טיול לשבת

nadaveiron

New member
טיול לשבת

אתמול היה יום חם בהיר ויפה, גם בחוף, עניין שלא קורה לעתים קרובות מדי בקיץ, כפי שיודעים כמה מחברי הפורום שניסו לטוס איתי Bay Tour בעונה הזאת וראו רק עננים. בקיצור, החלטנו לנצל את ההצלחה ולטוס ל Shelter Cove. זוהי עיירה זעירה של כ 300 תושבים הנמצאת על החוף כ 200 מייל צפונית מכאן. האזור הזה של החוף נקרא Lost Coast כי זה אחד האזורים היחידים בקליפורניה בו Highway 1 אינו עובר לאורך החוף. למעשה, אין שם כבישים לאורך החוף, והעיירות הספורות מחוברות בכבישי עזים פצפונים ל Highway 1 הנמצא רכס אחד מזרחית יותר. בקצור, בבוקר התקשרתי לאחת המסעדות לבדוק שיהיה אוכל ושאין ערפל (אין מה לדבר על METAR במקום כזה). ענתה לי בעלת הבית שהכריזה שה weather is awesome אבל שלדווח מוסמך היא תקרא לבעלה (צעקה): John! There's a gentelman on the phone who wants to fly in for lunch and is asking about the weather. ג'ון ניגש לטלפון ומוסר שהיום יפה, הערפל מרוחק 12 מייל מהחוף (נראה לכם שמדד עם מטר?
) והטמפרטורות in the eighties. ארזנו את עצמנו, עלינו על המוני, ויצאנו צפונה VFR בגובה 8500. איך שאני מגיע לגובה אני רואה שכבת סטרטוסים לא סימפטית
. היום? אחרי מה שג'ון אמר? מקצת יותר קרוב הסתבר שזה לא סטרטוסים אלא עשן משרפה, שאמנם ראיתי שיש מגבלת טיסה בעטיה. מכיון שהמגבלה היתה רק עד 7500 טסנו מעל האש, וכך זה נראה... העשן נמשך למשך עשרות מיילים לכוון דרום-מערב.

nadaveiron

New member
אחרי שעברנו

את השרפה הכל היה נקי, וחיש קל הגענו מעל ה Lost coast

nadaveiron

New member
והנה Shelter Cove

מה שנחמד הוא שהמקום מספיק קטן כך שאפשר ללכת ברגל לכל מקום. יש חניה בשני קצות המסלול, אז אם מתעצלים ללכת בין השכונות הצפוניות לדרומיות של העיר אפשר להסיע עם המטוס

nadaveiron

New member
ואחרי שמגיעים

אפשר לשבת בבלקון של המסעדה ולהשקיף על המטוס, שלא יהיה משעמם. המקום שומם למדי, אפילו ביום יפה כזה. מקום אידאלי ל"פרלמנט". שולחן לידנו ישבו שניים שסיפרו סיפורי קרבות (מה שקוראים כאן hangar flying). ג'ון מפעיל את ה Unicom (תחנת הרדיו שמספקת שרותי "יעוץ" לטייסים - כוון הרוח, מסלול בשמוש וכו') מהמטבח של המסעדה, כך שאפשר לבקש שישים משהו על האש ממרחק 20 מייל, אם ממהרים
אח"כ הלכנו לים, וחזרנו בערב הביתה עם שקיעה מעל העשן של השרפה (מצטער, אין תמונות, הנוסעים ישנו
).

xb70

New member
איה,

זה סיפור מאד מאד כואב. שברון לב לתאבי עיפופים וים יחד. אפילו לא ממש הצלחתי להשתכנע שהאוכל לא משו (הכל בראש
). o o /_\

mayafit

New member
וראש העיר?

לא פוחד שמישהו יכנס לו באחד הבתים? ממש סכנת בטיחות!

ZeevRozenek

New member
באיטליה יש אזור עם נוף דומה שנקרא

CINQUE TERRE אולם לדאבוננו הוא אזור P כלומר אסור לחלוטין לטיסה, ואף אחד לא יודע למה. אני בטוח שנהנית. ספר גם קצת על המסעדה, שאוכל להוסיף אותה לרשימת הGREAT GETAWAYS שמחכים לי. זאב

nadaveiron

New member
את המסעדה אל תוסיף

סתם אוכל. היינו אמנם לצהריים, והבטיחו שבשביל Dinner הם יותר טובים, אבל בפעם הבאה נראה לי שננסה את הצד השני של המסלול. שכחתי לספר שיש גם אתר קמפינג בצד הדרומי של המסלול, ושהדשא מסביב זה מגרש גולף. כמו רוב מגרשי הגולף באזורים כפריים פה, אחה"צ, כשעזבנו, רעה בו עדר של צביים. פחד אלוהים - שניים כאלה עמדו על מסלול ההסעה וכמעט היו צריכים שאני אקצץ להם את הזנב עם המדחף בשביל שיפנו דרך. המסלול, אגב, סגור בלילה (אין תאורה), אבל גם בשעות בין-ערביים יש לי הרושם שמדי פעם מתנגשים שם בצבי. עניין לא סימפטי ביותר (הצבי טוטאל-לוס, והמטוס הרבה פעמים לא רחוק מזה).

ה- 5 TERRE שלכם באמת יפה

והנסיעה בכבישים הצרים והגבוהים מזכירה במעט את חווית הטיסה.

למעלה