כחול לבן בארה"ב

כחול לבן בארה"ב

לאחרונה פיתחתי מכשיר המאפשר לשני טייסים לקזז את המטוס (בשני צירים) באופן שהאחד לא יפריע לשני. את המכשיר ניתן לרכוש בחברת Aircraft Spruce המתמחה במכירת ציוד ואביזרים למטוסי התעופה הקלה בארה"ב. את המכשיר ניתן לראות בקטלוג שלהם באתר: http://www.aircraftspruce.com/catalog/elpages/2placetrimmixer.php המכשיר מיועד למטוסים לא מרושיינים (אקספרימנטליים) והוא מתאים להתקנה באולטראלייטים ובמטוסי GA. אריאל אריאלי

RAZ BAGG

New member
מזל טוב

אגב, ראיתי אתמול לראשונה את ה-RV10 אחד לאחד בשדה KSZP N220RV מטוס יפה.

אפל

New member
ראיון מצויין

מורכב אצלנו במטוסי ה P-92 כבר כ-5 שנים רק ללא כל האלקטרוניקה הזאת, אלא עם שני ריליים פשוטים להפליא ("פותח" על ידי ד"ר מיקי גולן). עובד מצויין ללא תקלות ולא ברור לי למה צריך את כל האלקטרוניקה המפוארת.

נכון. מוצר כזה כבר קיים

מערכות לאיפשור חיבור שני מפסקי שליטה על מערכות הסרוו של הקיזוז, קיימות ומיוצרות ע"י מספר יצרנים שונים. וכמו שאיציק ציין, הם בנויים על טהרת האלקטרו-מכניקה, מה שמתאים, אולי, לאולטראלייטים בעלי תא טייס פתוח ומאוורר שם אין בעייה של אדי דלק העלולים להתלקח עקב ניצוץ חשמלי. חסרונן של המערכות הקיימות בכך שבעת ניתוק מעגל חשמלי המחובר לעומס השראי (מנוע הסרוו הוא עומס השראי) נוצר ניצוץ. אם, עקב דליפה, ימצאו אדי דלק בתא ואם התא סגור כמקובל במטוסי ה-GA, הניצוץ עלול להצית את אדי הדלק (וכבר היו דברים מעולם!!!) וזה "לא כל-כך נעים". המכשיר שאני פיתחתי, בנוי ללא כל חלקים אלקטרו-מכניים ולכן אין שם לא חלקים נעים (אין בלאי מכני) ולא ניצוצות (המיתוג מתבצע באמצעות טרנסיסטורים). בסה"כ מדובר באביזר לא יקר ופשוט מאד מבחינה אלקטרונית, המקנה שקט נפשי לטייס. אני, כמובן, לא מנסה לעשות פירסומת, אלא להסביר את הייתרון הטמון במודרניזציה של ציוד שקיים היום אך ניתן לשפרו. אריאל אריאלי

אפל

New member
נראה לי

שאם תא הטייסים מלא אדי דלק, אין צורך במקזז....... וגם ניתן למקם את הריליים מחוץ לתא הטייסים, וגם משתמשים בריליים לא תעופתיים אז אין בעיה של בלאי (2 מיליון הפעלות בעומס מלא) ואין בעיה של ניצוץ. ריליים תעופתיים מתבססים על תכנולוגיה של שנות ה - 50, ומאז התקדמנו הרבה מאד במוצרי החשמל. יחד עם זה נראה לי שבשיטה שלך אתה תמכור הרבה יותרמאשר בשיטה שלי כי אצלי אין מוצר, יש רק לחבר נכון את החוטים....

למעלה