מעניין בשצ"ג...

Fast Kars

New member
תגיד מינחוס, יש לך זכויות יוצרים על סיפורי המיילעך בשלומי?

אני מקווה שלא תתבע אותי שאני עושה לפעמים (בית) שימוש באינפורמציה הזו...

profesorain

New member
לטעמי וזו דעתי

ככלל פורום זה ופורמים דומים נולדו כדי לשתף חוויות , תמונות, סרטונים ועוד..משתתף המעלה תמונה של עננים או גשם או שלג מבקש להמחיש לגולשים את החוויה וכן להעביר לגולשים פשר התרגשותו וכו' ולדעתי אם הוא בוחר לפרסם תמונה או סרטון במסגרת זו הוא מודע לכך שהתמונה שצילם נגישה לכל אדם , זה לא אומר שאני נגד מתן קרידיט לצלם אם אדם אחר מעוניין להשתמש בתמונה של הגולש ולא במישור העסקי , שכן במקרה זה ברור שיש לקבל הסכמת הצלם שרשאי להתנות פרסום יצירתו בתנאים שיבחר , אולם אם מדובר בשיתוף בתום לב בפורמים שונים ברמה של להעביר חוויות ולשתף ותואמת את התכלית של פורום זה או אחר אפילו אם החוק חל בעניין זה והוא חל עדיין לא צריך לקחת את זה למישור המשפטי ומוטב שיחולו כללי הנימוסין והג'נטלמניות.
במקרה לפנינו ,ואני לא מדבר על הפן המשפטי , אני חושב שיש לייחס גם עניין לתדירות, אפילו אם תמונה אחת פורסמה בערוץ מסחרי או באתר אינטרנט מסחרי פעם אחת ללא מתן קרדיט או אישור והדבר נעשה ובתום לב , עדיין לא צריך לרוץ לבית המשפט,אני חושב שיש לזה טעם לפגם, זה קטנוני וקנטרני, אולם אם הריטואל חוזר, זה כבר סיפור אחר.

guprnds

Active member
נושא מורכב

הערוצים המסחריים עושים הון על כל שניית שידור. לא הצופים מעניינים אותם אלא הארנקים של הצופים. אם הם מחליטים לעשות הון באמצעותך (נניח) ראוי היה שישתפו אותך בחלק מההון הזה.
בחברה בריאה ומפותחת יש קודים של יושרה. מצאת ברשת תמונה מהממת ואתה חפץ לשתף? מעולה, רק תן מקור. ואם חפץ אתה גם להרוויח, בוא בהסכמה עם היוצר. במקום שאין קודים של יושרה באה רגולציה ובתי משפט ועוכרי דין ממולחים ומאבקים אין-קץ.

ר ו פ ן

New member
וווואווו...

פעם.. לפני הרבה שנים, הכנסתי איזו כתבה למקומון ומצאתי באינטרנט, איזו תמונה מתאימה.. באיזה אתר פולני ! כן פולני.
טוב, הכנסתי אותה כחלק הומוריסטי..

לאחר שבוע.. מתקשר נער צעיר וקנטרן, תיכוניסט, מיישוב קרוב (המקומון מגיע גם אליו)
ו.. 'התמונה שלי!.. צילמתי אותה בווארשה.. ו..אני רוצה פיצוי.. ' וכו'
הסברתי והראתי שהתמונה מופיעה באתר פולני.. והוא המשיך... 750 ש"ח וכו'

נדמה לי שזה הסתיים באיזושהי הודעת התנצלות / קרדיט מאוחר..
אולי ה אבא עו"ד.. ?!
תכל'ס, עניין קנטרני ממש. בייחוד היום עם כל ה'פייס' והאינסטגראם והווטסאפ והשד יודע מה עוד..
כולם מצלמים כל הזמן (טרוף נוראי, לדעתי) במסיבה בגן ילדים ובברמיצוה ובחתונה ואני לא מזכיר את טרוף ה'סלפי'..
ו'מעלים' לכל פינה באינטרנט ובעולם הסייבר.., מבקשים - 'כנסו כנסו' ו..'שתפו שתפו' ועושים לעצמם 'לייק'

ואח"כ.. עוד מגישים תביעות..

יאלללה, באמת.. 'אולי תרדו שם'..?!

איל פורת

New member
מנהל
המשפטיזציה הורסת את החברה ואנחנו בדרך להיות ארה"ב...

ראה את השטות הזו על ביטול מדורות ל"ג בעומר בגלל חשש לתביעה.
אם השופטים היו עוצרים זאת בזמן לא היה נגרם כל כך הרבה נזק.
ויש עוד מקרים הזויים יותר אשר שופטים גרמו בהם נזק אדיר.
ואני אומר שופטים ולא עו"ד כי עו"ד תפקידו לעשות כסף מדברים כאלו, ואילו השופט חייב לעמוד על המשמר ולוודא שאין השלכות כבדות משקל לקבלת תביעה כזו.
ראה גם נושא טיולים שנתיים בבתי הספר: מה רוצים ממורים שנתבעים בגלל ילד חסר חינוך?
הייתי בטיולים שנתיים, ראיתי כיצד ילדים מתנהגים. אם מטילים את האחריות לחינוך קלוקל על מורים ולא על הורים, צודקים המורים שאינם מוכנים יותר להיות שק חבטות של החברה.
&nbsp

ר ו פ ן

New member
לוידע איך זה באמרייקע, ואם אנחנו תופסים טרמפ על טראמפ...

אבל.., מצטרף לסייפא שלך בעשר אצבעות זקורות !!
הרבה שנים התנדבתי ללוות כיתותיהן של 3 ילדי
גם כ'בעל נשק' + 'מע"ר קרבי'

(ואני לא מתבייש להדליף שהתופעעה קיימת גם בממ"ד !)
אז, למורות ולמנהלות, לא היה אומץ בד"כ לומר להורים הדביליים, את מה שצריך לומר - 'אתם אחראים על החינוך ואנחנו על הקניית הידע'.
באחד הטיולים, היה נער צעיר שממש הפריע בהרצאה מסויימת, ולא התייחס ללחישות ולרמזים של המורה. ניגשתי אליו לאט ובשקט וביצעתי עליו את 'לחיצת וולקן' של מיסטר ספוק ו.. לא עזבתי עד שהיה 'בובלה'. מבט התודה שקיבלתי מהמורה, אמר הכל.
אותה מורה, שהייתה משכמה ומעלה, הייתה הראשונה שתפסה אומץ, לעצור את ההורים ה..... אלה שמדברים הרבה כדי לבלבל המורים מהבעייות של הילדים שלם.., אתם מכירים את זה..
באסיפת ההורים של תחילת השנה, אמרה בקול רם וברור להורים - 'מעורבות.., כן. התערבות.., לא! לא אצלי! פה אני המלכה"
אם היא לא הייתה 'דוסית', הייתה מקבלת נשיקה במצח !

פוווו... יצא לי אמל"ק רציני..

איזה אקשן על הבוקר. לא הבנתי כלום. בסוף צחי יצא נקי כתינוק

או שהחמצתי משהו (כרגיל).

ר ו פ ן

New member
ראה את הפסקה האחרונה בכתבה ב'דה מרקר'...

ההחלטה הייתה שאין עילה ל'תביעת יוצרים'...
אבל, כן.. לגבי 'לשון הרע'..

ככתוב - '..בתביעה שהגיש, טען כרמון גם כי פלג וברנע כינו אותו בשלל כינויים והשמיצו אותו בפורום, ולכן תבע אותם גם בעילת לשון הרע. בהקשר זה, השופט פטר את תפוז - אך קבע לגבי פלג וברנע כי דבריהם כנגד כרמון מהווים לשון הרע מבלי שעומדות להם הגנות ולכן חייבים בפיצוי של 30 אלף שקל (בנוסף לחיובם בעשרת אלפים שקל הוצאות דיון ושכר טרחת עורך דין). .'

הכפוף

New member
באמת נהדר

לתבוע את השמעיין ואת המינחוס על לשון הרע. קוראים לי "כפוף" ומריח הפרחים מלמטה....

למעלה