נו, בבקשה - היולי הכי חם מאז המאה ה 19

ר ו פ ן

New member
נו, בבקשה - היולי הכי חם מאז המאה ה 19

"נאס"א הודיעה היום (שלישי) כי חודש יולי האחרון היה החם ביותר מאז שהחלו המדידות באמצע המאה ה-19.
לפי נתוני הסוכנות, הטמפרטורות בחודש שעבר היו חמות ב-0.84 מעלות מהממוצע שנרשם בין השנים 1950-1980,
וכן חמות ב-0.18 מעלות מהשיא הקודם שנרשם ביולי 2011 וביולי 2015."

היום כתבתי, במקום אחר - לדעתי.. עוד לא היה כאן קיץ כזה ארוך עם עומס חום שכזה ואני מדבר על 20 השנים האחרונות !
מחודש יולי ועד עכשיו - מחצית אוגוסט, אנחנו בעומס חום כמעט קבוע של כ 30 מעלות חום וכ 70% לחות
כמובן שבלילה הטמפרטורה יורדת קצת לכיוון כ 24 מ"צ והלחות... עולה לערכים שמעל 90% !!

לא זוכר קיץ שנאלצתי להשקות הירקות כל יום !

guprnds

Active member
פה פנטסטי

רוב הזמן צלול וקריר. לפני כמה ימים היה קצת חם אבל היה יבש והראות היתה מדהימה. אתמול יצאתי מתל אביב בשמונה בערב. על המד 29 מעלות. כשהגעתי הביתה הראה המד 18 מעלות. עולם אחר.

יניב ריז

New member
לא יאמן שההבדל בינינו הוא 600 מ' והטמפ' רק 2 מ"צ במינימום.

איזה מיקרו-אקלים יש כאן.

ביום לעומת זאת, חם כאן כ-4-5 מ"צ יותר מאצלך, כיאה להפרש הגבהים, ובהנחה שאצלך גם הלחויות נמוכות יותר לבטח.

ר ו פ ן

New member

שמתי פעמי הבוקר קדמה

בערך עד בית השיטה.
נמאס מהמזגן
פתחתי חלונות לרווחה
א מחיייע...
אויר חם ו י ב ש

ר ו פ ן

New member
כל פעם, אני חושב על ה'מיקרו אקלים' שלנו, מחדש..

אפשר לגלוש בחרמון בטמפרטורה של מתחת ל '0'.. או לחטוף מנות קור וגשם במרומי הגולן..
ו..להיכנס לאוטו ו.. אחרי 5 שעות (500 ק"מ) לרחוץ / לצלול בים האדום בטמפ' של 27 מ"צ (טמפ' המים).
וכווולה.. 500 ק"מ

כמעט כמו לעלות מהסרנגטי לקילימנג'רו או להר קניה מהשמורה שתחתיו..

יניב ריז

New member
אני לא רואה אותך יורד מרמה"ג ב-100 קמ"ש.

מאידך, בכביש 6, תוכל לפצות על כך ב-120 קמ"ש.
בגדול, אם תשמור על המהירות המותרת, יקח לך קצת מעל 6 שעות לגמוע את ה-525 ק"מ, בהנחה והתנועה זורמת לאורך כל הדרך.

ובהנחה ואתה לא עוצר להשתין או לחלוץ עצמותיך, כפי שהמילעך נוהג לעשות. בשלומי. מעייו.

ר ו פ ן

New member
כשאני בכביש 6 על 120.. כולם מצפצפים מאחורה.. ממהרים המנ....

רמת הגולן.., עם קלאץ' לחוץ ועל ניוטראל..., חופשי 100

מעין תות עד לב"ש.. במהירות 'מותרת'.. שעה וחצי... על כביש 6
ועל כביש הערבה.. לא רוצה לדבר, במיוחד עם 'גמלי טורבו' המדלגים לרוחב ה"אוטוסטראדה"..

... ואי ואי.. המלאכים כבר יורדים מהגבעות...

טוב, אז הווייז יכריע... לפי הווייז נסיעה מאתר החרמון לאילת

לוקחת 5 שעות ו36 דקות על 479 ק"מ דרך כביש 90 (הבקעה, ים המלח והערבה). לעומת זאת על כביש 6 זה יקח 6 שעות ודקה אחת על 537 ק"מ.

איך בידיוק 5 שעות?

מבית שאן לאילת זה 5 5 וחצי שעות נסיעה אז תוסיף עוד שעה ו 40 דקות ככה שעתיים זה קרוב ל 7 שעות נסיעה כמובן שזה תלוי כמה הפסקות עושים ואיך נוסעים וכה'

ר ו פ ן

New member
נו, באמת.., מה יש לעשות בבית שאן?!

כתבתי למעלה "מעין תות עד לב"ש.. במהירות 'מותרת'.. שעה וחצי... על כביש 6"
(מי נוסע שם במהירות 'מותרת'?)
נגיד שעה וחצי.., פסדר
נקסט..
כמה זה מבאר שבע לאילת?

ר ו פ ן

New member
ו/או תוך שעתיים, לאכול חומוס בדמשק...

.. גם לי אמרו, כשהייתי קטן - כשתגדל, כבר לא יהיו מלחמות ולא יהיה צבא..

למעלה