ביבי = ישראבלוף

ביבי = ישראבלוף

מצורף מסלול טיסתו של הסופר טנקר בשבת ה-26-11-16.
המטוס המריא בשעה 15:09 מבן גוריון. טס צפונה (חשבתי, שלכבות שריפה בגליל המערבי) פתאופ התחרט, טס לים מערבית לעתלית, עשה שםפ מעגלי ריתוק במשך, כמעט 3/4 שעה אחר כך ירד דרומה עשה מעגל מעל פלמחים ומשם טס לאזור נטף.
מעל נטף עשה שני יעפים בגובה 5000 רגל (אומרים שלצורך "לימוד והכרת השטח" ומשם, איך לא(?) טס מעל ירושלים "להראות את חזונו של ביבי" ומשם לנחיתה בבן גוריון בשעה 17:10.
סה"כ שעתיים טיסה.
העיקר שראו אותו מעל ירושלים...
אריאל אריאלי

rafibo

New member
5,000 רגל?

ב- Ynet התפרסמה תמונה שלו מעל נטף. זה לא נראה 5,000 רגל, וגם לא נראה "סיבוב היכרות" בלבד, אלא השלכה אמיתית של נוזל.

רפי

akora

New member
אם היית טורח לקרוא את הכתבה שצירפת

היית מבין גם אתה שהכל באמת בלוף, ולא רק אליבה דה אריאלי...

מנחם ידידי...

לא אכנס איתך לוויכוח פוליטי. כאשר כתבתי את הפוסט, הנתונים שהיו בידי התקבלו מה- Flight Radar 24.
כמובן שלא הייתי בשטח ולא ראיתי את פרופיל הטיסה במציאות.
אבל, כאשר ראיתי את מסלול טיסתו ההזוי של המטוס, לא יכולתי שלא לתהות בשביל מה הביאו אותו בכלל... אחרי ארבעה ימי שריפה, כאשר כבר ברור כי האש התפשטה לשטחים שמטוס מסוג זה לא בהכרח מתאים להם, (שאם ביבי יודע תמיד לחזות מראש אירועים כאלה, היה עליו להזמין את המטוס ביום הראשון של השריפה ולא להזכר בו ביום השלישי...), וגרוע מכך מה הייתה מטרת מסלול הטיסה הארוך והמפותל, שרובו היה מעל הם, תוך ביזבוז זמן יקר (אם השריפה הייתה כזו שהצדיקה את הפעלתו) מדוע לא טס ישירות למקום השריפה?
ומדוע היה צורך לטוס מעל "עיר הנצח" ירושלים? האם אין כאן מקום להשערה כי מישהו רצה "להראות" לציבור את פועל ידיו?????
אריאל אריאלי

ארזS

New member
אריאל ידידי... אמנם אינני מנחם אלא ארז, אך ארשה לעצמי להגיב

גם כאן.
&nbsp
דבר ראשון טוב עשית כשכתבת את האמת שכתבת את שכתבת על פי מה שראית בפלייטרדאר. כנות והגינות הם הדבר הכי טוב.
&nbsp
ובאשר למסלול הטיסה שהמטוס עשה, כבר כתבתי וכבר הסבירו מומחים ממני שזאת היתה טיסה לבדיקת והיכרות של תוואי השטח השונים.
&nbsp
וכבר כתבתי שאינני מתומכיו של ביבי, אך אני חושב בצורה הוגנת.
ראה גם את תגובתי לאריה.
&nbsp
כל טוב ושנשמע רק בשורות טובות.

גם עכשיו הוא באוויר, במעגלי המתנה מול זכרון

כבר חצי שעה, אבל הראות גרועה ולא נראה שאפשר לצלם - צריך להגיד זאת למי ששולח אותו (לדעת מספר כותבים) לצרכי האדרה עצמית.
איני מבין בתו"ל תפעול מטוסי כיבוי ענקיים, אולי חברי הפורום בעלי קשרים בררת"א/רש"ת יוכלו לברר את פשר הטיסות.
עד אז נסתפק במקורות שמביא ידידנו ארז.
https://www.flightradar24.com/GST944/bbb2bee

GidiRgov

New member
חלפו למעלה משעתיים

עדיין מבצע את אותו מעגל המתנה -
פשוט מדהים!

XrayCharlie

New member
שתי הטלות סרק (אין אש ואין עשן), טיול מעל ירושלים ו-"הביתה"

לפני זה היו סיבובי סרק (עשרה) בצפון וטיול לאורך החוף עד עזה.
נראה שמישהו מאוד לחץ על המשטרה לעשות איתו משהו כדי שלא יוכלו להגיד שהביאו אותו ולא עשו איתו משהו, שזה ביזבוז כסף גדול (למרות שברור שזה בדיוק זה).
מעניין מאוד כמה עלתה ההבאה שלו וכמה עלה הטיול היום.

ארזS

New member
אריאל ידידי היקר, לא צריך לזלזל.

זה ממש לא ישראבלוף, וגילוי נאות: אינני מתומכיו של ביבי.

מיכה ס

New member
ארז, קשה לי שלא להסכים עם דעתו של אריאלי. לעניות דעתי מטוס

מסוג זה מתאים לשריפות יער גדולות (יתכן והיו נזקקים לו אם הייתה מתרחשת אחת כזו) ולא לשריפות נקודתיות. במקרה הזה טיסתו של המטוס התאימה ל "סע וטייל ברחביי ישראל"

ארזS

New member
שמעתי עכשיו ידיעה בתוכנית של קרן נויבך ברשת ב'

שאי אפשר לחשוד בה באהדה יתרה לביבי, ונאמר בצורה הכי ברורה שבניגוד לכל הציניקנים ולכל המתנגדים היתה אתמול תרומה נכבדה של הסופרטנקר בכך שהרטיב את השטח שמסביב לנטף ובכך מנע ללא ספק את התחדשות האש.
&nbsp
בתחילה היתה כוונה לשלוח אותו ליד כביש 1 באזור שער הגיא אך לבסוף הוחלט שיעשה כמה יעפים באזור נטף ואת זה הוא עשה בצורה מצויינת שתרמה להרגעת השטח.
&nbsp
כל הסיבוב שהיה לפני שהגיע לשם היה לצורך הכרת האזורים.
ולכן כל המגיבים הציניים בכל האתרים והפורומים פשוט לא מבינים על מה הם מדברים.
&nbsp
ואם זה נאמר אצל קרן נויבך מי אני שאגיד אחרת???!!!

לא היתה ברירה היה צריך לבצע יעף אחד

ע"מ שאפשר יהיה לנסות להצדיק את העלות הענקית של הבאתו
את מה שביצע היו מבצעים 2 מטוסים יותר קטנים שכבר הגיעו קודם
בעלות שולית לעומתו
כדאי אולי לנצל את הגעתו וטווח הטיסה שלו שיטוס לאירן וירטיב את הכורים הגרעיניים
אולי יצאו מכלל פעולה

ארזS

New member
אריה ידידי

אתה מכיר את הביטוי "אויבער חוכעם", נכון?
&nbsp
להיות חכם לאחר מעשה זאת לא חוכמה גדולה...
&nbsp
כאשר ביבי הזמין את הסופרטנקר, לא אתה, לא אריאל, לא מיכה ולא אני, אף אחד מאיתנו לא ידע מה ילד יום.
&nbsp
ואם יש לי מחלוקת רבה על ביבי בנושאים לא מעטים, במקרה הזה אני מצדיק את ההוצאה הגדולה, ומקווה שהיא תהיה לשווא, ושלא יהיה צורך בסופרטנקר ולא באף מטוס, וגם לא בכבאים.
&nbsp
אבל עדיף וטוב שהוא פה על כל צרה שלא תבוא.
&nbsp
&nbsp

ארז ידידי

גם הפעם וגם לפני 6 שנים צריך היה לקבל את ההחלטה על הזמנתו
יומיים מוקדם יותר ו/או להבין שבמועד ההזמנה התרומה שלו תהיה כבר שולית

ארזS

New member
לפני 6 שנים לא ידעו בממשלה בתחילת האירוע שיש דבר כזה.

לא כל מה שמי שבקיא קצת בתעופה בארץ יודעים בממשלה.
&nbsp

למעלה