שאלה - הבדלים בין בד"חים לספר מטוס

טל ר

New member
האם ב-POH של מטוסים חדשים יותר

יש איזכור לטרנספונדר? (ב-Katana אין, אבל אני מודע לזה שזו דוגמא אחת, ויתכן שהיא אינה מייצגת). טל.

nadaveiron

New member
כן, כמובן שמופיע

למשל, בספר של ססנה 172SP חדשה, בפרק 9-2-4. בדקת במקום הנכון בספר של הקטאנה (פרק 9 כמובן)? מאיזו שנה הספר?

מוזכר דוקא ברוב המטוסים

לך תבין את הראש של ה"סופרים" בססנה. בכל ספר מטוס אצלם יש השמטות או הרחבות שאינן ברורות למשתמש הסופי. למשל לגבי ההוראה לקריאת MAYDAY מקרה של נ"א בים -כפי שכתבת לעיל- אני יכול רק לנסות ולהוסיף השערה שההוראה לנחיתת חירום ללא מנוע (ועקב סמיכותה לסעיף ההמראה) מתייחסת לנא מגובה נמוך שבו אין זמן לדבר בקשר או לכייל את הטרנספונדר ואילו DITCHING מעל מים נעשה מגובה שיוט שבו אפשר לשחק גם עם הקשר והטרנספונדר. לגבי הטרנספונדר- הוא מוזכר בפרק 9 כאביזר אופציונלי וקיים בספר המטוס של 152 משנת 1985. של 172RG משנת 1980, של 172N משנת 1978, ורק בספר של הדגם P משנת 1980 (שהוא הספר לפיו נבחנים בישראל) זה לא מופיע.מה שמשונה שבסעיף על DITCHING כנ"ל, באותו ספר - כן מוזכר הטרנספונדר.

טל ר

New member
יוק

פרק 9 מכיל: - קיט חורף. - הפעלה על דלק מכוניות. הספר מ-1995, עם Revisions עד 1998. טל.

גם ב- צסנה 152 יש

אני לומד על צסנה 152 ובספר שמשנת 1985 שרכשתי בהרצליה בעמוד 189 יש פרק על הטרנספונדר

למעלה