שאלה בנושא אוזניות

עייטן

New member
שאלה בנושא אוזניות

יש ברשותי אוזניות BOSE ,
ואני מעוניין לחבר אותם ליציאות של המחשב שלי (PC).

פעם פעם נאמר לי שאסור לי לקנות "סתם" מתאם מהפין העבה לפין דק אלא צריך להיות מתאם מיוחד לזה.

האם זה נכון? אם כן, האם תוכלו להמליץ לי על דגם מסויים?

בנתיים מצאתי את הדגם הבא:
http://www.sportys.com/pilotshop/general-aviation-twin-plugs-to-pc-headset-adapter.html

אין כל בעיה לחבר את הפלג של האזניות באמצעות מתאם.

לא יודע מי אמר לך ש"אסור לקנות סתם מתאם מהפין העבה לפין דק וגו'", אך מי שאמר לך - שילך לקנות מתאם בעשרות דולרים.
יציאת השמע לאזניות של PC היא שקע סוני "1/8 (3.5 מ"מ) סטראו בעוצמה של כמה מאות מיליוולטים.
לאוזניות תעופתיות (ביניהן גם כאלו של BOSE) ישנו פלג (תקע) בקוטר "1/4 סטראו ועוצמת האות בכניסה צריכה להיות כמה מאות מיליוולטים.
אם תשיג מתאם תקע סוני "1/8 לשקע PL55 סטראו - אתה יכול בהחלט להשתמש בו.
אולם, לאזניות BOSE ישנה יכולת ביטול רעשים חיצוניים (ANR) וע"מ להפעיל יכולת זו נדרש להפעיל את המעגל האלקטרוני באמצעות סוללות מתאימות.
ובכלל לא ברור לי בשביל מה, בסביבה שקטה, בכלל צריך ANR...
אבל, במקום להשקיע ברכישת מתאם העולה 50 ומעלה דולר, לך לכל חנות אלקטרוניקה או אביזרים למערכות שמע ורכוש לך מתאם בעשרה שקלים ופחות והעיקר - תהנה.
אריאל אריאלי

עייטן

New member
המון תודה

אריאל - הייתה לי תחושה פנימית שאתה תיהיה הראשון שיענה לי על השאלה וכמו כן התשובה תיהיה מפורטת ומעמיקה כמו תמיד.
המון תודה .
אצלי בBOSE יש מהאוזניות כבל עד ליחידה אלקטרונית ומשם יוצא כבל שמתפצל ל2 (מיקרופון ורמקול) .
היחידה אכן משמשת לANR ועליה אני מרכיב את הסוללות . תכלס ברור שבבית אין צורך להפעיל את הANR.
&nbsp

עייטן

New member
הלכתי לחנות וקניתי....

שאלה לאריאל,
הלכתי, קניתי, חזרתי , חיברתי....
באוזניות הפשוטות אני שומע סטריופוני ועכשיו עם האוזניות של BOSE שומע אותו דבר משני צידי האוזניות כלומר מונו.
יש פתרון לזה?

מעלה שתי אפשרויות:

א. המתאם הוא מתאם מונו (שני הערוצים מחוברים אחד לשני) - במקרה זה יש להחליף את המתאם.
ב. פלג האזניות לא מוכנס נכון לשקע שלו ולכן המגעים הפנימיים מקצרים ביניהם. - נסה "לשחק" עם הפלג הוצא מעט והכנס מעט עד שתתקבל שמיעה סטראופונית.
אריאל אריאלי

עייטן

New member
בעיה נוספת

הפלאג של מיקרופון הוא יותר קטן מהפלאג של אוזניות (ולכן תמיד קל לנו כאשר אנחנו מחברים את האוזניות למטוס ולא מתבלבלים) .
אני שם לב שהקוטר שלו הוא בערך כ5 מ"מ .
ואני לא מוצא באינטרנט מתאם כזה . הלכתי עכשיו לחנות סטריאו - הוא לא מכיר סוג כזה של פלאג.
אזי היכן מוצאים מתאם שאוכל לחבר את המיקרופון לתוך מחשב?

יש לך בעיה

ואני חשבתי כי אתה רוצה להשתמש באזניות של BOSE בשביל לשמוע מוסיקה במחשב.....
הפלג של המיקרופון הוא פלג מיוחד למיקרופון תעופתי ("PJ-068, 0.206" 3/16)
ולא מאמין כי תוכל למצוא אותו בחנויות אלקטרוניקה בארץ. השקע שלו נקרא JJ-033
אתה צריך לחפש באינטרנט חנויות שמוכרות ציוד תעופתי (למשל Aircraft Spruce PN-11-05995) ושם לחפש בקטלוג.
אני לא בטוח שקיים מיתאם חשמלי בין המיקרופון של מערכת הראש התעופתית שלך , לבין כניסת המיקרופון במחשב.
ובמקום "לשבור את הראש" בהתאמת מערכת ראש תעופתיחת למחשב, לך לכל חנות המוכרת אביזרים למחשב וקנה מערכת ראש (הכוללת אזניות ומיקרופון) והשתמש בה. תחסוך הרבה ריצות ובילבולי מח.
אריאל אריאלי

טל ר

New member
אפשרות שלישית

עייטן לא ציין באיזה דגם של Bose מדובר, אולם לרוב האזניות יש מתג המחליף בין Mono לבין Stereo.
למשל, בעבור ה-A20, עיין בהוראות בעמודים 11-12.

טל

למעלה