אתמול עבדתי באמת קשה!

Fast Kars

New member
אתמול עבדתי באמת קשה!

אמנם לא יותר מדי זמן אבל השתתפתי בחפירות הארכיאולוגיות בתל קיידעש (בואכה קיבוץ מלכיה).
התל עצום בגודלו והארכיאולוגים אמרו שאף פעם לא יגמרו לחשוף אותו. התמקדנו במה שנראה כמו מקדש רומי עם קירות ענק ואפילו עמוד אחד כפוף. היה חם (25 מעלות).
הקיר הקטן הזה פורק ככל שחפרנו עמוק יותר

Fast Kars

New member
חפרתי אפילו יותר משאני חופר לכם בדיירעך כלל

עם השירים המטופשים...
זה הקיר הגדול של המקדש, כנראה. א גרויסע מציאע

Fast Kars

New member
הנה הקיר שחשפנו

דלי שחור לעפר ואבנים. דלי לבן לממצאים שונים.
מצאנו עצמות ושיניים של בעלי חיים, והמון חרסים צבעוניים כולל מקטרת עותמאנית. הארכיאולוגים יודעים בדיוק מאיזו תקופה כל דבר ומאיפה הוא הגיע...

Fast Kars

New member
שטח האתר עצום. בצד המזרחי של הכביש המוביל להרים

יש אתר שכבר חפרו אותו ויש בו שבילים, סרקופגים, קירות אבן ועמודים וגם חורשה מלאה ציפורים.
בצד המערבי של הכביש עולים בשבילים בין קוצים ובין 2 תלים גדולים. מהצד המערבי של התל שבו חפרנו משקיפים מערבה מעבר לעמק הקטן ובמעלה עוד גבעה, כל מה שרואים בתמונה זה עדיין חלק מהאתר!
קצת מתחת לאופק ניתן לראות קבוצה נוספת של חופרים שעובדת על ממצאים מתקופה עתיקה יותר, נדמה לי הכלכוליתית

Fast Kars

New member
ועד כאן מכתבעיינו החופעייר והמשוטעעייט...

יש למישהו עוד קילער?

Fast Kars

New member
הארכיאולוגים אמרו שעמק קדש הקטן

סיפק את הצרכים של יושבי העיר/ מה שלא היה שם. חקלאות - חיטה, שעורה, גפנים וזיתים, מעיין או שניים, ציד. אני מנחש שימצאו בתוך האתר חפירה למים כמו שמצאו בתל חצור

guprnds

Active member
אני מעריך

שגם הנוף הדרמטי של החרמון הוסיף נופך של קדושה למקום. הרומאים נהגו למקם מקדשים מול שכיות חמדה נופיות, כמה כאלו ממוקמים בבקעה שבלבנון ובמדבר הסורי, כשהחרמון האדיר נשקף ברקע.

haimb100

New member
אגב,

כחלק מתוכנית בר המצווה של הבכור (לפני 3 שבועות), לאחר העלייה לתורה וכו' (לא לדאוג, צולם ביום חול
) ערכנו סיור היסטורי מודרך (שאת חלקו העביר הנער...) על כפר חנניה העתיקה (ממוקמת על גבעה צפונית בכ-2 ק"מ לכפר חנניה של היום, וממזרח לגבעה של באר שבע הגלילית גם לה יש הסטוריה מעניינת), מה שגרם לי לקרוא עוד על המקום.
מסתבר שיש למקום היסטוריה מעניינת

Fast Kars

New member
גם כפר/גבעת חנניה העתיקה היתה מנוחסת?

כלומר, היה בה חיימון עתיק?

למעלה