רק האפיק

Tomer1202

New member
רק האפיק

מילים: שמרית אור
לחן: דני עמיהוד
עיבוד: אלכס וייס
איבוד: אבוד מראש

רק האפיק כאן בורח

רק האפיק כאן בורח

והירח מביט לו

על העולם

אין בפורום אדם
והרכסים כאן בעינם

והמנחסים

שם בעירות
נמים להם עם כל הסערות

אין בפורום אדם
קול הרעמים גם הוא נדם

והאגמים
והשלוליות
נעלמים להם ברחובות

רק האפיק כאן בורח...

אין בפורום אדם
טל על רקפות כבר נעלם

וכל הסופות
שם במרחקים

עוברות על פני המים החמים

אין בפורום אדם
והרכסים כאן בעינם

והמנחסים

שם בעירות
נמים להם עם כל הסערות...

רק האפיק כאן בורח...

מינגוס

New member
יש לכם זיכרון קצר...

בתחילת העשור היו כמה חורפים שהצפון כיכב והמרכז והדרום "אכלו אותה".
לא סתם כמויות הגשם הממוצעות גדולות יותר בצפון... וזה שהיו שנתיים שהמצב היה הפוך זו אנומליה.
תעשו מה שכמה חברי פורום עשו - תעברו לצפון(ואם בשלג עסקינן, תעלו למרגול או אלרום). מצד שני, חיימון עבר לפה ומתגעגע לגשם במרכז אז לכי תביני...

haimb100

New member
מינגוס, נדייק- אני מתגעגע לסוג של אקשן שאצלי הוא יחסית נדיר

אוהב את הכמויות של הגליל, נהנה מהאווירה, אוהב את הנוף, את הקרבה לנחלים, ואפילו שלג "ירד ביישוב שלי"... לא מתכנן לחזור למרכז. אבל...
אני בספק אם יש אצלי 15% (במקרה הטוב) של כמות הברקים והרעמים של מישור החוף (אגב, מפת הברקים של חברת החשמל, שרונן העלה, אחרי (!) שעברתי לגליל, תומכת בתחושה הנ"ל) ומה לעשות
תמיד אהבתי שילוב של גשמי זעף, ברקים ורעמים, תמיד אהבתי את גלי הממטרים, כשברקע המערבי שחור ומבזיק, וזה הולך ומתקרב, מוריד גשמי עוז וממשיך להבזיק במעבר מזרחה, כשבמערב כבר רואים את הגל הבא. ולזה, אני מודה, אני מתגעגע, ואפילו מאוד.

haimb100

New member
לגבי פספוסים מהסוג הזה, כבר היו הרבה.

כתושב המרכז, כילד, כנער וגם הרבה אחרי, מי לא זוכר את ה"יתפשט למרכז" ו"גשום וסוער מהצפון ועד צפון הנגב ואז... "השמ"ט מעדכן את התחזית..."
רק שאז... לא הסתכלנו 20 ימים קדימה, בטווחים הזויים, כך שאפילו לא ידענו על מבול שצפוי בעוד שבוע (במפות)...ונעלם.
ולגבי מרכז צפון, זה אלמנטרי. 3 שנים המרכז ובמיוחד חלקו הדרומי הובילו ובענק, ועדיין הממוצע בגליל יותר גבוה...ה-4 שנים לפני היה הפוך

ר ו פ ן

New member
אוהב יותר את EC מאשר את GFS, אליבא ד.. windytv כמובן

נכון ל.. אשמורת ראשונה של .. מחר, שני

Fast Kars

New member
חיימון קיבל ב-92 אלפי מ"מ במרכז... נדמה לי שהנחסנות

קפצה עליו בגיל מבוגר יחסית.
למיילעך חוקר הניחוס פתרונים - באיזה גיל מתחילים להיות נחסנים?

ר ו פ ן

New member
..אני.. כבר לא זוייכער, אבל.. רשום לי.. ש... רגע, בודייק..

כיין, מצאתי הקוויטעל..

'כל עשור, עולה ופורץ לו סימפטום ניחוסי חדש וחמור מקודמו'
מי כתב את זיי??? המממ.. טיפטף על זיי קצת קיילער.., לא רואים..

לדעתי, חייבים, לפני האלצהיימר, להעלות על הכתב את 'דרגות סולם הניחוסים' ע"פ עשורים..

מתי אמרו יהיה שיילעג בחוייטם?

KingofSnow

New member
כבר שכחת?

חיימק'ה היה סגור בצבא, במבנה ללא כל חלונות אי שם בדרום, וכך ניצל החורף האגדתי. השנה יכולנו לקבייל שידור חוזעייר, אבל עם כל המנחסים שמסתובבים לא קשורים בשייטח, זה כבר לא יקרה

בתקווה שיגיע עד לקו צור-הבקע. שיקפאו לחיזבלונים הביצים.

ושאצלנו כולם יתענגו על האבק במידה שווה

haimb100

New member
10-11.2.15

הלכנו לישון עם תחזית פנטסטית לווין נפלא וג"מ שכבר החל בגליל המערבי והעליון ובחוף הצפוני.
קמנו בבוקר לאובך כבד ביותר בצפון...
אלא שאז... היו צפויים מס' ימי גשם וWRF שנתן כמעט 300 אצלי, אז התפספס מה שהתפספס ובסוף את ה-100 קיבלנו (ונהריה 220).
הפעם עומדים לרשותנו 24 שעות, נקווה שתקוותיו של הכפוף יגנזו ובבוקר לא נקום לאבק בצפון, אלא לקולות הנפלאים האהובים

למעלה