אתר שמקשר בין שני צדדים.

dorrere

New member
אתר שמקשר בין שני צדדים.

שלום.
בוא נגיד אתר של משרות דרושים, אתה למכירת מוצרים כמו יד 2 וכו, האם הם מכוסים במקרה של בעיה בעסקה?
למשל אתר שמקשר בין מעסיקים למחפשי עבודה.
נאמר שאחד הצדדים "רימה" את הצד השני, איך אני בתור בעל האתר מגן על עצמי?
האם יצירת תנאי שימוש שמבהירים שהאתר רק מקשר ואינו אחראי על כל נזק או עוגמת נפש שתיגרם זה מספיק?

חשוב לציין, האתרים הם בין לאומיים.

תודה.

השאלה כללית מידי

אם לא הופרה נורמה משפטית, אין אחריות.
גם באתה "בינלאומי"" חל איזושהי מערכת מחים, של איזה מדימה, ואולי יותר ממערכת אחת.
הדרך כלל, אדם לא נושא באחריות למעשי או מחדלי אחר, אם אין חוק שמטיל עליו את האחריות.

dorrere

New member
אני אסביר,

אתר שמקשר בין מחפשי עבודה לבין מעסיקים שמחפשים עובדים.
פשוט מאוד, כמו אתר alljobs, כמו "דרושים" וכ'ו.
בוא נאמר שמעסיק והעובד נפגשו באתר, החליפו מיילים, התכתבו והתחילו לעבוד יחד.
המעסיק שילם מקדמה לעובד אך העובד נעלם.
האם המעסיק (ששילם על פרסום המודעה) יכול לבוא אליי, בעל באתר, בטענות?
כל זה בהנחה ובתנאי השימוש שהוא "חתם" עליהם בהרשמה, נרשם שהאתר רק מקשר, אינו נושא באחריות וכ'ו.

לא כל כך הבנתי את התשובה שלך ולא הצלחתי להסיק ממנה תשובה חדש משמעית, אשמח אם פירוט השאלה שלי יעזור בזה.

תודה.

John the Savage

New member
בוא נאמר שבחורה נוסעת באוטובוס של אגד

פוגשת שם בחור, מתאהבת בו, ואז מתברר שהבחור הוא נוכל והוא גונב את כל כספה.

האם היא יכולה לבוא בטענות לאגד? כן, היא יכולה. לבוא בטענות כל אחד יכול. אבל אם היא תחליט לתבוע אותם, לא יהיה לה בסיס חוקי לכך.

כנ"ל בדוגמה שהבאת. בהנחה שהטענה היחידה כלפיך היא שאתה אחראי רק בגלל שקיבלת תשלום והמודעה פורסמה אצלך, זה בדיוק אותו המקרה כמו בדוגמה למעלה. אני לא מכיר אף מדינה (לפחות לא מדינה מערבית דמוקרטית) בה יש לבעלי הפלטפורמה בה מודעה פורסמה אחריות גורפת שכזו.

מובן שיש מקרים בהם כן עשויה להיות לך אחריות. לדוגמה, אם מישהו פירסם מודעה שתוכנה עובר על החוק (חיפוש רוצח שכיר, נניח), או אם מצליחים להוכיח רשלנות מצידך.

נ.ב. אני לא עו"ד ואין לראות בנאמר כאן יעוץ משפטי.

העובדות שאתה מתאר

כשלעצמן, לא מקימות עילת תביעה במערכת המשפא הישראלי.
מובן שהוספת עובדות יכולות לשנות את התמונה.

למעלה