שאלה!

f i n i k s

New member
שאלה!

אני לא יודע האם זה האתר האידיאלי לשם השאלה אבל הוא הכי מתאים שאני מצאתי אז אני זורם! הייתי רוצה לדעת את שנות ההקמה הרשמיות של מדינות אירופאיות כמו: גרמניה רוסיה אנגליה צרפת שוויץ ספרד איטליה פולין ובכללי לדעת מי המדינה קיימת הכי הרבה זמן מבין המדינות הקיימות כיום! מישום מה בויקיפדיה לא מפרטים אולי כי לא יודעים?? בכל מקרה אני יודה למי שיעזור לי! תודה ויום טוב!

Y. Welis

New member
מדינה במובן המודרני, או בכלל?

כי מדינה ריבונית עם גבולות קבועים, מימשל מסודר ושאר הגופים, היא דבר חדש - 300 שנה פלוס מינוס. לפני כן היו ממלכות. שתי הותיקות ביותר ששרדו במקומן הגיאוגרפי עד היום, הן מצרים וסין. שתיהן בערך מאותו הזמן.

f i n i k s

New member
מה ההבדל בין ממלכה למדינה?

אני מתכוון האם צרפת למשל היא היית ממלכת צרפת ואז התקדמנו להפכנו למודרניים ומ- "ממלכת צרפת" הפכנו ל- "צרפת"??

Y. Welis

New member
כן. משטר מלוכני שהוחלף ע"י מימשל דמוקרטי

כזה או אחר - בבחירת העם. באנגליה למשל היה שילוב משלב מוקדם (המאה ה-14?), של פרלמנט ומלך, כאשר המלך הופך יותר ויותר סימלי (ג'ורג' ה-3 היה המשמעותי האחרון - ש'הצליח' להביא למהפיכה האמריקאית), אבל הפרלמנטים בשאר מדינות אירופה (אם היו) היו חלשים יותר עד למאה ה-19.

TaL53

New member
מדינות בהגדרתן המודרנית

החלו ב-1648 עם הסכם וסטפליה. חלק מהמדינות שהזכרת היו קיימות אז (בוריאציות שונות) וחלק (כמו גרמניה ואיטליה) הוקמו במאה ה-19.

למעלה