בדרכי לאריאל נסעתי היום דרך בית שמש כדי לחפש פטריות

Fast Kars

New member
עייסק לא פשוט להחזיק יקב קטן

באיירעץ הקויידעש...

ר ו פ ן

New member
מתבקש זיהוי לדבר הזה .., הלנו היא, אם לצרינו...

בין העונים, יוגרל כ. טיסה - הלוך ושוב..

מהתמונה הזו בלבד קשה להגיד. יכולה להיות פקועה כלשהי ויכולה

להיות אמנית כלשהי. (נראית יותר כמו אמנית). בשום אופן לא לאכול!

למה לא? דווקא יכול להיות לענ"ד. אמנית זה לא - כי אין נרתיק

ופקועה בספק, כי הדפים נראים לבנים, אם כי זה לא מספיק ברור.
לבקנית אגוזים נראית אפשרות סבירה למדי, למרות שהכובע לא לגמרי חלק. אולי היא הייתה חשופה לשמש והתייבשה קצת והוא נסדק.

ר ו פ ן

New member
גילוי נאות, אולי זה יסייע לכם, המומחים..

הפטרייה צמחה בגינה ירושלמית, די סמוכה לגן הבוטני
(לא זה שב'הר הצופים', השני - 'גבעת רם' ?!
)

כשקוטפים ולא עוקרים הנרתיק נשאר לרוב באדמה. חוץ מזה

הפרופורציות של הרגל לכובע לא מתאימות למטריינית האגוזים. גם העונה לא
כל כך.

ר ו פ ן

New member
'קוטפים', כוונתך, לחיתוך עם סכין, באמצע ה'צוואר' ?!

אני לא כל כך בעניינים..
רק יודע, מבין, שראוי ורצוי להותיר את בסיסה באדמה לצורך המשך וגטטיבי..

כשמלקטים עדיף לחתוך בסכין את הרגל. כשמגדירים יש לעקור את

הפטריה כדי לראות את חלקה הקבור. (מי שיודע להגדיר). ככלל, הגדרה על סמך צילומים בעייתית למדי, בעיקר כשהיא אמורה להבדיל בין משהו אכיל למשהו רעיל.

אבל בתמונה המדוברת לא חתכו אלא הוציאו את כל הרגל...

ואפשר לראות שאין נרתיק. חוץ מזה הפרופורציות בסדר. הן מופיעות בכל מיני צורות. בדרך כלל הרגל קצרה יחסית, אבל לפעמים ארוכה בהחלט. ועוד חוץ מזה - זה קצת מאוחר, אבל להזכירך הגשמים הגיעו מאוד מאוחר השנה. וכן מוצאים כרגע לבקניות, פחות בירושלים ויותר בחוף ובשפלה, אבל אי אפשר לשלול הופעה שלהן גם פה באופן גורף.

הכל יכול להיות. בגלל זה אני מתנגד להגדרה מצילומים. אבל, זה ש

יש אדמה על הרגל לא אומר שאין נרתיק שנותר. היא נראית דומה יותר לאמנית, כולל הצעיף שעליה. אבל, אם רוצים לאכול ולבדוק מה קורה - גם אפשר. גם את זה ניסיתי,
בדרך כלל התוצאות עגומות בגלל פסיכולוגיה, אבל זה אני...

גלעד, אמנית ביצתית זאת פטרייה ענקית... אגב, יש פטרייה מאוד

דומה לאמנית הביצתית שנקראת פרוקסימה. היא נראית ממש אותו הדבר, בשני הבדלים - 1. אין לה שאריות של הצעיף שנתלות מסביב לכובע, כלומר שולי הכובע חלקים; 2. הנרתיק בצבע חום-צהבהב ולא לבן. המודעות לקיומה עלתה רק בשנים האחרונות. ניסן בנימיני פירסם בטעות בספר שלו תמונה שלה תחת הערך "אמנית ביצתית". יכול להיות שבטעות אכלת ממנה בעבר? תכלס קשה לי להאמין, כי היא רעילה ממש וגורמת להפרעות בקצב הלב ולמצב מסכן חיים.

מכיר את הפרוקסימה. זו באמת הפטריה שאכלתי. כלומר, או ביצתית

או פרוקסימה. הגדרתי כביצתית בישלתי ואכלתי כפית. אחרי זה הרגשתי די רע, והנחתי שזו הפסיכולוגיה. על הפרוקסימה למדתי שנתיים אחרי..
הפטריה של רופן דומה יותר לאמנית המוות צעירה, למרות שזו נדירה. אבל ליד הגן הבוטני, אי אפשר לדעת. אגב, בגן הבוטני בהר הצופים הייתי מוצא פטריות מפתיעות מאוד כשלמדתי שם.

למעלה