אתר מסויים

gady18

New member
אתר מסויים

לא האתר הזה ( לא מזכיר בגלל שלפי הפורום אסור )
(שאלה היפוטטית בלבד לא קשורה אישית אלי פשוט קראתי כמה תקנונים ואני די מתענין בדברים כאילו )
כותב בתקנון שכל הכותב ישפה אותו על כל נזק שנגרם לו
נניח שכתבת באותו אתר על מישהו אותו אדם תבע דוקא את האתר
מה שכתבת כמובן עמד בכל הכללים , בית המשפט זיכה את האתר אלא שנגרמו לו הוצאות שלא כוסו.
האם הוא יכול לתבוע את הכותב על ההוצאות , והאם הסעיף הנל בכלל חוקי .
( שאם לא כן נוצרת בעיה לכל מי שיכתוב באותו אתר אפילו תביעות סרק )

gady19

New member
יש פה בעיה אם אני קורא לבוט מניאק

האם הוא יכול לתבוע אותי וכמובן אם הבוט קורא לי מניאק אז האם ניתן לתבוע אותו.

הנך מתבקש לשמור על השפה

ולא להשתמש בפורום בהזה במילים גסות ובוטות.
כמו כן, הנך מתבקש לכבד את כללי הפורום בנושא שרשור הודעות.
עליך לשרשר הודעותיך, על הקודמות תוך שימוש ב
.
יש לך כבר שרשור פעיל בעמוד העליון של הפורום, תנצל אותו ותן גם לאחרים, אל תשתלט על הפורום.

gady19

New member
בקשר לשפה מצטער זאת רק דוגמא

וזאת אפילו לא מילה גסה במיוחד לפחות לא באנגלית ( לפי המילון פרוש המילה בעל בעיות נפשיות משהו שכנראה בא ממניה )
בערבית יש מילה דומה היא מבוטאת אחרת.
בקשר לשרשור
לא הבנתי מה הרעיון שירשרתי במקום הנכון ובכל פורורם אחר זה תקין
בכל אופן השאלה כמובן האם יש לשון הרע בבוט מעליב או אם אתה מעליב בוט.
בקשר ל יש לך כבר שרשור פעיל בעמוד העליון של הפורום, תנצל אותו ותן גם לאחרים, אל תשתלט על הפורום.
גם פה לא הבנתי כלום

1. כלל השרשור: הרעיון הוא שבעמוד הראשון של הפורום, יש 15 שרשורים (עצים). אחד בד"כ "תפוז אנשים מודיע" אחד הוא שרשור "מנהלתיות ו
ולפעמית יש גם אחד של "תפוז". נשארים 12-13 שרשורים לדיונים. כשאתה פותח עץ חדש, אתה מעיף עץ ישן לעמוד השני, שאף אחד לא קורא יותר והעץ לא קופץ. לכן, לא רצוי שמישהו יפתח כל הזמן עצים ויעיף את האחרים. הפתרון הוא שתנצל את הדיון / שרשור שבעצמך פתחת, ותשרשר עליו, בלי להעיף מישהו אחד.
2. בפורומים האחרים אין כלל כזה....אז מה? בכמה פורומי יש, הכל תלוי באופי הפורום. יש עוד דברים שאין בפורומים האחרים. לא כולם חייבים להיות זהים.
3. שפה בפורום: לא הזדעזתי, וגם לא מחקתי אך אני מבקש לשמור על שפה תרבותית. לא משנה מה מקור המילה, היא בוודאי לא ברכה ולא מחמאה. זה לא דוכן בשוק.
4. לשאלתך: בוט הוא תוכנה. תוכנה לא יכולה אדם, לא חבר בני אדם ולא אישיות משפטית. היא לא כשרה לזכויות וחובות ולכן לא כשרה לתבוע או להיתבע, לבחור ולהיבחר, וכו'.
יש שאלה אמיתית יותר רצינית, אם מחשב/תוכנה יוצר /ת יצירה, למשל שיר או סיפור או מנגינה, האם יש זכויות יוצרים ביצירה ולמי.

gady19

New member
|נצלש] דיברתי על זה שצריך לשים נצלש

כי שירשרתי במקום
בקשר לשאלה היצירה שיכת ליוצר התוכנה או בעל התוכנה יש תוכנות שרטוט אוטומטיות ועדיין השרטוט שייך למתכנת
כנל יש מחשבי שח וסביר להניח שאם יש לי שני מחשבי שח שמשחקים אחד נגד השני יש לי זכויות יוצרים על המשחק

לא חובה לשים

אבל זה עדיך, כדי שהגולשים יבינו שזה דיון חדש.
בקשר ל"יצירת מחשב" זה לא כל כך פשוט, כי אין יוצר ויצירה במובן החוק.
ואם אין יוצר ואין יצירה, יכול להיות שאין זכויות יוצרים.
זה שמישהו טוען שיש לו לא אומר שבאמת יש לו.

gady19

New member
יש עוד זכויות יוצרים

היוצר הוא עקיף כלומר אם למשל אני אכתוב תוכנה שתתכנן תרופות או בושם או ניתוח פיננסי , יהיה לי זכות יוצרים על התוצאות.
אז כנראה זה משויך לשם,
כמןבן שאם מישהו יקנה וישתמש בה התוצאות יהיו שלו ,

gady19

New member
כמו בכל דבר אולי אני טועה

במקרה הזה צריך לעשות אלימינציה למשהו קיים בכל אופן לא ניתן להוכיח שהיצירה באה בגלל התוכנה .
לטכנית אם מישהו עבד לא חוקי בתוכנה אז ניתן לתבוע אותו ואם התוכנה שייכת לך לא ניתן להוכיח את מקור השיר
ההסתמכות היא כמובן על דברים דומים של תכנוו אוטומטי בעזרת מחשב , מחשב לא כותב שירים לבד, מישהו צריל לעשות משהו
והשאלה היא יותר האם על פלט מחשב יש זכויות יוצרים. למשל אם אני אכתוב תוכנה שמיצרת לבד לוגו האם יש לי זכויות יוצרים על הלוגו.

אלה טענות לא מבוססות

לא על לשון החוק, לא על הפסיקה ולא על ספרות מקצועית של מלומדים.
אין לי שום דבר נגד הבעת דעות בפורום, אולם, אתה מתבקש להבא, כשאתה מבטא את דעתך, לציין זאת, על מנת לא להטעות את הגולשים.
תודה מראש וגלישה נעימה!

gady19

New member
ברור שזאת דעתי לא מצאתי שום סימוכין באינטרנט

אבל יש דברים דומים וצריך לחכות שתהיה פסיקה בנושא ,, כיש תחום אפור תמיד יש בעיה ואז יש שופט שמוציא את הערמונים מהאש
למשל היה מקרה של התישנות של חוב ביטוח לאומי שלא היה קיים עד שבית המשפט עשה אלמינציה וקבע שלמרות שאין חוק בנושא,
אז יש התישנות כנל אם אני זוכר בחובות ארנונה , כלומר לפי דעתי בלבד כמובן כשתגיע תביעה בנושא , כנראה יתיחסו לנושאים שכתבתי.

John the Savage

New member
אם נצא מנקודת ההנחה

שהנוסח של תניית השיפוי בתקנון האתר רחב מספיק בכדי לכלול מקרה כזה, יש להערכתי סיכוי גבוה שבית המשפט יראה בזה סעיף מקפח בחוזה אחיד ולכן יפסול אותו.

תנאי שיפוי

איזה דין חל על האתר? זה צריך להיות כתוב בתקנון.
אם לא כתוב, יהיה צורך לקבוע לפי כללי המשפט הינלאמי הפרטי.

gady18

New member
כמו שנכתב למעלה

אם זה לא תנאי מקפח כל מי שיכתוב בהנחה שיגרם נזק לאתר לא משנה מה אז הוא יהיה מחוייב לשלם מכיסו.
זה קצת דומה לנסיון לעקוף סמכות מקומית במשפט עי הכנסת סעיף היכן ידונו בתביעות.
כנל זה סוג של עקיפה כי בעצם אתה מתחייב לקבל כל תביעה כספית נגדך תמורת הזכות להשתמש באתר.

gady18

New member
הכוונה כמובו לפורום ישראלי

למרות ששמו הוא באנגלית

כעיקרון, הסכמים יש לקיים

וגם חוזים אחידים מחייבים,
אם אתה טוען שהתנאי מקפח, אתה צריך להוכיח זאת.
אם גרמת נזק, והתחייבת לשפות, המה זה מקפח אותך?
אם היה כתוב שאתה צריך לשפות אל נזק שלא אתה גרמת, זה היה מקפח.
התובע עדיין צריך להוכיח את הנזק ושאתה גרמת לו, אז אני לא רואה איפה הקיפוח.
כמובן, השאלה אם התנאי מכחס נזק מסוג זה תלויה גם באיכות הניסוח של התקנון.

למעלה