ביבי = ישראבלוף

ZeevRozenek1

New member
אף אחד לא מעלה את ההשערה

שההטלה בואדי ליד נטף נועדה להפחית את משקל המטוס ו לקראת הנחיתה ? במקום לזרוק דלק מעל הים, זרקו מים כדי ליצור FIRE WALL

talben

New member
אין לי מושג מה זה אומר

אין לי מושג מה זה אומר כמו גם העובדה שמפקד שרותי הכבאות (מ"מ המפקד יותר נכון) התנגד אתמול להפעלת הסופרטנקר ורק בלחץ המשטרה הוא טס. מעניין אותי ממתי המשטרה מבינה ומחליטה בנושאי כיבוי אש...

ארזS

New member
בכל דבר יש תמיד בעד ונגד

כך גם במקרה הזה, ובכל מקרה האיש שהזכרת התנגד להפעלתו אתמול בסמוך לכביש 1 (שמעתי ראיון איתו) ואולי אח''כ שינה דעתו, רק שככמעט כמו תמיד לא יכתבו אחרי שינוי הדיעה...
&nbsp
ובכל מקרה מכיוון שחברת סופרטנקר גלובל מקבלת את הכסף פר-שעה ולא פר-הפעלה והכסף הרי הובטח להם כמדומני עבור 4 או 5 ימים, אז באמת שלא אכפת לי שהוא טס, וכפי שכבר כתבתי לעיל זאת לא חוכמה גדולה להיות "אויבער חוכעם"...

talben

New member
ארז, נכון אבל...

פעמים ברציפות האחראים על כיבוי האש טענו שאין צורך. אני לא מבין גדול בכיבוי אש, אבל לדעתי גם המשטרה לא... מעניין אותי מה היה אומר מפכ"ל המשטרה אם נציב הכבאות היה מחווה דעתו בעניין השיטה בה יש לחקור את אלה שנעצרו בחשד להצתה. ואגב, זה לא רק במקרה הזה. במהלך השריפה הנוראה בכרמל לפני כמה שנים, עמד מי שעמד עם מפקד חיל האוויר וזה האחרון יעץ לו כמה מטוסי כיבוי אש יש להביא. מה מבין זה בזה עם כל הכבוד למח"א? האם נציב הכבאות ייעץ למח"א בנושא התקיפה באירן? דומני שלא. הבעיה היא שיש סמכות מקצועית ו... פועלים בניגוד לדעתה. ואם אכן הובטח תשלום בעבור X ימים, אז אין ספק שחוזה צריך לקיים, אבל סתם להוציא מטסי ראווה?

ארזS

New member
לא הייתי קורא לזה מטסי ראווה

ועדיף סופרטנקר אחד [שבכל מקרה שילמו עליו] בשמים על פני "למה לא חשבנו על זה קודם" או ''למה לא'' ועוד ''למה לא'' מסוגים שונים.
&nbsp
זאת בכל אופן דעתי.

כבר היום השני שהסופר טנקר "לומד" את תנאי השטח.

השעה עכשיו 16:10. המטוס המריא בשעה 13:39 ומאז המראתו הוא "לומד את תנאי הזירה"....מעל הים!
נכון. יש לו מה ללמוד - את מערכת קבלת ההחלטות ושרשרת הפיקוד...
לא צריך להיות מבין גדול בנושא כיבוי האש. אבל, ברור שמשהו "דפוק" במערכת המעלה מטוס כה יקר להסתובב שעות מעל הים.
כבר אמר מישהו: לא ייתכן כי אנשי משטרה יכתיבו לאנשי כיבוי האש איך להפעיל מטוס שנועד לכיבוי שריפות. אבל, בישראל כמו בישראל, כאשר ראש המשטרה הוא מ"אנשי שלומנו" של הממשל ואילו לכבאים אין אפילו נציב כבאות ראשי, מי שקובע בסוף הוא מי שהכי קרוב אצל מי שהזמין את המטוס ואשר צריך "להראות" לעם כי יש הצדקה להבאת המטוס.
והמבין יבין....
אריאל אריאלי

XrayCharlie

New member
הכי הטלות סרק בעולם

אם היו עכשיו (בתשע בערב) תנאים שהיו מאפשרים את הידלקות היער (חום, יובש, רוח מלבה), לא ההטלה הזאת לפני 4 שעות הייתה מונעת את זה. השפעת המים פגה ממזמן.
&nbsp

מיכה ס

New member
לפחות בנחיצותם של אלו לא היה ספק. הקרואטים מזגזגים בין כלי

השיט ליד המרינה באשדוד

למעלה