גילוי מאוחר של גידול סרטני במעי הגס - האם רשלנות רפואית?

kfira31

New member
גילוי מאוחר של גידול סרטני במעי הגס - האם רשלנות רפואית?

שלום רב,
לפני כשנה וחצי פניתי לביצוע בדיקות דם שגרתיות אצל רופא המשפחה. הרופא אמר לי שהכל תקין ולא זיהה ממצאים חריגים. ביקשתי הפניה לדיאטנית לבניית תזונה נכונה עקב רישום לחדר כושר. הדיאטנית דווקא, זיהתה ערכים נמוכים בבדיקות הדם (שביצעתי דרך רופא המשפחה) ונדלקו לה "נורות אדומות". זו ביקשה שאבצע שוב פעם בדיקות דם והביעה פליאה כיצד רופא המשפחה לא בירר איתי פרטים בנוגע לבדיקות הדם האחרונות.
בבדיקות הדם הנוספות הערכים המשיכו לרדת (שוב, ללא תשומת לב רופא המשפחה) והדיאטנית שחזרתי אליה הפנתה אותי לרופא משפחה עם מכתב הפנייה ממנה לגבי חשדותיה... רופא המשפחה הפנה אותי בעקבותיה לרופא מומחה לגסטרו. הפנו אותי ל 2 בדיקות שבבדיקה השנייה (קולונוסקופיה) התגלה לי גידול סרטני במעי הגס שלדברי הרופא שכב שם לפחות כשנתיים. עברתי ניתוח להסרה וטיפול כימותרפי משלים.
מאז בדיקות הדם הראשונות שביצעתי ועד לגילוי הסרטני עברו כ - 9 חודשים. האם ניתן לטעון לגילוי מאוחר כרשלנות רפואית של רופא המשפחה באי זיהוי ערכים נמוכים בבדיקות הדם, שהעידו על סממנים לבעיה??

איחור באבחון

שלום רב וחג שמח,
אכן ולפי מה שתארת נראה כי קיימת כאן תשתית לרשלנות רפואית. השאלה היא האם האיחור באבחון גרם לנזק ממנו את סובלת כיום או שלשאלת האיחור אין משמעות, מניסיון שלי נראה כי אכן יש משמעות לשאלת הזמן אבל זו נקודה שצריך לבחון אותה.
בשורה תחתונה, יש כאן רשלנות.
חשוב לי לדעת מה גילך? לגיל יש משמעות רצינית מאוד לעניין גילוי סרטן במעי הגס
אשמח לקבל תשובות כדי להנחות אותך
זיו

kfira31

New member
פרטי גילי ופרטים נוספים

זיו שלום,
חג שמח ותודה על התגובה המהירה.
הגידול התגלה בהיותי בן כ 30.5.
האם האיחור גרם לנזק נוסף אילו התגלה במועד הראשוני זו שאלת המפתח, לי אין על כך תשובה...
אני מקרה חריג יחסית לגידול מסוג זה, שכן בד"כ הוא נפוץ בגילאים מבוגרים יותר (מ 50 ומעלה). לכן, הרופא אפשר הניח, לא העלה את חשדו למקרה כזה.

איחור באבחון סרטן מעי הגס

בגלל זה היה לי חשוב לדעת מה הוא גילך. הגיל משחק תפקיד מרכזי באיחור אבחון סרטן המעי כאשר מדובר בבני 50+.
מקרה חריג לחלוטין, לא בטוח שרופא משפחה צריך היה מיד לחשוד בסרטן לאור הגיל.
אולם ככול הנראה הייתה צריכה להדלק לו נורה אדומה.
גבולי מאוד.
לשם בחינה יותר מדוייקת אני אהיה חייב לראות חומר רפואי כדי לבחון זאת לעומק ובמיוחד את בדיקות הדם. שלא תטעה, רופא צריך לבחון בדיקות דם באופן ברור לחלוטין ואם שה שעק לשמיים והוא לא ראה/הבחין אז זה גרוע מאוד.
מה קורה איתך היום? מה מצב הרפואי? האם הביטוח הלאומי קבע את אחוזי נכותך?

kfira31

New member
מצבי הרפואי כיום

מצבי הרפואי כיום לעת עתה ברוך ה' בסדר. כיום אני במעקבים בלבד.
כפי שציינתי קודם, עברתי ניתוח להסרת הגידול ולאחר ניסיון קבלת טיפולים כימותרפיים שכשל (טיפול מונע).
ביטוח לאומי קבע לי 100% נכות זמנית (לשנה) וקיבלתי קצבת שירותים מיוחדים חצי שנה (50% מהקצבה).
אני לא יודע אם להגדיר את תוצאות בדיקות הדם "זועקות לשמים" פשוט הפתיע אותי שדיאטנית דווקא שמה לב ומשהו החשיד אותה ולא את רופא המשפחה...

איחור באבחון סרטן

גם אם נלך על כול הקופה, נכותך הייתה זמנית בלבד (וטוב שכך, אני מאחל לך בריאות)
תיקי רשלנות רפואית בהן הייתה נכות זמנית בלבד ללא נכות לצמיתה הם תיקים שסך הפיצויים בהם הוא עשרות בודדות של אלפי שקלים.
מצד שני אכן הרופא התרשל big time. דיאטנית לא צריכה לאבחן את בדיקות הדם שלך.
ההלכה בבתי משפט קובעת שאם לרופא נדלקת נורה אדומה אז הוא צריך לבחון את אותה נורה אדומה לעומק ובמידה והוא לא מזהה את הנורה האדומה אזי זו רשלנות.
ככול ותרצה לבחון זאת לעומק אז תרגיש חופשי להעביר אלי חומר רפואי כדי לרדת לשורש העניין.

למעלה