הרוצח השקט - מחסל 2,253 איש.. בשנה, ב י ש ר א ל

ר ו פ ן

New member
הרוצח השקט - מחסל 2,253 איש.. בשנה, ב י ש ר א ל

זיהום אוויר: הרוצח השקט

מחקר מצא שבישראל מתים בכל שנה ממחלות הקשורות לזיהום אוויר 2,253 איש - יותר מאשר קורבנות תאונות הדרכים, פעולות האיבה, מקרי הרצח וההתאבדות גם יחד

סיבת המוות מספר אחת בישראל היא מחלת הסרטן, שגובה נכון לשנת 2014 את חייהם של 10,931 בני אדם בשנה. אך כיום ברור שאחד הגורמים לסרטן, למחלות לב, למחלות נשימתיות, לסוכרת ולמחלות נוספות הוא לא אחר מאשר זיהום האוויר.
מחקר שהתפרסם בשבועות האחרונים על ידי חוקרים ממשרד הבריאות מצא שהתמותה בישראל מזיהום אוויר חלקיקי – זיהום אוויר שנובע מחלקיקים נשימים שקוטרם עד2.5 מיקרון, ומקורם בתחנות כוח, בתעשייה, בתחבורה ועוד – עומדת על בין 1,608 ל-2,253 מקרי מוות בשנה. זיהום האוויר אחראי בנוסף גם לנטל תחלואה גבוה על מערכת הבריאות, שמסתכם בימי אשפוז רבים ובעלות כלכלית של מיליארדים למשק בכל שנה.
.....................
לכתבה במלואה - זוית

איל פורת

New member
מנהל
ואותי מעניין איך הצליחו לשייך את המחלות הללו ל"זיהום אוויר"?

שוב ושוב המחקרים הללו שאיש אינו יכול לאמת או לאשש את התזה שלהם.
כמי שגדל באזור מפרץ חיפה בשות ה 60 וה 70 אני יכול להשוות את המצב ואני אומר לך שהמצב כיום פי 100 יותר טוב.
אבל תמיד יהיו אלו שבשבילם שום דבר לא טוב ויחפשו מחקרים הזויים (מישהו אמר "ראשים קטנים") כדי לקדם אג'נדות.
סליחה, לא קונה את התבהלה הזו.

ר ו פ ן

New member
טוב..., אני לא חוקר.. ואילו הם.. מתיימרים להיות. אז כותבים..

ואז יבואו חוקרים אחרים ויכתבו על כך תזה הפוכה
העיקר שיש 'מחזור'.

גם אני יכול רק לקטר (בלי קידום עג'נדות כלשהן), כי, למי אפשר להאמין במחקר זה או אחר?
משקרים אותי בזה.. ובזה.. ואני קורא דבר אחד ורואה עשן ירוק צהוב הזורם לאורך ואדי ערה..
ואח"כ, מדבר עם איזו רופאת ילדים שעובדת שם והיא מספרת לי על מחלות שלכאורה עברו מהעולם - שחפת, שחמת הכבד..
אז..

למעלה