מי רצח את רדגסט החום?

Yaronimus

New member
מי רצח את רדגסט החום? ../images/Emo150.gif ../images/Emo35.gif

(אושר - אתה חי הכוונה לא אליך) אוקיי. מה שקרה זה שכתבתי הודעה יפיפה עם ציטוטים מתוך הספר אבל משום מה השרתים של תפוז החליטו להתחרבש, וההודעה הלכה לאיבוד במרחב הוירטואלי. לא נורא, השקעתי חצי שעה, כל הזין... אז מה שקורה, זה שבספר הראשון עמ´ 264-268 רדגסט נפגש עם גנדלף, והוא מראה אכפתיות גבוהה לכל מה שקורה בארץ התיכונה. הוא בקיא בחדשות האחרונות, ואף נשלח ע"י סרומן כדי לבשר לגנדלף שיבוא לאורתאנק. הוא משתמש במילים כמו "מיד", ו"כך אעשה", ככה שזה לא תואם לסטיגמה הכללית עליו שהוא בחור אפאטי ואדיש לסביבה, אלא אחד שממלא את השליחות שניתנה לו ע"י האלים. אולי סימן אחרון למעורבותו של רדגסט (אבל אני לא בטוח שזה הוא בכלל) זה החילוץ של גנדלף מאורתאנק. בעצם מה שעושה את עצם היעלמותו של רדגסט לתעלומה כל כך מעניינת, זה שרדגסט, אמנם דמות שולית בסיפור, הוא דמות חשובה מאוד לעתידה של הארץ התיכונה. הוא אחד מהאיסטארי, ומעורבותו יכולה לשנות את הכף. זה לא נראה לי בכלל קביל, שרדגסט יכול להיעלם "סתם ככה" ולא נראה לי שטולקין הייה מביא איזה תירוץ קלוש שהוא "העדיף להישאר עם העצים והציפורים". מוזר בהחלט. וכדי לאושש את השאלה הזו אני אתן דוגמא. הייה רצח ושלושה אנשים היו מעורבים אחד רצח, השני קרא לשלישי והשלישי ניסה למנוע. לאחר המקרה אנחנו יודעים שאחרי שהשני קרא לשלישי, הוא יצא עם המכונית לגהה ומאז לא נראו עקבותיו שוב. משהו פה מוזר. אמנם מדובר בזירות שונות עם מליוני משתנים, וכו´, אבל די בזה כדי להבין שמשהו מריח פה מוזר.... אגב, כמה עמודים מאוחר יותר גנדלף או מישהו אחר אומר שאנשים באו והלכו לביתו הישן של רדגסט ביער אופל (ברוסגובל), אך לא מצאו אותו שם. יש לנו כמה אפשרויות... *הוא נרצח ע"י גורם לא ידוע *לפי החלטת טולקין, אכן הוא העדיף להתבודד וכנראה בעידן הרביעי הוא עבר עם כולם לואלינור. *הייה מעורב, אבל בצד של סאורון (למרות שגנדלף אמר שסרומן אמר לו שרדגסט עבר לצד הרשע אך הוא לא האמין בו ואמר שלא יתכן שסרומן שכנע את רדגסט הישר למעשים כאלה). אולי המלומדים פה, יכולים לעזור ולהביא איזו התייחסות של טולקין למקרה הזה? חבל שטולקין לא חי, כי אז כולנו היינו יודעים מה עלה בגורלו של ראדאגאסט החום
(אני מצפה לשירשור חריף ומעניין)

Minerva

New member
../images/Emo41.gifמשהו קשור...

האם ידוע על קוסמים נוספים? אם כן, האם יש להם גם צבעים ססגוניים יותר או שמא הם באים רק באפור, לבן, חום, שחור?
תמיד תהיתי...

ברינסלי

New member
כן, שני הקוסמים הכחולים../images/Emo22.gif

אלאטאר ופאלאנדו. אבל הם נעלמו בארצות המזרח ולא שבו.

ברינסלי

New member
אאל"ט הוא לא התכוון להציל את גנדלף

כי הוא כלל לא ידע שהוא שבוי. ראדאגסט כלל לא חשד בכוונותיו של סארומן, ששלח אותו למצוא את גנדלף ולמסור לו לבוא לאורתנק. כשראדאגאסט מצא אותו ומסר לו את ההודעה, גנדלף ביקש ממנו "להפעיל" את ידידיו בעלי-החיים לצורך איסוף שמועות, ולשלוח כל מידע חדש לאורתנק. רק בזכות בקשה זו שלח ראדאגסט את גבייהיר לאורתנק, שם מצא את גנדלף במרומי המגדל.

Yaronimus

New member
יובל - אולי יש התייחסות של טולקין?

לגורלו של רדגסט, ואולי גם למעורבותו?

למעלה