לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אקלים ואטמוספירה

ברוכים הבאים לפורום אקלים ואטמוספירה. הפורום עוסק בתחומים הבאים: *מידע על המתרחש באטמוספירה ובאקלים כדור הארץ. *מאמרים למתחילים ולמתקדמים בנושאי מדעי האטמוספירה. *מידע בנושאי גאוגרפיה. *תחזיות מזג האוויר. *מעקב ותחזית אחר מזג האוויר של השמש:סופות שמש,אורורה וכתמי שמש. *מחקרים חלוציים בתחום. *אסטרופיזיקה יחסותית (כל תחומי הפיזיקה המודרנית). *כל הקשור לגיאופיזיקה. חלק מהמידע מגיע ממקורות חיצונים כגון:לווינים,חלליות מחקר וכן אנשי מקצוע, והחלק השני מחובבים שמעונינים להביע את דיעותיהם וממצאי המחקר והעניין שלהם בתחום. ראיתם תופעה אטמוספרית שאין לכם עליה הסבר? רוצים להתעדכן על תחזיות מזג האוויר הצפויים ? בא לכם להביע דעה, או להשכיל בתחום? אנחנו כאן בפורום "אקלים ואטמוספירה " של תפוז נשמח לעמוד לרשותכם ולשירותכם.
אתר הפורום לזכרו של יריב: www.442.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקלים ואטמוספירה

ברוכים הבאים לפורום אקלים ואטמוספירה. הפורום עוסק בתחומים הבאים: *מידע על המתרחש באטמוספירה ובאקלים כדור הארץ. *מאמרים למתחילים ולמתקדמים בנושאי מדעי האטמוספירה. *מידע בנושאי גאוגרפיה. *תחזיות מזג האוויר. *מעקב ותחזית אחר מזג האוויר של השמש:סופות שמש,אורורה וכתמי שמש. *מחקרים חלוציים בתחום. *אסטרופיזיקה יחסותית (כל תחומי הפיזיקה המודרנית). *כל הקשור לגיאופיזיקה. חלק מהמידע מגיע ממקורות חיצונים כגון:לווינים,חלליות מחקר וכן אנשי מקצוע, והחלק השני מחובבים שמעונינים להביע את דיעותיהם וממצאי המחקר והעניין שלהם בתחום. ראיתם תופעה אטמוספרית שאין לכם עליה הסבר? רוצים להתעדכן על תחזיות מזג האוויר הצפויים ? בא לכם להביע דעה, או להשכיל בתחום? אנחנו כאן בפורום "אקלים ואטמוספירה " של תפוז נשמח לעמוד לרשותכם ולשירותכם.
אתר הפורום לזכרו של יריב: www.442.co.il
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'שירשור ציפיה נוגה לחורף! (מתוך הבלוג שלי)'
שירשור ציפיה נוגה לחורף! (מתוך הבלוג שלי)
<< ההודעה הנוכחית
01/11/2007 | 11:33
13
52
פתאום הם התחילו להופיע, שמתי לב שהם כבר לא לבנים לחלוטין, תחתיתם מתחילה להאפיר, אפור בהיר עדיין והם עוד קטנים, מדובללים, בודדים, הם לא מצליחים להתחבר לכדי שכבה שתסתיר את הכחול שמעליהם, אבל בכל זאת הם כבר כאן וכל בוקר יש קצת יותר. בהתחלה רק אחד לבד הבהיק בתוך כל הרקיע, יום אחר כך היו כבר שלושה, אחרי יומים כבר היו אולי עשרים בשמיים, מפוזרים, אפרפרים, רכים ותלושים אבל הם כבר היו מכל עבר.

היום קמתי בבוקר והיו עננים גדולים בשמים. אמנם גם הם עדיין אפורים רק קצת אבל הם כבר מצליחים להתחבר לפעמים לעננים שמסתירים פיסות רקיע שלמות. האפור שבתחתיתם שמתי לב, הולך ומאפיר אט אט, הולך וכהה ככל שהם גדלים, מיום ליום, נדמה גם שהם קצת יותר נמוכים.

כשהעננים מסתירים את השמש ובמקום כחול למעלה יש רפלקטור אפרפר, פתאום הרחובות צבועים אחרת והריחות אחרים, הצליל של השום דבר שונה פתאום. השקט לא אותו שקט. האורחים המעוננים מלמעלה, אלה שהולכים ומתרבים, מתעבים ומשמינים, משנים משהו בהרגשה כאן למטה, מטילים את חיתתם על הרחובות ועל התנועה, משהו נעשה סופי פתאום, סגור יותר ולא זחוח כל כך, הצבע רך יותר, לא חזק כל כך.

מה הם מביאים איתם בשבילי ולמה כל פעם, כל שנה כשהם מתחילים להגיע מפשפשת בי מן תכונה והתרגשות? כשאני מסתכל על הענן הלבנבן הזה שנכנע בקלות לחום ולרוח, מתבזבז ונעלם בשניות, נקרע לגזרים ומתנדף, אני חושב על הברקים והרעמים ועל האב-ענן שבדרך, הוא כבר מתכונן בים, לפניו צועדים בניו, עננים קטנים וסקרנים, הולכים ומצטופפים, סוללים את הדרך, מתפרשים לאורכה, מקדמים את בואו והוא שחור משחור, ענק ואימתני, אי אפשר לראות את תחילתו ולא את סופו מאופק ועד אופק, הוא נמוך, מכביד ולוחץ, שחור, מחשיך ומאיים.

אני מדמיין את רעש הגשם ניתך בעוז על הגגות השטוחים, את המרזבים הנוקשים, את שריקת הרוח המתפרצת ואת התריסים ששכחו להגיף נדפקים כנגד קירות הבתים, טלאק. טלאק. ומכת ברק. מתמלא געגוע לשמיים שחורים ששועטים במהירות ומתפרקים, נזכר ברעש שעושות המכוניות על הכבישים הרטובים ואיך בלילה הם מבריקים, נזכר באדים על החלונות של החדרים המחוממים, בריח של בד רטוב מתייבש ליד תנור, קליפות של קלמנטינה וערמונים קלויים, צליל טפטופן החרישי של טיפות תלויות שנופלות מהעצים.

זה מה שהם מביאים איתם העננים המצומרים, לבנים ויפים, עדינים ומקציפים, יבשים ושובבים. אומנם הם לא מתגשמים אבל הם מביאים איתם את הבשורה, הם הרמזים הקטנים, הרצים, משאירים איגרת בכל כפר, היכונו! הם מכריזים, הכל כאן יתקרר ויירטב בקרוב, אנחנו מתקרבים!

נדמה לי שלא רק אני, נראה שהאדמה ממש מתרגשת, כולה מתפעמת, עצים מרשרשים, מתכוננים להתגמש וציפורים חגות בתזזית, הכל בטבע מרגיש את הלחץ הולך ונבנה, העולם מתכנס ומתכונן למדיניות ספיגה. הכל יבש וצמא, משווע למשב צונן והעננים הרטובים עדיין רחוקים, עוד לא כאן אבל הם באים.

תגדלו כבר עננים ותשחירו, בואו קררו כבר ותרטיבו, תשטפו, תנקו, תציפו. שאבו את החום מהארץ והקפיאו. תתעבו ותתגשמו כבר ותמטירו.

אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'WOW'
WOW
01/11/2007 | 12:25
2
4
איזה יופי של כתיבה!
מדהים!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'באמת יופי של כיתה המון תודה נימרוד'
באמת יופי של כיתה המון תודה נימרוד
01/11/2007 | 12:26
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה. שמח שאהבתם'
תודה רבה. שמח שאהבתם
01/11/2007 | 12:46
3
לצפיה ב-'אתה משהו. '
אתה משהו.
01/11/2007 | 13:04
3
כמעט איבדתי את זה בין כל המפות והגרפים. תודה לך, וטל- לטובת כולנו- תטגלן!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'אהבתי! כישרוני לגמרי!'
אהבתי! כישרוני לגמרי!
01/11/2007 | 13:13
2
2
לצפיה ב-'טוגלן'
טוגלן
01/11/2007 | 13:58
1
2
לצפיה ב-'כבוד גדול!'
כבוד גדול!
01/11/2007 | 16:18
2
תודה רבה חברים, אני מאוד שמח שזה מדבר אליכם, תיארתי לעצמי שאם מישהו יבין אותי זה אתם, אם מישהו יתרגש איתי מהכבישים הרטובים והעננות הנמוכה זה אתם, הייתי לוקח את כל מה שיש לי ונותן בשביל שיירד כאן מבול עכשיו, קומולונימבוס עם פסגה ב 14 קילומטר ו - 50 צלזיוס בפסגה :~)

הייתי עושה עכשיו ראפטינג בלי סירה על נחל איילון העולה על גדותיו!
הייתי רץ עכשיו ערום בתוך שלוליות כשסופות ברקים משתוללת בחוץ,
הייתי מוכן להשתין נגד כיוון הרוח - רק שתבוא כבר רוח!!! :~)

כיף שיש את מי לשתף, אני אמשיך לכתוב לכם פה ושם על אהבתי לאיתני הטבע ואתם תמשיכו לפענח לי מודלים ותחזיות ומפות משקעים וסונדות ושסברס תעדכן לנו תמונות מכ"מ כי כמו שאומרים, כל אחד ומה שהוא טוב בו :~)

אז שוב תודה ורק טוב!
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'וואו מדהים!'
וואו מדהים!
01/11/2007 | 16:27
3
לצפיה ב-'יפה כתבת זה החורף שאני אוהבת'
יפה כתבת זה החורף שאני אוהבת
01/11/2007 | 18:55
3
לצפיה ב-'אהבתי מאוד ומזדהה עם תאורי החורף שהעלת.'
אהבתי מאוד ומזדהה עם תאורי החורף שהעלת.
01/11/2007 | 23:16
3
לצפיה ב-'פלאי חורף... איזה געגוע - ולא של ברווזים!'
פלאי חורף... איזה געגוע - ולא של ברווזים!
02/11/2007 | 10:05
4
מבחינתי, המראה הכי מדהים הוא של הירח המאיר ענני סערה רחוקים בלילה, שביניהם נוצץ כוכב בודד
אקלים ואטמוספירה >>
לצפיה ב-'תיארת נהדר את הציפייה של כולנו.'
תיארת נהדר את הציפייה של כולנו.
03/11/2007 | 11:34
3
אתה ממש מוכשר. כל הכבוד
אקלים ואטמוספירה >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ