לשוחרי הנוסטלגיה. אפריל 71, להלן כמה נתונים מטורפים

haimb100

New member
לשוחרי הנוסטלגיה. אפריל 71, להלן כמה נתונים מטורפים

באפריל 71 ירדו במירון - 328 מ"מ
(!) מתוכם ב-7 ימים - 295 מ"מ (וסה"כ 10 ימי גשם בחודש, 9 מתוכם מעל 15)
בפרוד ירדו בחודש זה - 285 מ"מ (באמירים 280), מתוכם ביומיים 185 (דומה מאוד באמירים). ו-264 ב-8 ימי רצופים.
שימו לב שאני תמיד "מתלונן" על כך שהכמות היממתית באיזור כפר חנניה היא לא מדהימה. 187 ביומיים זה נתון חריג מאוד, למעשה, אחד מהם הוא בין 3 היממתיים הכי גבוהים ב-65 השנים האחרונות, והרצף של שניהם ? לא בדקתי אבל אולי החריג ביותר ? (אני אפילו לא מצליח לדמיין כמות כזו ביומיים, אבל מי יודע, אולי כפר חנניה קופחה ביחס לפרוד/אמירים).

עוד כמה מקומות לאפריל חריג זה:
כפר גלעדי - 287
ירושלים (בית וגן)- 209
תל אביב - 93 (במצב נורמלי הייתי אומר שזו כמות מדהימה לאפריל בכלל ולת"א בפרט, רק שביחס למקומות שלעיל, בטח המיילעך התלונן קשות על קיפוח)
ובכור מחצבתי בסמוך לרחובות (כפר בילו וגבעת ברנר) - 111/114

באדיבות נתוני אתר השמ"ט...

Uriel Lifshitz

New member
בדיוק היום לפני 45 שנים, שיאה של מערכת חריגה לאמצע אפריל

השנה אפילו בשיא החורף לא היה לנו דבר כזה..

haimb100

New member
פששש. דווקא מעניין לציין, המפה שהעלית היא של ה-17/4, המערכת

התחילה ב-11 והסתיימה ב-18 (אגב הייתה מערכת נוספת בסוף החודש ועוד מיני מערכת בהתחלה) כשבחלק לא מבוטל מהתחנות מה-11 ועד ל-17 ירדו כמויות דו-ספרתיות (10 ומעלה).
השיא דווקא לא בתאריך של המפה הנ"ל אלא ב-12 וב-13 לחודש אז ירדו במקומות רבים, במיוחד בהרי הצפון והמרכז, בכל אחת משתי היממות הנ"ל מעל 50 מ"מ (בפרוד 108 ב-12 לחודש ו-77 ב-13 לחודש).
בין ה-15 ל-17 היה פיק נוסף, אבל לא בכמויות האלה (בתחנות שבדקתי, רק בתחנה אחת - כפג"ל, הכמות בפיק הנ"ל היו גבוהות מה-12-13 לחודש)

haimb100

New member
יוצא שבצרעה, גם החודש הכי גשום וגם היום הכי גשום היו באפריל

אבל השנה הסתיימה מהותית מתחת לממוצע.
&nbsp
גם בפרוד היממה הכי גשומה באפריל (108) והשנה הייתה מסתיימת מתחת לממוצע בלי אפריל, אבל...פברואר היה מעט גשום יותר (שאר החודשים מתחת לממוצע) והשנה הסתיימה עם 943
&nbsp

אנטי 1

New member
בדיוק רציתי לשאול מי זוכר אפריל גשום מתחילת שנות

ה-70...
אני זוכר אותו , בתור ילד בן 6, כחודש גשום היסטרית, מרוב גשם
המון ציפורי נוד(נודדות, רחמנא ליצלן...) נפלו לריצפה כי היו רטובות מהגשם ולא
יכלו להתעופף, אני זוכר שאלו בעיקר סנוניות...

אגב, אגב, למיטב זיכרוני, החורף הראשון שנחרט בזיכרוני, חורף 71/72
היה חורף לא משו, ואחריו 72/73 שבכלל היה חורף בצורתי להחריד...

ר ו פ ן

New member
'..התמונות שבאלבום.. ילדות..' - כמה וכמה זכרונות..

זוכר חופשה משפחתית, בחוה"מ פסח, בילדות. נוסעים לחיפה..(היה רק 'כביש 4')
יום סגרירי. חולפים בעיקול הרכבת שליד 'מעגן מיכאל'. אני מביט על ההר הגדול ('החוייטעם') ומבטיח לעצמי לטפס עליו בעתיד. (הייתי בן 10). מציץ מהחלון ו... גיישעם נפלא. ירד גיישעם, אבל את ההבטחה הזו, לטפס על ה'הר' הזה, קיימתי

זוכר יום עצמאות סגרירי ! בעסה ילדותית - נשארים בבית (גבעתיים).
'אני מביט מהחלון וזה עושה לי די עצוב..'
הדגל המחובר למקל התלוי מהחלון, מתנפנף לאיטו. ו..יורד גשם והדגל רטוב ועליו דבורה רטובה נאחזת בחוזקה בדגל..

למעלה