רק עכשיו הגעתי הבייתה מהאירוע

יוטו

New member
רק עכשיו הגעתי הבייתה מהאירוע

בתימן .. שוב - תודה לגידי אמיר על הטיסה. בגדול - היה מעולה , רק .. מיקי גולן - היית חייב לעשות את כול התרגילים בדיוק בשמש ?

soloavia

New member
לופט-געשעפט

טוב. אני כנראה הולך לקלקל את החגיגה. הגעתי לארוע היום בהרכב מלא, אשתי (שאולי סופסוף תבין מה מוצא בעלה במעופפים למיניהם) ילדים, שאולי ידבקו באהבה לעניין, ואמא - שמנסה עדיין להבין מה קרה לבן שלה, ועדיין לא הפנימה את ההבדל בין סיפן ליסעור. סטירת לחי ראשונה - השומר אומר - תחנה כאן - תקבל דו"ח. סע אחרי האוטובוס הצהוב - ל"טיז אל-נאבי" יש מגרש חניה - שם תפקיר את האוטו ותחזור באוטובוס הצהוב. נסענו, חנינו, הגענו לקופה - 180 ש"ח. נו בסדר, אני ממלמל לעצמי, כך גם גבו ביום התעופה (ז"ל) שהיה בנתב"ג ב-1994 (להזכירכם - כ-2 ק"מ של תערוכה וכמה שעות טובות של מטסים ומפגנים שונים). בתוך ערבוייה מתוזמנת היטב, המריאו טיסנים, מטוסים קלים, דאונים, פייפר שגרר כרזה ועוד ועוד, כמה מעלות לא טובות (ואולי נקודות למחשבה לתכנון הארוע הבא): 1) אילו הכנתם אזור לקהל, ולא תליתם את הרשת נמוך כך שתסתיר את המטס - דיינו. 2) אילו ישב הקהל בסככה ושמע את קולו של הכרוז במקום זימרתו של הבדואי - דיינו. 3) אילו היה אזור הקהל מתוכנן כרצף אחד ולא כמקטעים שכמעט ומנעו את גילוי רחבת המתנפחים של הילדים ותצוגת התע"א - דיינו. 4) אילו היה ולו רק שלט אחד בתערוכת התע"א בגודל המאפשר קריאה מקו החבל - דיינו. 5) אילו היה ולו רק שלט אחד בתצוגת התע"א כתוב בעברית - דיינו. 6) אילו היה מחיר הכניסה סביר לימי המיתון או לפחות ילדים תחת גיל 3 לא היו חייבים בדמי כניסה (כמו נגיד באוטובוסים של אגד) - דיינו. 7) אילו מדיניות המחירים היתה נקבעת על ידי נתניהו, שהרי אז מובן היה כי מי שיש לו כסף לבוא במטוס, או סתם כסף להעמיד מטוס משלו ברחבה - נכנס בחינם, ומי שאין לו כסף למטוס משלם ב"אבי אבי אביו" (במקרה שלי - 180 ש"ח) - היה קל יותר לבלוע את הצפרדע הזו... 8) אילו היה הארוע כולל תצוגה רצינית יותר ומייצגת של התעופה בארץ (למשל חברות תעופה חקלאיות, אגודות תעופה) ובעבור מפגן רציני יותר היינו נדרשים לשלם באבי אבי אבינו - דיינו. 9) אילו היה מי שהיה מוצא את הזמן לקדם בארוע את ספורט התעופה העברית (למשל מספק מידע על מועדוני דאייה, קלובי תעופה, טייסת עשר ועוד), ולא רק מנצל את הארוע לשאוב כסף מהקהל - דיינו. 10) אילו היה אחד המטוסים האוירובטיים (נגיד האקסטרא או הצסנה 152) משארים שובל עשן לבנבן ולא רק נושבים חול אל המסלול בדיוק כאשר מטוס אחר נוחת - דיינו. אילו ארגון הארוע היה יותר רציני, מושקע, מתוכנן ולא בעל אופי של חלטורה ישראלית ממוצעת - אולי היו מגיעים יותר אנשים וספורט התעופה היה יוצא רק נשכר מכך... אז בתור אחד שבאמת משתדל להגיע לכל אירוע תעופה בארץ הקודש, והיה פעמיים בנתב"ג ובעטרות ובאוירוע וב"חם באוויר" - נזכרתי באירועים הנ"ל (אפילו שהאוירוע הקודם נקטע בסופת חול אימתנית) שאז גם היו בו צוותות אווירובטיים משוויץ, צרפת וצ'כיה, מליון אולטרלייטים, ג'יירופליינס, צנחנים ועוד. הרבה צפיות היו שם - וכגודל הצפיות - גודל האכזבות.

יוטו

New member
אני כאחד שלא בא (מסיבות שונות)

לכול אירוע ואירוע - נהנתי באירוע הזה .. אני מסכים לכול מה שאמרת ,ובמיוחד שזה לא שווה 45 ש"ח.. שכחתי לומר משהוא די מוזר .. עד כמה אנשים בורים .. ראית היום בן אדם (מבוגר-מעל ל25) שלא יודע מזה דאון.
אני רואה ושומע את אותו בן אדם שואל את אחד המארגנים כמה עולה טיסה ? והמארגן ענה לו על האפשרות טיסה במטוס קל צניחה ,ושהוא הגיע למילה דאון - אותו אדם שאל אותו מזה דאון? (לפי מה שראיתי המארגן היה בהלם מהשאלה , ולקח לו כמה שניות להיתאפס שהוא היה רציני בשאלה הזו )

מסכים עם כל מילה (לצערי)

עם כל הכבוד לאלי פרץ (ויש כבוד) שטרח ועשה, האירוע באמת נראה יותר כמו מסחטת כסף תעופתית מאשר אירוע תעופתי. ירדתי לתימן עם עוד חבר טייס במטרה לבלות שם גם את הלילה ולחזור מחר אחר הצהריים אך בסופו של דבר החלטנו בצהריים לחתוך צפונה לאחר שמיצינו את העניין. התאכזנו קשות, למרות שהגענו ללא כל ציפיות. היה לי מוזר שהגיעו בקושי עשרה מטוסי תעופה כללית.. למפגשי הפורום מגיעים למעלה משלושים. ובכל זאת היה צד חיובי בעניין - טסתי צפונה דרך הבקעה בפעם הראשונה.. סימנתי V על עוד נתיב בארצנו הקטנטונת.

עם כל הכבוד...

באמת...אל תכעסו עלי...אבל אני מתכוון לחסוך את כספי כדי לממן מסע של תיירות תעופתית ראוי לשמו... אני מתכוון לעשות זאת במדינה שבה מפגן הוא מפגן, מוזאון הוא מוזאון... דברו איתי על ארועים כמו Oshkosh, Sun and Fun ועל מוזאונים כמו Udvar Hazy בואשינגטון, מוזאון חיל האויר ב-Dayton אפשר להוסיף מפגנים מדהימים כמו זה הנערך ב-Chino ואסור לשכוח את ה-AOPA Expo ... תסלחו לי על חוסר הפטריוטיות...אבל אני באמת לא מבין מה היה כל כך מעניין בשדה תימן - פרט כמובן לביצועים של מיקי גולן. יתכן שאני מפונק, אבל כדי לגרור אותי עד באר שבע - צריך להתאמץ...איך לומר...מעט יותר... כן, כן, שמעתי ...מדינה קטנה, מוקפת אויבים, אין תקציבים, אין מודעות...שמעתי כבר את כל זה - ואתם יודעים מה - זה לא מעניין אותי ! חג שמח

צור בנר

New member
היו גם דברים יפים

עצם הכינוס של כ"כ הרבה ענפי תעופה היה נהדר. למרות כל החסרונות שהוזכרו, היה כיף לראות כל הזמן כלי טיס באוויר ובעיקר לראות מאות אנשים (אחדות, אבל מאות) נהנה מתעופה. לאלי פרץ מגיעה מילה טובה על הארגון הבטיחותי והיפה של ארוע תעופה גדול ומורכב, וגם טומי שלנו עבד קשה...

yanivush8

New member
אכן חבל מאוד.

כאחד שחובב התאכזבתי מאוד היום. לא מהחום או ממחירי השתייה המופקעים, אלא דווקא מהתכנים המעטים והמשעממים. האקסטרא הייתה גולת הכותרת, ומהאזנה לקשר הבנתי שלא תיכננו טוב את נושא העשן וה-"שואו". אבל באמת כל הכבוד למיקי. כל השאר פשוט משעמם. הטיסנאים (הלא ממושמעים) שבשלב מסוים הפכו את התצוגה לקהל לתצוגה פרטית להם (אולי בגלל המיקום הגרוע שלהם יחסית לקהל), המראת המזל"ט שחוץ מקצת גאווה לאומית לא ריגש בכלל, ומיעוט הכלים המשתתפים. מספר נקודות לשיפור לפעם הבאה: 1. נכון שזה לא יהיה קל, אבל רוב האנשים שבאו הם חובבים. תנו להם קצת להסתובב בין הכלים. אפשר לעשות תורנות של 2-3 טייסים בכל פעם שייתנו הסברים. כמובן שצריך לסגור חלק משטח ההסעה בשביל זה, אבל זה שווה. הילדים יהנו בטוח. 2. יותר יעפים נמוכים אל מול הקהל. זה מה שאנשים רוצים. 3. תורידו את מחירי הכניסה. מה קרה? 4. לדרבן השתתפות של יותר מטוסים/טייסים או גורמים אחרים. רוצים להיות אושקוש או לא? אני טיפה חוזר על מה שהזכירו כבר לפניי, אבל זה רק בגלל התסכול והרגשת הפיספוס. מפאת חוסר הזמן לא כתבתי את כל מה שאני חושב שראוי לשיפור, אשמח אם מישהו ישלים. ולכל הנוגעים בדבר, ראו את מה שכתבו בשירשור הזה כביקורת בונה, כמובן בלי לזלזל כהוא זה בהשקעתו של מי מן הנפשות הפועלות. כן ירבו שכמותכם. יניב

RAZ BAGG

New member
חבל

האוירוע שהזכרת ושני המפגנים בעטרות היו ארועים ברמה גבוהה ביותר. היו ימים אני אותם זוכרת...לה לה לה. למי שעדיין נשאר כסף מאגרת הכניסה לאוירו-מיקי(האטרקציה היחידה בארוע לפי התמונות) מומלץ לכתת רגליו לארוע צניחה חופשית מיוחד לסוכות, תחרות צניחה מקצועית של מיטב הצנחנים בארץ. בימים רביע וחמישי.

shai g

New member
עוד קצת ביקורת בונה

ואני רוצה להדגיש שמטרת הביקורת מבחינתי היא רק לשפר דברים לשנה הבאה, שכן אני מוריד את הכובע בפני כל אחד שעושה משהוא בביצה האוירית שלנו אפילו אם זה לא מושלם: 1) חסרו מטוסים וחסר ייצוג של סוגי תעופה רבים אחרים- מצנחי רחיפה, מצנחי רחיפה ממונעים (ממר"ים), טרקטורונים מעופפים (ממג"ים), טרייקים, ג'ירוקופטרים, סוגי אזמי"ם נוספים מטוסי ריסוס וכ"ו. לא נוצר קשר בין מארגני האירוע לבין האגודות והמפעילים הרלוונטיים, ובהעדר הזמנה או ארגון או כל גורם מוטיבציוני אחר, רבים לא הגיעו. 2) חסרו מאד דוכני הקניה והמכירה של כל מיני ציודים, ספרות, עיתונות מקצועית, פרסום קורסים וסוגי מטוסים וכ"ו. זה חסר במיוחד לאור העובדה שזה היה בתכנון. 3) חופשת סוכות. אנחנו באירוע אבל מוצמדים לזאטוטים במצוות הבוסית. אני בסככה צופה במפגן, הילדים במתנפחים, והמרחק- גדול. גדול מדי. מיקום המתנפחים ליד הסככה היה מועיל הרבה יותר. כן ירבו אירועים כאלה. ורק שישתפר. שי

שח_מט

New member
שאלה

אני זוכר בשנת 88 או 89 ארוע תעופה גדול של מצג על הקרקע ומצג באוויר. מישהו זוכר? בנתב"ג? בדרום? שח

יוסי, אם תרד למטה ותראה את התמונות

של XNIR, אז אנחנו בתמונה מס' 15 במסוק
, אהממ.. סליחה, מאחורי המסוק.

עוד קצת ביקורת בונה

הגענו אתמול לאירוע הלילי-" הבר בי קיו",קיבלנו תפריטים מראש,בחרנו מה נאכל,צלצלנו לפקידה של אלי ,הודענו שננחת ב 20:30 ואף השארתי מס. טלפון סלולרי לכל מקרה. שהתקרבנו לשדה "אפאס" משהו נראה לי "עקום",אורות המסלול לא דלקו,אף אחד לא ענה לי לקשר (חשבתי לתומי שכל החברה עסוקים סביב המנגל-אך לא),שהיינו מעל השדה ,התחלתי לבצע "הקפת סרק" ואז נדלקו האורות ומישהו מלמל משהו לא ברור בקשר. נחתתי ,שלמה זלקין כיוון אותי לחנייה בעזרת האור מהסלולרי שלו. שמחתי להפגש עם יזהר נוי שגם בא ברכב לאירוע ועם שלמה,מאוחר יותר נחתו גם יעל ואיזנברג,להם היה צ'ופר אמיתי -גם אורות מסלול דולקים וגם האייקום שלי בידיו האמונות של זלקין. התברר שהחבר'ה היו עייפים מאירועי היום ולכן החליטו ב"שושו" לבטל את האירוע ,דבר שעלה לי בהזמנה לארוחת לילה מאוחרת ב"קוקונט" בהרצלייה. מסקנות: שווה לא לסמוך על התכנון המפורט ולהתקשר לכל אירוע לפני היציאה ממש. כל הכבוד לצה"ל שבלעדיו לא היו לי אורות מסלול. חג שמח שמעון

המאוכזבים האמיתיים

היו הבן שלי וחברו, שלא אכלו יומיים כי חשבו שיהיה מנגל, והצטרפו לטיסת לילה מקסימה עם יעל. מפגש קצר עם חברים טובים וטיסת לילה מרהיבה. לא צריך יותר. דוד

למעלה