בקומה 8, ולצפות בכל האירוע מלמעלה. לגבי עומק השלג - אני זוכרת 15 ס"מ במרכז העיר, לפי עומק העקבות שהטבעתי בשלג בדרכי הביתה ברגל מהעבודה.

ר ו פ ן

New member
עברתי קצת על טמפרטורות קרקע חזויות למחר ומחרתיים

בכל מיני נקודות בארץ, לפי EC ולפי GFS
בחמישי בבוקר ובשישי בבוקר (בין 6:00 ל 8:00) צפויות הטמפ' הכי נמוכות.. [ כ 2 מ"צ ]

נכון, אבל לא צפויים משקעים החל מחמישי אחה"צ-ערב. עכשיו ראיתי

בפורום המקביל שמודל WRF - שלמיטב הבנתי מסתמך על נתונים של GFS אבל נותן להם פרשנות משלו, והיא די הוכיחה את עצמה - נותן קצת משקעים גם בערב ואפילו משהו קלוש בחצות, בירושלים. אז אולי כן יהיה משהו גם בחמישי בלילה? איסי בכל אופן משאיר את הארץ החל משעות הערב נקייה ממשקעים.

דווקא לפי המפות פה עדיין צפוי משהו בירושלים גם ב-21:00 (Z?)

שזה כבר כשהתנאים בקרקע, לפחות לפי המספרים למעלה, משתפרים.

לגבי חלון ההזדמנויות. 42+ זה 18Z וסימנתי אותו כי לכאורה

זה השלב האחרון שבו צפויים משקעים. השאלה היא אם יהיו הפתעות מהבחינה הזאת. לפי המפות שרופן צירף, שככל הידוע לי מבוססות על EC, עדיין צפויים משקעים כלשהם גם מספר שעות אחרי מה ש-GFS נותן. השאלה היא כמובן, מה התסריט של EC מבחינת טמפרטורות, והאם הוא חופף לזה של GFS או שגם מהבחינה הזאת ישנה סתירה של מספר שעות.

דודשהמי

New member
דווקא הערב אנחנו יורדים ל 2- במרכז ובצפון

לפני שמתעמק שקע בקרקע מעל הים מאוחר יותר הלילה ומתחיל להזרים אוויר עם רכיב ימי יותר.

לפי איזה מודל? הנתונים למעלה פחות טובים

וגם - בלי תמיכה ברום זה לא אמור להיות מספיק, למיטב הבנתי.

הקצנה כלשהי ב-850 אצל GFS וגם המשקעים נמשכים בחמישי לילה

אם כי לא בעוצמות של הבוקר.

Tomer1202

New member
שימי את העכבר על "המועדפים שלי" ותבחרי באפשרות "תחזית מזג או

אוויר" או שפשוט תלחצי על המפה באיזור שבו את מעוניינת לדעת מה הנתונים (רק מספרים שלמים).

למעלה