סקר תחילת הדרך

cherry lady1

New member
היו כמה דברים שלמדתי..

לאו דווקא מה שנראה יפה באריזה יראה יפה גם עליי...צלליות לא מחמיאות ומייקאפים לא מותאמים לסוג עורי,סמקים וכו'.פחות נצנצים,ודברים "מבריקים",למדתי שאני אוהבת איפור נייטרלי,ונקי אך מחמיא.כמובן גם עניין המיתוג,היו כמה מוצרים שבשמחה הייתי מוותרת עליהם אז,שנרכשו אך ורק כי היו מYSL,LANCOME,MAC וכו'.איפור בהחלט יכול לרושש אותך
.

ליאתו2

New member
מטעויות לומדים?!?! אז אני למדתי הרבה...

או הו כמה טעויות:
נתחיל מזה שהייתי "סאקרית" של הסרטונים ביו טיוב שהראו כל מני דברים יפים על העיניים היפהפיות של הבנות שם.
ואני, לא טרחתי להבין את מבנה העיניים והפנים שלי ושהבנות המתאפרות שם הן בנות 20 עם עיניים גדולות ועור מתוח ולכן - לא כל הנוצץ זהב.
או בעברית שלי - כל צלליות השימריות שנראות מנצנצות ויפות על עור העיניים המתוח שלהן - לא רלוונטיות עבורי!
בנוסף - כל העפרונות עיניים בצבעים שונים שהן עשו איתם "פליק" בקלילות יתאים לקמטים שבצדי העיין שלי ששום "פליק" לא יכול לשבת עליהן מתוח.
מזה חטפתי פליק וגם בוקס
כי ככה בראות עיניים של מישהי בת 40 שמנסה להתאפר כמו בת 20...
אז אחרי הרבה הוצאות (פלאטות רבות של צלליות מחו"ל, צלליות רבות רבות של מאק וכו') למדתי את הלקח שלי.
עכשיו אני צריכה למצוא מה לעשות עם כל הפאלטות המהוללות שלי מחו"ל כשאני נשארת עם צבעי הבסיס המאט הפשוטים...

memee2

New member
כן, אני מצתערת שלא קניתי

את הפלטה הנייטרלית של סליק.
מצתערת שקניתי פודרה מינרלית ממינרלז בגודל מלא בלי לקנות דוגמית קודם.
מצתערת שקניתי מברשת משיער אמיתי מליידי קייר והאמנתי למוכרת:(
מצתערת על קנייה גדולה במיוחד שעשיתי בסופר פארם שנה שעברה ומלא ממנה החלפתי או העברתי הלאה:(

scarlet moon

New member
רעיון מעניין מאד!

כרגע לא עולים לא יותר מדי רעיונות... אולי חרטות על התקופה, מזמן, שעוד לא גיליתי את הקניות באינטרנט ואת איביי, וקניתי דברים בארץ שאפשר לקנות במחיר כל כך הרבה יותר אטרקטיבי אונליין. (סתם זורקת דוגמא - הקולורסטיי של רבלון שקניתי כמות גדולה).
הסתובבתי היום עם דודים של בעלי שהגיעו לביקור מפרו. לקחתי אותה לסיבוב בקניון רמת אביב - היא הייתה בשוק מהמחירים בארץ!

הא תוך כדי נזכרתי בעוד משהו! במשך תקופה ארוכה התעקשתי לקנות במאק רק סמקים עם קופסא (זאת אומרת, לא להרכיב פלטה). אין לי מושג למה, זה גם היה יקר יותר וגם תפס יותר מקום. באיזשהו שלב הבנתי שזה לא פרקטי ודיפטתי הכל, אבל זה היה זול יותר וחוסך לי עבודה אם מלכתחילה הייתי קונה בפאן בשביל פלטה.

שנים בלי מסקרה

הייתי משקיעה באיפור מלא, ופשוט לא שמה מסקרה, כי שנאתי להסיר...

אני עד עכשיו שונאת לשים מסקרה בגלל ההסרה

אבל כשאנחנו יוצאים אני שמה...
אבל ממש לא כיף להוריד אח״כ.

SimplyMaya13

New member
אני יכולה לחשוב על כמה

-השתמשתי בלא מעט מוצרי פנים שפשוט היו כהים מדי. ככה זה כשאת בהירה אמיתית (משהו כמו NW10).
-לא הייתה לי שום מודעות לניסויים בבע"ח. היום אני עדיין מנסה להיפטר בהדרגה מדברים שקניתי דאז בלי לדעת מה אני קונה ובמה אני תומכת. זה תהליך ארוך משנדמה

-השתמשתי לתקופה בדאבל וור של אסתי לאודר באופן יומיומי ועוד התפלאתי שהתמלאתי חצ'קונים

-דיפטתי את כל צלליות הניקס שברשותי (13?) ללא פלטה ייעודית, בצורה לא מאד "נקייה". מתחרטת שלא השארתי אותן בסינגלס

Elle992

New member
אני לא חושבת שיש לי הרבה כאלה אבל

אני מתחרטת שלא התחלתי רכישות מהרשת קצת יותר מוקדם, כי עכשיו, אחרי 3 רכישות אני מאוד מרוצה ולא מבינה מדוע היו לי כל כך הרבה פחדים וחששות,

חבל לי שפיספסתי כמה שנים בלי זה אבל...עדיף מאוחר מאשר לעולם לא.

לצערי זה הדבר היחיד שאני מתחרטת עליו

marina4o

New member
יש המון אתרים לרכישה באינטרנט! הכל תלוי

במה את מחפשת. אני תמיד עושה סקר שטח לפני שאני מתעניינת באיזשהו מוצר וכמעט ולא מגיעה לקניות בארץ ללא הנחות כלשהן.

wondering3

New member
אני מחפשת פריימר לעפעפיים שיפחית קמטוטי גיל

המליצו לי על מק שעולה בסביבות 100 ש"ח וזה נראה לי יקר. אולי טני טועה. לא הצלחתי למצוא דרך להביא אותו מחו"ל כנ"ל ofra שאפילו יקר יותר.

אלמוג86

New member
אני חושבת שהחרטה הגדולה ביותר שלי היא:

שאחרי שנתקלתי בכתבה מפחידה מאוד על כמה שאסור לשמור צלליות ואיפור אבקות (פודרות סמקים וכו) למרות שאימי שמרה כאלו עשרות שנים.
היה לי התקף מטורף וזרקתי מוצרים בכמה מאות שקלים אם לא בסביבות האלפיים, שאמא שלי קנתה לי כנערה בוגרת......
כל מני פלטות מדהימות שכיום כבר לא קימות למכירה של פנינה רוזנבלום.
וחברות בסגנון.
איפור באמת איכותי ומדהים שפשוט הלך לפח, כשכל מה שהוא היה צריך זה חיטוי טוב עם ספרייר ואלכוהול .
מעבר לזה, לשמחתי כמישהי שלמדה המון המון ציור, כמעט ולא היו לי טעויות גדולות באיפור הפנים, אמא שלי הקפידה מאוד שאשתמש במייקאפים טובים ואני תמיד הקפדתי על שיגרת טיפוח איכותית.
והסרה של איפור.
אבל אני חושבת ששום דבר לא ימחק את איפור הצהרתי שלי ביום הראשון שהכרזתי שאני מתחילה להתאפר ללימודים.
שבסך הכול היה בנוי מאיפרון לבן בתוך העין (עם עיניים קטנות זו החלטה חכמה) אילנר שחור רציני, המון מסקרה שחורה. (עד פה לא נורא בכלל לילדה בת 12) אבל הבומבה של האיפור היה מריחה של ג'ל נצנצים בוורוד זוהר מאוד על כל שטח העין עד לגבות.........
כולם ידעו שהתאפרתי באותו היום, גם מהצד השני של הרחוב.
אני מודה שמאוד נהניתי מהתשומת לב שזה משך....
וקצת מתפלא שבבית הספר לא הכריחו אותי להסיר אותו.....
אבל זה בעיקר כי פחדו פחד מוות מההורים שלי.

אמא שלי לא הייתה ערה בשעות שאני יצאתי ללימודים באותה תקופה, אבא שלי לא היה בבית (כבר עבד) כך שלא היה מי שיעיר.
כששבתי הביתה אמא שלי שאלה אותי אם אני יודעת איך זה ניראה.
וזזעטוטה בת 12 אמרה לה שהיא הלכה על מראה של דראגקווין.
אז נאמר לי שהוא מאוד הצליח לי.......
והיא נתנה לי כסף ללכת לקנות לעצמי איפור קצת יותר טבעי.....
אחר כך היא כבר פשוט עברה ללקנות לי את האיפור בבתי מרקחת ופארמים, אני קצת חושבת שהיא השקיעה באיפור שלי כל כך הרבה כי היה לה חסך מעצמה, בשנים האלו היא כבר כמעט ולא התאפרה.

איזה כיף של סקר!

בנות אני ממש שמחה שאתן חולקות את כל הדברים שלמדתן עם השנים, כי אני יכולה בקלות ללמוד מטעויות של אחרים!
כמה בנות הזכירו שהיו קונות יותר אונליין. איזה אתרים הכי מומלצים בעיניכן?
וגם- זה בסדר אם אני ארשום את הווישליסט שלי ותמליצו לי על דברים שהתנסיתם בהם? יש הרבה דברים שחסרים לי בתיק איפור, ויכול להיות שאני בכלל לא צריכה אותם עדיין או שאני לא יודעת מה הכי טוב וכדומה.. גם טסה בקרוב לניו יורק אז אפשר להמליץ על חברות מחול או אתרים שלא שולחים לארץ. זה יעזור לי המון בתור מאפרת מתחילה!!

marina4o

New member
את תמיד יכולה לשאול בשרשור שאלות יומי דברים

ספציפיים...

ברצינות? הכל היה טעות אחת גדולה!!

גברת פנדה: קודם כל, מספר 1 של הטעויות שלי, לשים עפרון שחור מסביב לכל העניים ולפעמים גם בפנים למלא בשחור או לבן. (זה מגדיל את העיניים לא?)
עשיתי את הטעות הזאת שנים, חטיבה עד אמצע תיכון ככה, נורא! ולפעמים אפילו חטאתי עם עפרון כחול סתם ככה מעל העיניים

טרחתי וחיפשתי תמונות של הזוועה, מפחיד שפעם באמת אהבתי את זה! (לפחות בתמונה הזו לא הוספתי שחור גם מתחת לעין...)
עוד טעות שקשורה בזה- פשוט למרוח עפרון עיניים שחור בקו העין הפנימי ולמרות שזה נמרח בטירוף- לומר לעצמי שאני צריכה "כולה" לשפשף את הלמטה של העיניים כל כמה זמן.
לא להבין שיש כזה דבר בעולם פריימר לעיניים שמונע מהכל להתחרבש, או לפחות קונסילר. העפעפיים שלי סופר שומניות והמון פעמים היה לי שחור שעבר לקפל.
לקנות כל מה שמול העיניים, בלי להבין כלום- זאת אומרת שהיה לי קונסילר של שאנל שסתם ככה לקחתי בשדה התעופה וביקשתי מההורים שלי, בלי לדעת מה זה שאנל ובלי להסתכל על המחיר... למי איכפת, קונסילר זה קונסילר, לא? או פשוט לקחת מהסופר פארם משהו עם אריזה נחמדה... מי צריך לדעת מה זה בכלל?
ליפגלוס מבריק מידי- אני מדברת על אלה שהשפתיים נראות פשוט שומניות מרוב רטיבות של ליפגלוס
למזלי, זו הייתה טעות קצרת מועד.
והטעות היחידה שהיא עוד איכשהו מלפני לא הרבה שנים- כשהתחלתי להתאפר באופן רציני יותר- קרה לי המון פעמים ששכחתי משהו אחד חשוב מכל הלוק. כלומר- איפור מלא אבל בלי מסקרה או בלי סומק...

בקיצור, ברוך שפטרנו!!

menumeshet

New member
לא בדיוק איפור

אבל הייתה לי נטייה לנסות סוגים שונים של קרמים לשיזוף עצמי שלרוב השאירו אותי כתומה או עם פסים (או הכי גרוע כתומה עם פסים
).

alubash

New member
שני דברים:

לא אוהבת להסתכל אחורה על הגבות שלי - מילאתי אותם חזק מדי וישר מדי :)
גיליתי את הקונסילר רק בגיל מאוחר יחסית (28) ובתור אחת עם כהויות סגולות רציניות מתחת לעיניים (שהיו דם מגיל מאוד צעיר) השימוש בו עושה הבדל ענק.

קניתי מייקאפ לפי הצבע בתמונה במגזין...

למעשה, ביקשתי מאבא שלי שיקנה לי מייקאפ שהחלטתי שיתאים לי - כי בפרסומת במגזין היה כתוב שהוא לא מכתים את הבגדים.
עכשיו
מעולם לא השתמשתי במייקאפ לפני כן
אבל בגלל הפרסומת, ובגלל שרציתי מייקאפ, הנחתי שמייקאפים אחרים כן מכתימים, וזה ה-מייקאפ בשבילי.
בפרסומת היו תמונות של הגוונים השונים, בחרתי אחד (באופן רנדומלי) והוריתי לאבא שלי לקנות לי אותו בדיוטי פרי.
הוא היה הרבה יותר מדי בהיר בשבילי, וכדי להוסיף חטא על פשע - מרחתי אותו רק על האף ובין הגבות...

TokisBride

New member
במשך המון זמן

לא השתמשתי בקרם לחות כי חשבתי "יש לי חצ'קונים, זה מלחח את העור לבד" ויצרתי מראה של קילופים ופצעונים. מזעזע.
למען האמת הבנתי שזאת טעות בזכות דיילת בפארם, אז קצת כבוד להן

בנוסף, היה קיץ שלם שלא הנחתי מקדם הגנה על הפנים בכלל חוץ מבים, ופשוט איכס. שונאת את התקופה השזופה שלי

למעלה