RV8 למכירה (לא שלי....)

RV8 למכירה (לא שלי....)

אם יש מישהו שמעונין, אחד החברים, מוכר את המטוס שלו (RV8A - גלגל אף, מנוע 200 כ"ס).
פרטים בקובץ המצורף:

אריאל אריאלי

ANX

New member
אבל אי אפשר לרשיין אותו בארץ...

לא ניתן להביא מטוס EXPERIMNTAL ולקבל רישוי בארץ...

האמת? אי אפשר לדעת.

אם רת"א פועלים עפ"י הוראת רת"א 05-208, שלפחות, הם נותנים אותה כהנחיה למי שרוצה לבנות מטוס בנוי ע"י חובב, הרי שניתן לייבא מטוס בנוי ע"י חובב.
אלא, שרת"א כמו רת"א, לעולם אי אפשר לדעת על "איזה צד יקום הפקיד על הבוקר".....
הרי הם מפרשים את התקנות (ובמקרה זה אין כל תקנה האוסרת ייבוא מטוס שכזה) כראות עיניהם ותמיד לרעת המשתמשים!!!
לכן, אם מישהו מתענין, כדאי שינסה לבדוק שם. אולי במקרה יפול על מצב רוח טוב של מישהו שם.....
אריאל אריאלי

אמיר הס

New member
רכישת מטוס בחו"ל - בניה ע"י חובב - תקנה 05-208

לצערי עיון בתקנה מראה תמונה ברורה שהמפעיל בארץ חייב להיות הבונה העיקרי גם אם הובא מחו"ל לאחר שנבנה שם באופן חלקי. במידה והמטוס נבנה בארץ יש אפשרות למכור בארץ ובחו"ל.

אכן, אתה צודק. אבל

אם אחד הבונים הוא תושב ישראל - מותר.
וכך אומרת ההוראה (זו אינה תקנה....)
13.2 - יש להדגיש שלא תינתן תעודת כושר טיסה לכלי טייס שנבנה ע"י חובב מחוץ לגבולות ישראל, אלא באם, לפחות אחד מהבונים העיקריים שלו הינו תושב ישראל וגו'...
אז, באמת, אסור לרכוש את המטוס. מצטער על הטעות.
(אגב, לפי ידיעתי, אין כל תקנה האוסרת יבוא כל טייס שנבנה ע"י חובב בחו"ל. אשמח לקבל תיקון - אם קיימת תקנה שכזאת (אך, בבקשה, בלי "או עפ"י שיקולו של המנהל"....)
אריאל אריאלי

אמיר הס

New member
קניית מטוס מחו"ל שנבנה ע"י חובב

מאחר שהייתה לי "הזכות" להתעמת עם רת"א בנושא ולהפסיד, במידה והקונה בארץ לא היה מעורב בבנית המטוס בחו"ל אין שום אפשרות להביא לארץ מטוס שנבנה ע"י חובב בחו"ל. רת"א סומכת רק על עצמה ומאפשרת שוק בארץ (למטוס שרת"א אישרה) אך מבטלת לחלוטין קביעה של הFAA שהמטוס אכן מרושיין כמטוס שנבנה ע"י חובב. שילוב של אבסורד וטימטום אבל אין עם מי לדבר.

mike300L

New member
תגידו שאתם בונים מטוס מסויים, קנו בחול, פרקו ותביאו במכולה.

במושב, בכפר בעסק, ״תבנו״ מחדש תוך כמה חודשים, עם אישורים של רת״א.
אם הם הולכים איתכם ככה, תלכו איתם ככה.

למעלה