פתיל התפקדות!

פתיל התפקדות! ../images/Emo47.gif ../images/Emo70.gif

הפורום בזמן האחרון החל להתעורר מהקפאון
זה הזמן שבו כולנו נוכל להכיר אחד את השני טוב יותר. שתפו את כולם וענו על השאלון הבא:
שם:
מקום מגורים בארץ:
כמה ספרים של טולקין קראתי?:
3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא:
אוהב/ת או לא אוהב/ת את הסרט?

וכמובן התשובות שלי ../images/Emo9.gif

שם: הלה מקום מגורים: מודיעין גיל: עוד מעט 30
איך הגעתי לפורום: בצורה מוזרה דרך פורום הארי פוטר... מאז אני קוראת סמויה
כמה ספרים של טולקין קראתי: את הבסיסיים: ההוביט, שר הטבעות, הסילמריליון, סיפורים שלא נשלמו ואת הנפח מווטון רבא. 3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא: הארי פוטר (כמובן), שיר של אש ושל קרח ומדריך הטרמפיסט לגלקסיה אוהבת/לא אוהבת את הסרט: מאד קשה לרצות אותי בסרטים, קשה לי לזכור מקרה שבו ראיתי את הסרט לאחר שקראתי את הספר ואמרתי 'לא נורא'. אז כך שהתשובה היא לא.

Y. Welis

New member
ברוכה הבאה!

טוב לראות בפורום אנשים באיזור הגיל שלי (או לפחות בדרך לשם..); כבר שנים (לפחות שלוש) מאז שבדקתי את גילאי המשתתפים כאן.

אתה לא מכיר את הפתגם

עשר השנים היפות ביותר בחייה של האישה הן בין גיל 29 ל-30?
ולמה שלא תשתתף בשאלון?

Y. Welis

New member
אני לא מחובבי השאלונים (ובכרטיס שלי יש די

פרטים), אבל אוסיף את אלה:
כמה ספרים של טולקין קראתי?: לא מעט. אני מעריך שכמעט כל מה שהוא כתב, להוציא אולי את ANCRENE RAWLE, עריכה שלו לטקסט ביניימי של ספר הדרכה רוחני לנזירות, שמסיבה שלא ברורה לי לגמרי, מאוד-מאוד עניין אותו.
3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא: או ספרים שאני קורא כרגע -
IMAJICA של קלייב בארקר. כנראה ספר הפנטסיה (הייחודי - לא דומה כלל לטולקין או פנטסיה גבוהה) היותר מקורי וסוחף שקראתי לאחרונה. לא מעט קוראים ב'אמאזון' מתייחסים אליו כספר החשוב שהם קראו בימי חייהם. יש בו משהו מהפנט, בלי ספק, ומאוד אמיתי ומשכנע.חוויה גדולה ומומלצת (טרם תורגם). * 'החווייה הדתית לסוגיה' / ויליאם ג'יימס - ספר של פילוסוף מסוג מיוחד, פסיכולוג שקדם לפסיכולוגיה של פרויד (בסוף המאה ה-19) כאשר זו היתה הרבה יותר הגותית ומופשטת (ורוחנית מאוד), מאשר זו שמוכרת לנו. ספר שהוא חוויה רוחנית לא פחות מפילוסופית, וכולל ציטוטים מספרים ישנים, שיכולים להדהים אותנו בקירבתם לספרים מודרניים - כמו ספרי עזרה עצמית, שמסתבר שלא השתנו בדבר כמעט ב-110 השנים האחרונות... * 'באודולינו' של אומברטו אקו. אני עדיין רק בהתחלה ולא ברור לי אם זה יהיה משהו טוב. בינתיים זה מסקרן, ולחובב ימי הביניים כמוני זה בוודאי מושך.ן
אוהב/ת או לא אוהב/ת את הסרט? - את הראשון מאוד חיבבתי, והתפעלתי מחלק מהפרשנויות שבו (בעיקר על המתח בין בורומיר לארגורן, שלא היה כמעט בספר, אבל אחרי שהוא מוצג, כ"כ מתבקש - זו דוגמא לפרשנות טובה, שאחרי שקוראים אותה, לא ניתן עוד לראות דברים כמו לפניה); את שני האחרים פחות מבחינה סיפורית, אבל כמובן מבחינה ויזואלית וחווייתית - הנופים לבדם שווים את זה, וכן המוזיקה (הקול של רנה פלמינג) והאוירה.

elina002

New member
אני

שם: אלינה מקום מגורים בארץ: צפון.... גיל: 20 איך הגעתי לפורום: חיפשתי פורום שר הטבעות בתפוז... כמה ספרים של טולקין קראתי?: ההוביט, סילמלריון, שר הטבעות, סיפורים שלא נשלמו ועכשיו אני מתחילה לקרוא LOST TALES 3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא: אז בדרך כלל אני לא ממש טיפוס של ספרים ולא קראתי משהו שהשאיר עלי רושם אוהב/ת או לא אוהב/ת את הסרט? מאוד אוהבת...

Dark Muse

New member
למה לא??

שם: גיא מקום מגורים בארץ: בת-ים גיל: 21 איך הגעתי לפורום: לא זוכר אם זה בגלל הסרטים או בגלל שחיפשתי לדעת איזה תרגום לקנות
כמה ספרים של טולקין קראת: את הכל באנגלית (כולל ילדיי הורין) חוץ ממהיסטוריה של הארץ התיכונה וספרים שלא קשורים לארץ התיכונה. בעברית קראתי את הסילמרליון וההוביט. שלושה ספרים נוספים שכדאי לקרוא: גנבת הספרים (חובה!), התפסן בשדה השיפון, ולא עולה לי עוד משהו ששווה לקרוא אותו כל כך... אוהב או לא אוהב את הסרט? : אוהב את הסרט כי הוא מבחינת פרטים מדהים. מבחינה עלילתית הוא פיספס מאוד ורק לאחר שקוראים את הספר אפשר להבין כמה שר הטבעות הוא ספר גדול. אפילו שלא שאלת, משהו שהייתי רוצה: סרטים על סיפורי הסילמרליון! צריך הרבה ביצים לעשות דבר כזה ולהשאר נאמן למקור...

wolfyy

New member
../images/Emo29.gif

שם: ג'ואנה גיל: 21 איך הגעתי לפורום: חיפשתי פורום טולקין כמה ספרים של טולקין קראתי? את שרה"ט, ההוביט ועכשיו בעיצומו של הסיל' וזו רק ההתחלה 3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא: גבעת ווטרשיפ, מגילת החרבות, הרוח בערבי הנחל אוהב/ת או לא אוהב/ת את הסרט? אוהבת מאד, הפסקול יפהפה, אבל יש כמה שינויים מיותרים ומטופשים שאני מאד לא אוהבת.

טוב...

שם: מרדכי. מקום מגורים: הזורעים (אי-שם בגליל)... גיל: שש עשרה. איך הגעתי לפורום: עלתה לי איזו שאלה שכבר אינני זוכר. ספרים של טולקין שקראתי: שר הטבעות, ההוביט והסילמאריליון, ה'סיפורים שלא נשלמו' (בעברית ובתרגום שלא אהבתי), 'adventures of Tom Bombadil' (שירים) ו'גיילס האיכר מפרזון' שהוא ספר ילדים שלא קשור במיוחד. 3 ספרים נוספים שכדאי לקרוא: 3 - הקפות ביער. ספר יפה מאד אך היותו ספר פולחן מקלקלת מעט את הטעם. 2 - הקומדיה האנושית של ויליאם סארויאן. נפלא מאד. 1 - 'אחרון חדי הקרן' של פטר סויאר ביגל. אם אינני טועה הספר היפה ביותר שקראתי. אוהב/לא אוהב את הסרט: מתעב אותו. אלימות, אלימות, אלימות. גועל נפש. בכל פעם אני תוהה איך, לכל הרוחות, א י ך אנשים שאוהבים את הספר מסוגלים לראות אותו הופך לדבר הזה ועוד לשמוח. לעומת זאת אני אוהב מאד את סרט האנימציה של ראנקין ובאס שיש בו לדעתי יופי מיוחד, כמו ביתר הסרטים שלהם.

למעלה