סרטי ההוביט - עדכונים

• פותח הנושא azdu
  • פורסם בתאריך

azdu

New member
סרטי ההוביט - עדכונים

ראשית, חן-חן על האזכור בהודעת הסיכום. שמחתי לעזור... באשר לסרטי ההוביט, המצב הוא כזה - נעשתה הכרזה רשמית (לפני מס' חודשים) על-כי 2 הסרטים יופקו במשותף ע"י 3 החברות העיקריות - ניו-ליין סינימה, אולפני MGM וחברת ווינגנאט (בבעלות פיטר ג'קסון, שישמש יחד עם אשתו פראן וולש כמפיק בכיר). הבמאי גיירמו דל-טורו יהיה הבמאי (אם כי הוא לא הוחתם בפועל ולא נעשתה הכרזה רשמית) וזהו, מאז לא היו הכרזות רשמיות או כמעט רשמיות. ההתפתחויות בשבועות האחרונים: 1. ניו ליין סינימה ז"ל - אולפני ניו-ליין סינימה חדלו מלהתקיים כחברת הפקות עצמאית ונבלעו ע"י חברת האם שלהם האחים-וורנר. הם יתפקדו שם כיחידה אוטונומית שתפיק סרטים בתקציב שלא יעלה על 15 מיליון דולר. למרבה השמחה, דווח לאחרונה על 2 פרטים מעודדים מבחינת הפקת סרטי-ההוביט: ראשית נמסר, כי ניו-ליין סינימה תורשה - כחריג - להפיק, מתוך האחים וונר, את סרטי ההוביט בתקציב של כ-170 מיליון דולר (לא כולל הסכום שיביאו אולפני MGM). כמו-כן למרות שפוטרו 450 מתוך 600 עובדיה מי שיהיה איש הקשר להפקת ההוביט הוא מארק אורדסקי (שהיה מעורב גם בהפקת הטרילוגיה) ומארי פארנט (נציגת WB - ודמות בכירה בחברה זו). 2. תסריט - זאת שאלה רצינית מאוד שתשפיע על איך שהסרטים ייראו. גיירמו דל-טורו,רמז בבלוג שלו כמה פעמים שיש לו רעיונות לאיך שהסרטים צריכים להיראות וברגע שיוחתם (זה נראה עניין של ימים...) יעביר אותם לג'קסון. מכאן ניתן ללמוד כי ג'קסון, וולש והשותפה שלהם פיליפה בוינס יהיו מעורבים בכתיבת התסריט, מה שמבטיח איזושהי המשכיות לטרילוגיה (למרות שמדובר בפריקוול). ג'קסון עצמו הכריז על כך שהוא עתיד לביים את הסרט השני בסדרת טין-טין (הראשון יבויים ע"י ספילברג) והדבר מלמד על-כך שהוא מפנה זמן לעבודה על ההוביט. 3. שחקנים - אף שחקן לא הוחתם רשמית. כמה דברים מעניינים בסוגיה זו - באתר שלו שב ואומר סיר איאן מקקלן כי הוא יחזור לתפקיד גנדלף ואף לאחרונה הילל את דל-טורו ואמר שהוא "מאוד התלהב מהעבודה שהוא עשה על המבוך של פאן". נראה שאין ספק שהוא, כמו-גם, אנדי סירקיס בפנים. באשר לניצבים - לאחרונה היו גורמים רשמיים בניו-זילנד שהבהירו,כי עפ"י דיני העבודה במדינה מי שאין להם אזרחות ניו-זילנדית לא יכולים להשתלב בתעשיית הסרטים המקומית. כך שמי שחלם על תפקידון בסרטי-ההוביט, יצטרך להמשיך ולחלום... החידוש האמיתי הן השמועות לגבי יתר הקאסט של ההוביט - קיימת דאגה של ממש מכך שבסרטי-ההוביט אין דמות נשית ראשית והדבר מאוד משמעותי במונחים של קהל. בטרילוגיה "פתרו" את הבעיה עם דמות של ארוון, בהוביט זה יצריך שוב פעם יצירתיות, אבל לא יוותרו על דמות נשית בולטת. כמו-כן שבה ועולה השאלה האם באמת יש צורך בביטוי מצולם של כל הגמדים או שיפחיתו את מספרם כדי "לא להעמיס על המסך". זה מייד מעורר ויכוחים נוקבים ברשת בין כאלה שרוצים להיצמד כמה שיותר לכתוב בסרט לבין כאלה שפתוחים ליצירתיות... באשר לתפקיד הראשי של בילבו - ברור שסיר איאן הולם לא ישוב לתפקיד (הוא גם לא רוצה בכך...) שימו לב לשם של שחקן ששב ועולה פעם אחר פעם בהקשר של התפקיד הזה - מרטין פרימן....

Dark Muse

New member
אני לא מבין

מה לג'קסון יש בעלות על הזכויות שהוא צריך לתת אישור לתסריט? בנוגע לסיר איאן הולם, אני לא חושב שהתפקיד הזה תפור לו בכל מקרה. בילבו צריך להיות קצת יותר צעיר מאיך שנראה איאן הולם. ועוד דבר אחרון. אחד הפאקים הגדולים בסרט הוא התפקיד המיותר של ארוון. מה הקטע בלהכניס דמות נשית דומיננטית? חסרים סרטים ללא נשים? אנחנו לא בעולם מציאותי שיש שוטר ואיזה בחורה יפה לצידו. זה פאקין MIDDLE EARTH.

Y. Welis

New member
תודה כתמיד על צרור הידיעות!

אגב מי זה מרטין פרימן? אני מקוה שלפחות אחד ההוביטים מהטרילוגיה ירצה לקחת חלק (ולו במסווה מסויים, כדי שלא יזוהה כדמותו המקורית). אני מקוה שבניגוד לסרטים בריטיים לא יקחו כוכבים אמריקאים לתפקידים הראשיים (מעבר לקאסט הידוע) אבל כנראה שזה לא יקרה. ואם כבר דמות נשית, אפשר להחזיר את ארוון (של ליב טיילור כמובן) באיזה תפקיד קטן. רק לא הוביטית... או גמדה. אני מאוד מקוה שלא נראה יצירתיות יתר, אבל הסיכונים גדולים מבפעם הקודמת.

azdu

New member
תוספת מעניינת

גיירמו דל-טורו הודיע אתמול כי תוך 4-5 ימים אנו צפויים לחדשות מרעישות בעניין סרטי ההוביט וצירף לאתר מעריצים את החידה הבאה. האם משהו מצליח לפענח?? A riddle for you all- Half familiar, half unknown. A thing it is, ¨It almost is-¨ This thing all things devours: Birds, beasts, trees, flowers; Gnaws iron, bites steel; Grinds hard stones to meal; Slays king, ruins town, And beats high mountain down. The day of the moon will be when all is revealed to thee Questions will cease Answers will please We´ll learn of the Shire and all you desire. At ten minus Three. Joining to be Ten minus Eight Add to the slate of the two dozen princes that die without winces. And add to each day of the week. אין ספק שהוא מושפע כבר מהחומרים שהוא קורא...

Y. Welis

New member
זה דומה לחידות בספר

המושא העיקרי הוא הזמן (פירוש החידה בספר שמובאת בבית הראשון) יום הירח = יום שני (monday). עשר פחות 3 = 7; עשר פחות 8 = 2. ה-27 לחודש, ראשון הבא. 24 הנסיכים הם כנראה שעות היממה, כך שיום שני 28.4? יש רק לקוות שהוא יהיה נאמן למקור כמו שהוא נאמן לחידות...

wolfyy

New member
האם באמת פורסם משהו

חשוב ב28? גם אם לא ד"א, זה היה רעיון מקסים לפתרון!

azdu

New member
עדכון נוסף

בשעה טובה פורסמה ההכרזה הרשמית - גיירמו דל-טורו יביים את סרט ההוביט ואת סרט ה-'גשר' שיעסוק ב-60 השנים שבין ההוביט לשר הטבעות. דל-טורו יעבור להתגורר ב-4 השנים הקרובות בניו-זילנד כדי לעבוד עם פיטר ג'קסון ופראן וולש (המפיקים) על הסרטים. במקביל פורסם באתר הרשמי של סיר איאן מקקלן, כי הוא יגלם את גנדלף בסרט ההוביט שייצא לאקרנים בשנת 2010. לבסוף, בבקשה למתן ארכה שהוגשה לביהמ"ש האזרחי בקליפורניה הודיעו פרקליטי חברת ניו-ליין, כי הם מבקשים ארכה של כמה שבועות כדי להגיש את תגובתם לתביעה שהוגשה נגדם על-ידי עזבונו של טולקין וחברת הארפר-קולינס (תביעה שעיקרה כספים שמגיעים לגופים אלו מניו-ליין בגין הטרילוגיה). מה שמעניין בבקשה הסטנדרטית הזו, היא העובדה שהיא הוגשה בהסכמה - כלומר התובעים לא התנגדו למתן הארכה (כפי שלא התנגדו ל-2 הבקשות הקודמות למתן ארכה) ובנוסף העובדה, כי הבקשה נומקה בטענה כי מתנהל מו"מ לפשרה בין הצדדים לסיום הסכסוף מחוץ לכותלי ביהמ"ש. התובעים גם לא עמדו על תביעתם להוציא צו מניעה להפקת ההוביט ומכאן - שגם המכשול המשפטי הזה עומד להיות מוסר מהדרך. כשיהיו עדכונים נוספים - אביאם

Y. Welis

New member
הודעה שהצבתי אבדה (צריך לעבוד עם פיירפוקס

שם אפשר תמיד לחזור לאחור להודעה, ואפילו לשחזר טאב שנסגר *עם ההודעה* שנכתבה בו) מכל מקום אני מסופק אם האסטייט יכולה לתבוע את האולפנים - הזכויות על ה'הוביט' נמכרו חוקית ואין להם יכולת לטעון משהו (גם נעשה כבר סרט מצוייר לפיו ב-76' - שבהחלט ראוי להצצה). מה שכן תהיה לאולפנים בעיה עם הסרט השני, כי הוא יצטרך להתבסס על חומרי הנספחים בלבד, ולא יוכל לשאוב מה'בלתי גמורים', שכוללים חומר נוסף על ישיבות 'המועצה הלבנה' ומעשי הפרשים השחורים בתקופה ההיא. אני מקוה שזה לא יוביל ליצירתיות-יתר. אני באמת מקוה שנתחיל לשמוע על ההפקה בניו-זילאנד בקרוב. השנה הבאה תהיה מאוד מעניינת.

wolfyy

New member
תודה על העידכונים../images/Emo141.gif

עצוב לשמוע על ניו סינימה ליין.. מרטין פרימן, אולי הוא מוכר כארת'ור דנט מהמדריך לטרמפיסט בגלקסיה

זפרכמו

New member
תודה על המידע

אני לא מבין, למה צריך דמות נשית? בספר לא הייתה וזה היה בסדר גמור! נמאס מהשטויות ההוליוודיות האלה. וגם בסרטי שר הטבעות ארוון הייתה מיותרת. אאווין הייתה הרבה יותר חשובה וראשית מארוון בספרים, ובכל זאת הגדילו את התפקיד של ארוון יותר ממה שהיה צריך(והרבה יותר מזה של אאווין). או שהבעיה כאן היא סיפור אהבה קיטשי שהיו חייבים להכניס? וחבל שאיאן הולם לא יחזור לגלם את התפקיד. הוא היה נהדר כבילבו. ומי זה מרטין פרימן? השם ממש מוכר לי.

wolfyy

New member
ממ

אני לא חושבת שעשו רע בהגדלת התפקיד של ארוון, חושבת דווקא שעשו זאת בטוב טעם. אני מסכימה עם יובל שאפשר להחזיר את ליב לתפקיד קטן, מקסימה שכמוה .. כל עוד באמת לא ימתחו עד גבולות היצירתיות עד כאב (ראה ערך פארמיר ומשבר האמון בין סם לפרודו) אני יכולה להבין למה בימינו אנו רצו לחזק דמויות נשיות שאפשר להזדהות איתן, גם איווואן הייתה חזקה דומיננטית, אם כי אני מסכימה איתך שלא דיו. אני חושבת שאיאן פשוט מבוגר מעט לתקופה של ההוביט.. לא? לגבי מי זה מרטין פרימן ראה הודעה אחת למעלה שלי

למעלה