לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88448,844 עוקבים אודות עסקים

פורום כותבי מד"ב ופנטזיה

שלום וברוכים הבאים לפורום סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה!
אם אתם כותבים מדע בדיוני ופנטזיה, ותמיד תהיתם איפה ניתן לקבל ביקורת בונה על הסיפורים שלכם - זה המקום בשבילכם!
הפורום מיועד לפרסום סיפורי מד``ב ופנטזיה פרי עטכם, ולקבלת ביקורות ופידבקים עליהם מחובבים אחרים. כדי לעשות את שהייתנו בפורום מועילה ותורמת ככל האפשר, אנא הקפידו על הכללים הבאים:
1. הפורום אינו מיועד למריבות. גם מתן ביקורת וגם קבלת ביקורת ייעשו בצורה ידידותית ככל האפשר, אפילו אם מדובר בביקורת קטלנית. מותר ואף רצוי להתווכח, אך באווירה נעימה ככל האפשר. זיכרו שקבלת ביקורת שלילית על סיפור פרי עטכם אינה חוויה נעימה, אבל היא עשויה לסייע לכם להשתפר, ומצד שני זיכרו שהחוויה היא לא נעימה גם לאחרים כשאתם כותבים ביקורת. במאמרי העזר של הפורום יש מאמר על ביקורת בונה שאתם מוזמנים להשתמש בו.
2. סיפור באיכות טכנית ירודה מרמז על חוסר כבוד כלפי הקהל שלכם. אנא הקפידו על הגהה סבירה, עלילה, הגיון וכל מה שהייתם מצפים למצוא בסיפור מד"ב או פנטזיה טוב. במאמרי העזר בפורום יש פירוט על התחומים הטכניים, להנאתכם.
3. השתדלו להימנע מלפרסם התחלות סיפורים, רעיונות לסיפורים או סיפורים שאינם בשלים דיים. כולנו מעדיפים לקרוא סיפורים שלמים. רק אם ממש נתקעתם ואתם זקוקים לעזרה בהמשך הסיפור, נצלו את האפשרות. זיכרו, אף אחד לא אוהב לקבל חצי עבודה.
4. מכיוון שהפורום מיועד לדיון ענייני ויסודי בסיפורים שפורסמו בו, אנא המנעו מלפרסם לינקים לאתר הבית שלכם או לסיפור באתר הבית שלכם, אלא פרסמו את הסיפור שעליו אתם מעוניינים לקבל ביקורות בשלמותו. סיפורים ארוכים יש לחלק לכמה הודעות. מומלץ לפרסם לינק לסיפור רק כאשר יש בו תכני מולטימדיה (תמונות, צלילים וכדומה) שלא ניתן להביאם כראוי בפורום. אם תוסיפו לסיפור לינק לאתר הבית שלכם, הוא יתווסף לפי בקשתכם לרשימת אתרי הבית של חברי הפורום שבקישורי הפורום. רצוי גם לא לפרסם קבצים, אלא להדביק את הסיפור בהודעות רגילות - אנשים רבים אינם פותחים קבצים, והדבר יפגע בסיכויים שלכם לקבל הרבה תגובות.
5. במקרה של פרסום סיפור ארוך מחולק לפרקים או ספר מחולק לפרקים, אנא הקפידו לתת בכל פרק לינקים לפרקים הקודמים, לתזכורת.
6. לאחר קבלת הפידבקים על הסיפור ושיפוצו, מומלץ ואף רצוי לפרסם את התוצאה המתוקנת בפורום, לטובת ולהנאת כולם.
7. אם פרסמתם סיפור, אך לצערכם הוא לא זכה לתגובות במשך שלושה ימים וגלש לעמוד השני - ניתן לפנות אלינו בבקשה להקפיץ לכם אותו ולבקש פידבק. אנו מבקשות מכם לא לנצל זאת ולהקפיץ את אותו הסיפור עשרות פעמים. כאשר כבר קיבלתם תגובות והערות - אנא תקנו את סיפורכם, חכו יום-יומיים - ורק אז פרסמו את הגרסה המתוקנת שוב.

אנו מקוות שהפורום יהיה מועיל, תורם ומהנה לכולנו!
 מנהלות פורום, כותבי מדע"ב ופנטזיה

אודות הפורום כותבי מד"ב ופנטזיה

שלום וברוכים הבאים לפורום סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה!
אם אתם כותבים מדע בדיוני ופנטזיה, ותמיד תהיתם איפה ניתן לקבל ביקורת בונה על הסיפורים שלכם - זה המקום בשבילכם!
הפורום מיועד לפרסום סיפורי מד``ב ופנטזיה פרי עטכם, ולקבלת ביקורות ופידבקים עליהם מחובבים אחרים. כדי לעשות את שהייתנו בפורום מועילה ותורמת ככל האפשר, אנא הקפידו על הכללים הבאים:
1. הפורום אינו מיועד למריבות. גם מתן ביקורת וגם קבלת ביקורת ייעשו בצורה ידידותית ככל האפשר, אפילו אם מדובר בביקורת קטלנית. מותר ואף רצוי להתווכח, אך באווירה נעימה ככל האפשר. זיכרו שקבלת ביקורת שלילית על סיפור פרי עטכם אינה חוויה נעימה, אבל היא עשויה לסייע לכם להשתפר, ומצד שני זיכרו שהחוויה היא לא נעימה גם לאחרים כשאתם כותבים ביקורת. במאמרי העזר של הפורום יש מאמר על ביקורת בונה שאתם מוזמנים להשתמש בו.
2. סיפור באיכות טכנית ירודה מרמז על חוסר כבוד כלפי הקהל שלכם. אנא הקפידו על הגהה סבירה, עלילה, הגיון וכל מה שהייתם מצפים למצוא בסיפור מד"ב או פנטזיה טוב. במאמרי העזר בפורום יש פירוט על התחומים הטכניים, להנאתכם.
3. השתדלו להימנע מלפרסם התחלות סיפורים, רעיונות לסיפורים או סיפורים שאינם בשלים דיים. כולנו מעדיפים לקרוא סיפורים שלמים. רק אם ממש נתקעתם ואתם זקוקים לעזרה בהמשך הסיפור, נצלו את האפשרות. זיכרו, אף אחד לא אוהב לקבל חצי עבודה.
4. מכיוון שהפורום מיועד לדיון ענייני ויסודי בסיפורים שפורסמו בו, אנא המנעו מלפרסם לינקים לאתר הבית שלכם או לסיפור באתר הבית שלכם, אלא פרסמו את הסיפור שעליו אתם מעוניינים לקבל ביקורות בשלמותו. סיפורים ארוכים יש לחלק לכמה הודעות. מומלץ לפרסם לינק לסיפור רק כאשר יש בו תכני מולטימדיה (תמונות, צלילים וכדומה) שלא ניתן להביאם כראוי בפורום. אם תוסיפו לסיפור לינק לאתר הבית שלכם, הוא יתווסף לפי בקשתכם לרשימת אתרי הבית של חברי הפורום שבקישורי הפורום. רצוי גם לא לפרסם קבצים, אלא להדביק את הסיפור בהודעות רגילות - אנשים רבים אינם פותחים קבצים, והדבר יפגע בסיכויים שלכם לקבל הרבה תגובות.
5. במקרה של פרסום סיפור ארוך מחולק לפרקים או ספר מחולק לפרקים, אנא הקפידו לתת בכל פרק לינקים לפרקים הקודמים, לתזכורת.
6. לאחר קבלת הפידבקים על הסיפור ושיפוצו, מומלץ ואף רצוי לפרסם את התוצאה המתוקנת בפורום, לטובת ולהנאת כולם.
7. אם פרסמתם סיפור, אך לצערכם הוא לא זכה לתגובות במשך שלושה ימים וגלש לעמוד השני - ניתן לפנות אלינו בבקשה להקפיץ לכם אותו ולבקש פידבק. אנו מבקשות מכם לא לנצל זאת ולהקפיץ את אותו הסיפור עשרות פעמים. כאשר כבר קיבלתם תגובות והערות - אנא תקנו את סיפורכם, חכו יום-יומיים - ורק אז פרסמו את הגרסה המתוקנת שוב.

אנו מקוות שהפורום יהיה מועיל, תורם ומהנה לכולנו!
 מנהלות פורום, כותבי מדע"ב ופנטזיה
x
הודעה מהנהלת הפורום
להמשך קריאת כללי הפורום אנא לחצו על המשך, ממש כאן משמאל.

כל יצירה הנכתבת בפורום זה ו/או בכל פורום אחר מעוגנת בחוק זכויות היוצרים, כמצוין בתקנון הפורומים ועל- פי חוק זכויות היוצרים. אין להשתמש בכל יצירה כתובה ללא אישור בעלי הזכויות.

1. סיפור באיכות טכנית ירודה מרמז על חוסר כבוד כלפי הקהל שלכם. אנא הקפידו על הגהה סבירה, עלילה, הגיון וכל מה שהייתם מצפים למצוא בסיפור מד"ב או פנטזיה טוב. במאמרי העזר בפורום יש פירוט על התחומים הטכניים, להנאתכם.

2. הפורום אינו מיועד למריבות. גם מתן ביקורת וגם קבלת ביקורת ייעשו בצורה ידידותית ככל האפשר, אפילו אם מדובר בביקורת קטלנית. מותר ואף רצוי להתווכח, אך באווירה נעימה ככל האפשר. זיכרו שקבלת ביקורת שלילית על סיפור פרי עטכם אינה חוויה נעימה, אבל היא עשויה לסייע לכם להשתפר, ומצד שני זיכרו שהחוויה היא לא נעימה גם לאחרים כשאתם כותבים ביקורת.במאמרי העזר של הפורום יש מאמר על ביקורת בונה שאתם מוזמנים להשתמש בו.

4. מכיוון שהפורום מיועד לדיון ענייני ויסודי בסיפורים שפורסמו בו, אנא המנעו מלפרסם לינקים לאתר הבית שלכם או לסיפור באתר הבית שלכם, אלא פרסמו את הסיפור שעליו אתם מעוניינים לקבל ביקורות בשלמותו. סיפורים ארוכים יש לחלק לכמה הודעות.
מומלץ לפרסם לינק לסיפור רק כאשר יש בו תכני מולטימדיה (תמונות, צלילים וכדומה) שלא ניתן להביאם כראוי בפורום. אם תוסיפו לסיפור לינק לאתר הבית שלכם, הוא יתווסף לפי בקשתכם לרשימת אתרי הבית של חברי הפורום שבקישורי הפורום.
רצוי גם לא לפרסם קבצים, אלא להדביק את הסיפור בהודעות רגילות - אנשים רבים אינם פותחים קבצים, והדבר יפגע בסיכויים שלכם לקבל הרבה תגובות.

6. לאחר קבלת הפידבקים על הסיפור ושיפוצו, מומלץ ואף רצוי לפרסם את התוצאה המתוקנת בפורום, לטובת כולם.
המשך >>

לצפיה ב-'הודעות מטיילות'
הודעות מטיילות
26/09/2011 | 22:21
48
2
כמה פתילים לא קשורים ישירות לכתיבה וקטילה.

(כן! אני יכולה להקליד! הוריי!)
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'המלצה על ספר פנטזיה טוב'
המלצה על ספר פנטזיה טוב
25/09/2011 | 20:15
31
1
שלום לכולם.
אני בדיוק בתקופה שלא מרגישה טוב, שעות יושבת מול הטלביזיה, בעצם יש ימים שכל דבר בתנועה קשה לי.
בכל מקרה חשבתי שספר פנטזיה טוב יכול לעזור לי להעביר את הזמן, באיחוד איזה טרילוגיה, כזו שלא תיגמר.
אהבתי את הטרילוגיה של ארגון, מחכה לרביעי.
וכמבון את ארי פותר ושר הטבעות, אבל עם ספרים אחרים שאני כבר לא לגמרי זוכרת את שמם קצת נפלתי.
מקווה שהגעתי למקום הנכון ואוכל לקבל קצת המלצות פה.
המון תודה וחג שמח לכולם
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אוהו! הרשימה ארוכה!'
אוהו! הרשימה ארוכה!
25/09/2011 | 22:15
2
שיר של אש ושל קרח
מחזור כישור הזמן (*סגידה*! ואוי למי שיחלוק עלי!)
שלושת הטרילוגיות של רובין הוב.
ספר הנופלים של מאלאזן
שם הרוח
הבלגריאד והמלוריאן
רומח הדרקון (אם את בקטע של הסגנון)
ואם רומח הדרקון- יש גם את הסדרות של ממלכות נשכחות.
יש עוד סדרות אבל נראה לי שכיסיתי חלק גדול. אם תמקדי את הסוגים שאת אוהבת (סטייל הארי פוטר? אם כך אני ימליץ על פרסי ג'קסון, ארטמיס פאול. אוהבת ערפדים? יש מבחר גדול...סדרות ארוכות זה מה שרשמתי למעלה, טרילוגיות שיותר קרובות לפנטזיה הנוסחתית זה רומח הדרקון וממלכות נשכחות. יש גם את פרן, למרות שאישית לא אהבתי. אני בטוח שיש עוד ששכחתי כרגע XD ) אז נוכל למקד אותך על סדרות שיותר תאהבי.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
26/09/2011 | 08:14
1
נתת לי המון חומר קריאה, מחר הסיפריה פתוחה, אני הדהג לתהרגן על משהו כבר לראש השנה.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'שניים ממש טובים ששכחתי-'
שניים ממש טובים ששכחתי-
26/09/2011 | 08:55
אלנטריס והערפילאים.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'וכמובן, אם משהו קלאסי אז:'
וכמובן, אם משהו קלאסי אז:
26/09/2011 | 14:05
23
חולית (Dune) פרנק הרברט, וואי זה נצחי
וגם: ז'לזני: ממלכת האמבר (תשעת הנסיכם לאמבר, תותחי האוולון)...
קלאסי גם כן.
מעניין אותי אם זה שורד את מבחן הזמן, נראה לי שטוב יותר מעולם לא נוצר...

כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'היא ביקשה הרי פנטזיה...'
היא ביקשה הרי פנטזיה...
26/09/2011 | 17:14
22
אז חולית בטח לא, זילאני- בקושי. טוב- אין ספק. אבל זה נוטה יותר למד"ב.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ואללה, אף פעם לא תפסתי את ההבדל...'
ואללה, אף פעם לא תפסתי את ההבדל...
26/09/2011 | 23:11
21
מבחינתי ספר שיש בו "דוכסים", "נסיכים", "קיסרים" וכו' שנלחמים בינינהם... אז הוא פנטזיה, לא?
(מה ההבדל, בעצם? )
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'לדעתי אין הבדל'
לדעתי אין הבדל
27/09/2011 | 01:16
20
ההבדלה היא מלכותית ואפילו מעליבה את היצירות.
נניח Perdido Street Station.
מה זה ?  זה מד"ב ?  זה סיפור בלשי ? זה מדריך תיירות ?
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ברור שיש הבדל'
ברור שיש הבדל
27/09/2011 | 09:10
19
זה שמים וארץ- פנטזיה מתמקדת בתרבויות פרימיטיביות מבחינה טכנולוגית ובעל טבעי, מד"ב בתרבויות מתקדמות מבחינה טכנולוגית, וכשמו כן הוא, במדע...אולי בחולית יש דוכסים וברונים, אבל התרבות עצמה מתקדמת מאוד מבחינה טכנולוגית- חלליות, לווינים, מדע וכו' וכו'...זילאני זה חצי חצי כזה. הוא סופר מעולה והספרים שלו מאוד מאוד מעניינים. יש לו נטייה לשלב, או אולי אם תרצו- לכתוב על מדע כל כך מתקדם עד שהוא כבר נראה כמו קסם...
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ולינשופון-'
ולינשופון-
27/09/2011 | 09:19
לא קראתי את היצירה שהבאת, אך מובן שקיימים שילובים. זה לא סותר את ההגדרות הבסיסיות- יש מד"ב, יש פנטזיה, ויש יצירות (מעטות יחסית אם יורשה לי להעיר, לפחות בעברית) שמשלבות בין השניים.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'לפי ההגדרה הזאת'
לפי ההגדרה הזאת
27/09/2011 | 11:53
5
לאן נכנס הארי פוטר? הוא לא פרמיטיבי מבחינה טכנולוגית. לאן נכנסים הספרים של ז'ול וורן? הרי הם מדברים על טכנולוגיה שכיום פרמיטיבית.
מד"ב לדעתי מבוסס על מדע וזה הגורם שמניע את שונות העולם, והעלילה, ולכן באיזה מקום הרגשתי שחולית למרות שהוגדר מד"ב הוא פנטזיה, כי המדע לא משחק בו תפקיד.
פנטזיה עוד יותר קשה לי להגדיר...
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ז'ול וורן זה דווקא פשוט!'
ז'ול וורן זה דווקא פשוט!
27/09/2011 | 12:36
4
זה מד"ב מוהבק, זה שהוא התיישן זה סיפור אחר. (ויש לו גם סיפורי "הרפתקאות", שאינם מד"ב, אבל גם אינם "פנטזיה")...

אבל חולית באמת גבולי מאוד... פעם חשבתי על הגדרה מצחיקה, שאם הגיבורים לובשים בגדים של ימי הביניים, אז זה פנטזיה, אבל אם את האוברולים ההדוקים המבריקים האלה, שכולם נראים אותו דבר - אז זה מד"ב
וככה "מלחמת הכוכבים" למשל "משתבצת" יפה בקטגוריית מד"ב (למרות, ש- היי...).

לעומת זאת, הרי פוטר זו "פנטזיה" מובהקת, כי מדובר בקסמים, דרקונים וכו', אין שם שום אלמנט של טכנולוגיה, מהרגע שהוא מגיע לבית-הספר, הסיפור יכול היה להתרחש גם לפני 500 שנה.

אבל תגידו לי אתם איפה משבצים את "המגדל האפל" של קינג???
כאילו, זה יעני מד"ב אמור להיות? בעיניי זו "פנטזיה" מובהקת, ולא משנה כמה התפלספות פסאוודו-מדעית יש שם.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'בדרך כלל'
בדרך כלל
27/09/2011 | 13:15
כשלוקחים רקע מדעי ומכניסים לעלילה אלמנטים על טבעיים, הספר מוגדר כפנטזיה. עם זאת, לדעתי זה תלוי במה הספר מתמקד. לפי זה הארי פוטר הוא פנטזיה ללא ספק. כל ההתמקדות היא בעל טבעי והטכנולוגיה לא משחקת בכלל תפקיד. לדעתי המגדל האפל הוא מד"ב שנלקח כל כך רחוק עד שהוא נראה כעל טבעי, פנטזיה. הרי ההתמקדות שם היא בטכנולוגיה, במד"ב, לא משנה עד כמה על טבעיים הדברים נראים. איליום&אולימפוס הם גם דוגמא טובה, למרות שבשלב מסויים הסופר מספק הסברים שהופכים את הספרים למד"ב מובהק. עם זאת, בהתחלה חלק מהדברים נראים כפנטזיה.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'טוב, אני רואה שאין ברירה'
טוב, אני רואה שאין ברירה
28/09/2011 | 02:31
2
נניח שהחרקים מתקוממים נגד בני האדם.
אם החרקים פיתחו עמידות נגד K400 אז זה מעין מדע בדיוני.
אם החרקים פיתחו עמידות נגד טבילה חומצה מבעבעת אז הם גילו את ה"קסם" וזה כבר פנטזיה.
אבל עזבו אתכם מהגדרות.

ועשו לעצמכם טובה ופסחו על החדש\חדשים של קוני ויליס.  בין הספרים הגרועים ביותר שקראתי.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'בדיוק כמו שקני אמר:'
בדיוק כמו שקני אמר:
28/09/2011 | 10:35
אם יש הסבר מדעי זה מד"ב, אם הסבר על טבעי זה פנטזיה. אולי אין הבדל בתוצאה, אבל המהות- אוה, המהות כל כך שונה.
אם כבר, אני חושב שאת החיבור האוטומטי בין השניים עשו אנשים שבזים לספרים שמתבססים על דמיון מפותח, ולכן הם שמו את השניים במעין עסקת חבילה, בלי לטרוח ולשים לב להבדלים המהותיים.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'השאלה איך הם נלחמים נגד בני האדם?'
השאלה איך הם נלחמים נגד בני האדם?
28/09/2011 | 21:24
אם בחרבות, זה פנטזיה.
אם באקדחי לייזר - מד"ב.
או בהכללה:
קסם וחרב - פנטזיה,
כל נשק שאינו נ"ל - מד"ב.

מבחן נוסף -
"מבחן הלבוש" כבר הסברתי,
עכשיו, נגיד שהם ג'וקים שלא לובשים...

טוב,
אז המבחן האחרון:
אם יש שם קוסם מרושע שרוצה להשמיד את העולם -
פנטזיה;
אם יש מדען מרושע שרוצה להשמיד את האולם -
מד"ב.
פשוט.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
27/09/2011 | 17:37
11
1
יש שתי חלוקות עיקריות שעושים בהן שימוש (וכאן אני מביא את דבריו של דידי חנוך, כל עיוות הוא אשמתי):
- גישת הריהוט
אם יש חרבות ודרקונים זו פנטסיה, אם יש חלליות ולייזרים זה מדע בדיוני.
- גישת המהות
פנטסיה מתארת את הלא ניתן להסבר, מדע בדיוני מתאר את האפשרי. כלומר - "שריון קסום שדבר לא יפגע בו" הוא פנטסיה, "שדה כוח חד-פרודתי שנוצר על ידי היסט מופע" זה מדע בדיוני. ההבדל הוא בכך שמדע בדיוני בדרך כלל מנסה להסביר, גם אם בטכנו-באבל, את המאורעות. מדע בדיוני "קשה" מנסה להסתמך על מה שיכול להיות אפשרי, ומקטין את כמות הבאבל בטכנו.

גישת התרבויות שאתה מציג נכונה בעיקר לפנטסיה המכונה "פנטסיה אפית" או "חרבות ומעשי כשפים" (ובמונח מזלזל יותר "פנטסיה נוסחתית").

*אבל* הניסיון לחלוקה הוא בעייתי ופעמים רבות מיותר. דרקוני פרן נוצרו בהנדסה גנטית - אז הם פנטסיה או מדע בדיוני? שוב ושוב בניסיונות אלה אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים לכלל שטבע בשנות השישים שופט בית המשפט בארצות הברית כאשר ניסו להגדיר מהי "תועבה" - אני לא יכול להגדיר אותה, אבל אני מזהה אותה כשאני נתקל בה.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'ואז אתה נתקל בבלגן שלם'
ואז אתה נתקל בבלגן שלם
27/09/2011 | 17:53
9
כאשר אתה קורא ספר של קוני ויליס....
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אצל קוני ויליס בדרך כלל זה לא פנטזיה'
אצל קוני ויליס בדרך כלל זה לא פנטזיה
27/09/2011 | 22:43
8
ולא מדע בדיוני, זה מדע.  

משכוכית - מדעי החברה (פסיכו').
ספרי המסע בזמן - ספרי הסטוריה כלל לא רעים.  (מעט העתיד ששם נועד לתת מסגרת).
מעבר - עוד ספר פסיכו'.

מה השאלה?
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'האלו! אל תיגע בויליס שלי!'
האלו! אל תיגע בויליס שלי!
28/09/2011 | 17:53
7
לצפיה ב-'קוני ויליס...'
קוני ויליס...
28/09/2011 | 20:53
6
בינתיים קראתי רק את Blackout/All Clear.

בגדול : הספר פשוט נורא.  
רואים שהיא עשתה עבודת מחקר מאוד רצינית על החיים בלונדון בתקופת הבליץ (אם כי היא נותנת משקל יתר להישגים ופרוייקטים בריטים).  מה שכל כך גרוע הוא שהיא מתעקשת לדחוף את כל המחקר הזה במורד גרונו של הקורא.  כאילו שלא היה לה עורך, או שהעורך חשש מפניה.
שנית, הדמויות קרטוניות להחריד וקשה להבדיל בין שתי הגיבורות הראשיות.  כל הזמן הגיבורים לא מספרים אחד לשני דברים כדי "לא להלחיץ" את האחרים.
שלישית, ה"עלילה" חוזרת על עצמה כל הזמן עד שזה כבר ממש משעמם.  חוץ מזה שהגיבורים ממש טיפשים ולא ברור איך הם אמורים להיות סטודנטים מאוקספורד העתידנית.

יש שני דברים טובים בסיפור.  למעשה זה דבר אחד שמתפצל לשניים : התפאורה.  הדמויות המשניות והרקע של לונדון מאוד מעניינים אפילו שהם קלישאתיים (למשל שחקן שייקספירי שמדבר רק בציטוטים).

קראת את הספר הזה ?  לדעתך יש לה ספרים שאני אוהב גם אם סבלתי כאן ?
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אם סבלת, לדעתי לא תאהב גם את "משכוכית"'
אם סבלת, לדעתי לא תאהב גם את "משכוכית"
29/09/2011 | 19:23
5
וגם לא את "מלבד הכלב" (בו היא "דוחפת" את אותו מחקר על בריטניה בתקופת הבליץ).

נסה את "מעבר" שלה.  

דרך אגב, ברמת העקרון - אני קורא בעברית.  (פרט לחומר טכני חיוני שלא זמין בשפת הקודש).  אני נהנה יותר בעברית.  לכן לא יכול להמליץ לך על ספרים שלא תורגמו.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'דווקא התחלתי את "מלבד הכלב"'
דווקא התחלתי את "מלבד הכלב"
29/09/2011 | 19:36
1
הוא עושה רושם של ספר הרבה יותר הומוריסטי.  כמעט סטייל מדריך הטרמפיסט, לעומת Blackout שהוא רציני לחלוטין.  מוזר כי מר דאנוורט'י מופיע בשניהם אבל זה כמו ז'אנר אחר.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'איך קוראים למשכוכית באנגלית ?'
איך קוראים למשכוכית באנגלית ?
29/09/2011 | 19:37
3
1
לצפיה ב-'לא, זה משמרת אש.'
לא, זה משמרת אש.
29/09/2011 | 19:46
2
והוא נובלה.
את האחרונים שלה לא קראתי. התאהבתי בה בספר סיפורים קצרים שנקרא "בארץ לא נודעת", ומשם עברתי למשכוכית שהוא קליל וכיפי, מלבד הכלב, שהוא מצחיק יותר מהספר עליו הוא מבוסס, וספר יום הדין, שהוא אחד הספרים הטובים שקראתי (וגם - מגפות! סוף העולם מגיע! מה יש לא לאהוב?).
אני חושבת שויליס היא מהסופרות ששוות עוד צ'אנס, בעיקר כי גם אוהבי ויליס טוענים שאת "מעבר" היה צריך לערוך על ידי אש בוערת.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'הספרים שציינת אכן מעולים'
הספרים שציינת אכן מעולים
29/09/2011 | 22:25
1
ולדעתי זה לא הופך אותם למד"ב.

גם "הזקן והים" ספר מעולה (כל עוד לא נותנים למורים לספרות גישה אליו), וזה לא הופך אותו למד"ב.

כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'רואים שעוד לא נחשפת לשיטת האצה לקטלוג ספרים.'
רואים שעוד לא נחשפת לשיטת האצה לקטלוג ספרים.
30/09/2011 | 18:14
אם אני אוהבת את זה, זה ז'אנר.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-''
27/09/2011 | 18:11
כל מילה בסלע :)
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'*שמח*'
*שמח*
05/10/2011 | 15:48
3
זה היה דיון אצילי. נהניתי כל כך..

לשאלת ההגדרות:
ידיד שהתעקש לכתוב מד"ב (עד שערק ברוב ששון לפנטזיה), הסביר לי פעם שמד"ב הוא מה שיכול לקרות. טכנית, עקרונית, בעתיד הרחוק, בעתיד הרחוק מאד; פנטזיה - לא אפשרי בעולמנו.
חוץ מהקושי העקרוני בדחיית קסם ודרקונים מאופציות חיי, ההגדרה הזו התקבלה על דעתי וסידרה לי כמה מגירות בראש. מקווה שתהנו ממנה לפחות כמו שאני נהניתי מכל היתר!

ולחברה החולה - רפואה שלמה! 0.0
מה עם סדרת "ארץ-ים"? שלושה (מתוך 6) יצאו עכשיו מחדש (ספרי מרגנית, הוצאת כנרת-זב"מ), קל וזול יחסית להשיג אותם - וזו אמורה להיות האחות הגדולה של הארי פוטר שגוזלת אותו בסיבוב כאילו הוא פאנפיק של עצמו.
מריעה בקול שני ל"שם הרוח"!! אפילו שבינתיים יצא רק השני בטרילוגיה, ורק באנגלית.
אם את קוראת באנגלית, תנסי את Leviathan של Scott Westerfeld; כיף אדיר, קליל ולא מטופש. גם זו טרילוגיה. ולמען האמת - השנה אמור לצאת הראשון בעברית (באדיבות גרף).

קשקשתי ._. אחדול עכשיו.
תרגישי טוב ובהצלחה!!
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תודה על ההבחנה וההמלצה.'
תודה על ההבחנה וההמלצה.
06/10/2011 | 04:42
2
האמת שאחרי ההמלצות פה, וביקור מתסכל בסיפריה (הרבה מהספרים שהמלצתם לא היו שם, למרות שלזכותה של הספרנית יאמר שהיא ביקשה שהשאיר לה את הרשימה והיא תדהג לזה). הספרנית המליצה לי על "הסתברות לבנה" בנתיים לא משהו.
האמת ההגדרה שלך עשתה לי קצת סדר והבאירה לי שאני מעדיפה פנטזיה על מד"ב. אני מעבדת עיניין בהסברים המדעיים, אבל נהנת מאוד מהגירוי לדימיון שהפנטזיה מספקת.
בכל מקרה הסיפריה אצלנו במושב פתוחה רק ביום שלישי, אז הלך לשם עם ההמלצות שלך בתקווה שאמצא משהו מתאים.
שום תודה.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'סדרת ההסתברות נחמדה,'
סדרת ההסתברות נחמדה,
06/10/2011 | 16:55
אבל אין ספק שהיא מד"ב מובהק. לצערי עדיין לא השגתי את הספר האחרון- ההסתברות חלל.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אני זוכרת שקראתי ביקורת,'
אני זוכרת שקראתי ביקורת,
09/10/2011 | 12:20
נדמה לי של נימרודסטר, על "הסתברות לבנה", וההמשכים שלו.
הבנתי שזה ספר מד"ב האורד-קור, לא מהמעולים...

כמו שאהוד (קני) כתב למעלה, החלוקה היא בעייתית... מה "יכול" ומה "לא יכול" להיות וכו'.
אבל ברור שהספרנית שלחה אותך ישר לקצה של הז'אנר שפחות או יותר לא נתון למחלוקת...

שום דבר מהרשימה של שיינינג והאחרים?
לא שיר של אש ושל קרח, לא הנסיכים של אמבר, לא חולית, לא כישור הזמן, לא רומח הדרקון, לא המגדל האפל???
איזו מין ספריה זו?
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'היעדרות לא זמנית כמו שחשבתי'
היעדרות לא זמנית כמו שחשבתי
<< ההודעה הנוכחית
18/09/2011 | 08:06
11
2
הי אנשים,

בגלל דלקת די אכזרית בגידי כף היד אני לא כאן. קוראת אך לא יכולה להקליד.
אחזור כשזה יעבור, בתקווה שזה יקרה תוך כמה ימים (היה אמור להגמר כבר, החרא הזה).
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תרגישי טוב!'
תרגישי טוב!
18/09/2011 | 08:44
נשתדל לתת לך דברים לקרוא, ולא סיבות להגיב
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תהי תמיד בריאה'
תהי תמיד בריאה
18/09/2011 | 08:57
1
בלי להדזז לרופאים ותרופותיהם.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'שתהיה לך רפואה שלמה'
שתהיה לך רפואה שלמה
18/09/2011 | 13:55
1
בגלל זה אני מחכה כבר כמה שבועות...
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תרגישי טוב!'
תרגישי טוב!
18/09/2011 | 14:49
לצפיה ב-'החלמה מהירה'
החלמה מהירה
18/09/2011 | 14:51
1
תראי לדלקת הזאת מה עושים לאנטגוניסטים בבית ספרנו!
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'רפואה שלמה '
רפואה שלמה
18/09/2011 | 16:20
לצפיה ב-' תשמרי על עצמך'
תשמרי על עצמך
18/09/2011 | 20:39
החלמה מהירה, שהנאחס ילך ולא יחזור
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'מאד לא נעים. הבריאי מהר ואל תתאמצי'
מאד לא נעים. הבריאי מהר ואל תתאמצי
19/09/2011 | 12:16
2
ובמיוחד אין לך מה לדאוג בקשר לפורום - אנחנו כבר נדאג להשלים את החסר ולתת לכולם ביקורות שקולות ועדינות, ממש כמו שלך
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תהיי בריאה'
תהיי בריאה
21/09/2011 | 23:47
לצפיה ב-'אוי, אלדואה, כמה לא מקצועי מצידך!'
אוי, אלדואה, כמה לא מקצועי מצידך!
22/09/2011 | 20:57
3
לרופאים אסור להיות חולים!
תבריאי מהר-מהר לפני שהחברים שלך בעבודה ישמעו
החתולים ישמרו על השמנת...אה, על הפורום, זאת אומרת, בהיעדרך
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תודה לכם '
תודה לכם
26/09/2011 | 22:25
1
המצב החמיר מאד ואז התחיל להשתפר. עכשיו הידיים שלי ואנוכי ביחסים קרירים למדי, בתקווה שעוד צום הקלדה מלא במשך ראש השנה ישפר את מערכת היחסים ההפכפכה שלנו.
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אפרופו שיחת הז'אנרים שהייתה כאן'
אפרופו שיחת הז'אנרים שהייתה כאן
01/10/2011 | 10:57
2
1
לצפיה ב-'חזק ביותר!!!'
חזק ביותר!!!
01/10/2011 | 20:23
לצפיה ב-'ובאופן לא מפתיע'
ובאופן לא מפתיע
03/10/2011 | 19:55
1
אנשי SF Signal העלו גם גרסה אינטראקטיבית של אותה טבלת זרימה (ברח לי השם בעברית).
http://www.sfsignal.com/interactive/npr100.htm
כותבי מד"ב ופנטזיה >>
לצפיה ב-'בהקשר של ז'אנרים'
בהקשר של ז'אנרים
03/10/2011 | 01:58
1
חשבתי שמשמעות הז'אנר נראית בסרטון הבא (שקורע אותי באופן אישי):
http://www.youtube.com/watch?v=H5KfHEoZDKI&feature...
כותבי מד"ב ופנטזיה >>

הודעות אחרונות

07:39 | 20.02.17 עוץליגוץלי
16:25 | 19.02.17 עוץליגוץלי
01:40 | 07.10.16 ויימס
19:58 | 17.09.16 Izer Nighter
17:34 | 12.09.16 בן אבי 12
07:05 | 11.09.16 agamkedem
22:53 | 10.09.16 ויימס
20:28 | 03.09.16 העט הרועד
17:22 | 28.07.16 פרס עינת
01:49 | 23.07.16 Gilthans The Quiet
02:45 | 21.07.16 Goddess of victory

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ