ללא קשר להתפתחויות האחרונות אודות גורלה של אמיליה אהרהארט

mike300L

New member
ללא קשר להתפתחויות האחרונות אודות גורלה של אמיליה אהרהארט

כל שנה באמצע יולי, נערך פסטיבל בסוף השבוע בעיר הולדתה Atchison KS.
עשרות אלפי אנשים מעיירות סמוכות ומקנסס סיטי שנמצאת כחמישים מייל דרום מזרחית, מגיעים כל שנה לחגוג את חייה של בת העיירה הקטנה שלימים הפכה לחלוצה בטיסת חציית האטלנטי, היתה פעילה בארגוני נשים, כתבה ספרים ומאמרים, וכידוע נעלמו עקבותיה בנסיון חציה של האוקיינוס השקט.
הפסטיבל נערך לאורך הגדה המערבית של נהר המיסורי שמתפתל לו לצידה המזרחי של העיירה בדרכו לנהר המיסיסיפי בסט לואיס.
הפסטיבל מתחיל ביום שישי ונמשך אל יום שבת, המון פעילויות למבקרים, המון מוסיקה, אמנים, אוכל ואלכוהול
ומסתיים ביום שבת בלילה עם מופע ארוך של זיקוקי דינור מעל הנהר. במקרה הבית בו נולדה אמיליה שוכן ממש על הגדה משקיף לנהר ולמיסורי שבגדה המזרחית. הבית ממוקם ממש בתוך תחומי הפסטיבל, ושם נערכת ארוחת ערב ומשקאות למי ומי, ובמקרה או שלא
גם הטייסים מוזמנים אחרי המופע.
ואיך אפשר לחגוג את חייה של אחת הטייסות המפורסמות בהסטוריה ללא מופע אוירובטי קטן ממש לפני שמתחילים להדליק את הזיקוקים.
במופע כל שנה מביאים רק שני מטוסים, סך הכל 25-30 דקות מופע לאור הדמדומים.
השדה הקטן והלא מבוקר נמצא כשלוש מייל מערבית לנהר, מסלול הטיסה אל המופע ובחזרה חוצה ממש מעל העיירה,
ולמעשה מבודד את הטייסים לפני ואחרי הטיסה מן המופע עצמו

מאוחר הערב יהיה זה המופע הרביעי שלי שם.
בעוד כשבע שעות המראה מ Kenosha WI ל Atchison KS, טיסה ישרה של 376 מייל ימי, כשעתיים ורבע זמן טיסה.
התכנון להגיע כשעתיים לפני התדריך ב 17:00. המופע מתחיל ב 19:55.

אתר הפסטיבל : http://visitatchison.com/event/amelia-earhart-festival/

ethanr

New member
אני אהיה מחר בערב ב- Hays Kansas

אבל זה די רחוק, בצד השני של Kansas. תבוא לבקר בדרך חזרה הביתה..

mike300L

New member
יום עצוב לחובבי התעופה בארה״ב, וביחוד למי שאוהבים warbirds

Vlado Lenoch אחד הטייסים המוערכים ביותר ב P-51 Mustang נהרג היום בבוקר בזמן שלקח טייסת ריסוס מקומית לסבוב. Vlado חבר טוב, היה הטייס השני שטס איתי אתמול במופע ב Atchison KS.
אתמול אחרי המופע ישבנו עם עוד חברים לשתות בירות ולצפות בזקוקים.
היום בבוקר ליד משאבת הדלק, אמרנו להתראות, הוא עלה לסבוב עם הטייסת (שהתחננה לסבוב כבר אתמול בערב במסיבה) לפני שינחת ויחזור הביתה. אני תדלקתי והמראתי לכוון שיקגו.
בגלל מז״א נחתתי ב Quat Citi Moline IA, ושם קיבלתי את הבשורה ששניהם נהרגו 6 מייל מהשדה עוד ממש לפני שהמראתי.

http://www.mscnews.net/news/index.cfm?nk=62736

לוולאדו הי אלפי שעות במוסטנג, והמון טיסות במבנה עם מטוסי קרב חדישים במופעים, קטע שנקרא Heritage Flight
בו מוצג כלי תעופה ישנים בטיסת מבנה עם הדור החדיש, אם זה F-15, 16, 22 וכיוצ״ב.

עמוס 2cv

New member
יש הצלחתי . הייתי בחופש בכרמל

יודעים למה קרתה התאונה ?
אני עדין זוכר את הרעש של המוסטנג של ההרוורד מטאור סטירמן

למעלה