דיון -חשיבות איפור בעבודה

marina4o

New member
דיון -חשיבות איפור בעבודה

בעקבות דיון שעלה בקבוצת הפייסבוק על מקרה באנגליה שבו פיטרו עובדת מהרודס כי סירבה להתאפר רציתי לעורר פה שאלה:
האם לדעתן בימינו מצופה מנשים להתאפר למקום עבודה "רגיל"? האם זה חובה במיוחד כשזה נוגע לדיילות איפור או נציגות מכירות פרונטאליות?
תרגישו להעלות עוד שאלות ותשובות!

liam05

New member
אני ממש לא חושבת שמצופה להתאפר

מה שמצופה הוא להראות ייצוגי. מכאן ועד להתאפר לדעתי, הדרך רחוקה.
אני בין היחידות בעבודה שלי שמתאפרות באופן מלא, בסיס, צלליות, שפתון וכו'.
מה שבעיקר משפיע זה הביגוד. כשאנשים מתלבשים יותר אלגנטי זה מאוד מורגש.
רוב הנשים מסביבי כלל לא מתאפרות או מתאפרות בצורה מאוד מאוד עדינה וזה ממש לא משפיע על אם אותן נשים נראות ייצוגיות או לא.
המראה הכולל הוא מה שנותן את הטון. לדעתי, איפור נכון מייפה כל אחת אבל זה לא אומר שאיפור הוא הכרחי.
כשאני חושבת על זה, עד לפני שנה היו לי מסקרה, קצת צלליות ושפתון אחד. אני לא חושבת שנראיתי לא ייצוגית בלי מייקאפ, על אף שאין ספק שהפנים נראות טוב יותר עם מייקאפ.

להכריח להתאפר נראה לי ממש מופרך. זה רחוק מאוד מקוד לבוש או לשמור על שיער מסודר. נשמע לי מאוד פולשני.
אני מבינה שכשמדובר בדיילות איפור אז יש הגיון בלהיות עם מאופר כי זה בעצם מציג את התועלת שבמוצרים הנמכרים ואז אפשר לטעון שיש רלוונטיות לעניין. למעשה, זכור לי שהיה לי מוזר שהמאפרת בחתונה של אחותי לא היתה מאופרת בעצמה. יחד עם זאת, אני לא חושבת שיש חובה או ציפייה כלשהי.

ואני אעלה עוד נקודה - אני חושבת שהציפייה היא פשוט להיראות טוב באופן טבעי. לדעתי ביום-יום אנשים לא אוהבים לראות נשים שהאיפור שלהן בולט, גם אם זה בצורה מחמיאה, בגלל מעין רצון או אידיאל שכזה של יופי טבעי. תוסיפי לזה את הנשים שמתאפרות בצורה שלא מתאימה (מייקאפ מטויח, קונסילר לא בגוון הנכון וכו') או לא מחמיאה ואז על אף שלכאורה אותן נשים "השקיעו" במראה שלהן, הסביבה תשפוט אותן לרעה.

Nightmare19

New member
דעתי...

אני חושבת שיש חשיבות להופעה אסטתית,במיוחד עם מדובר בתפקיד פרונטלי (ובטח עם קשור באיפור)
אני לא חושבת שאפשר להכריח עובדות להתאפר, אבל לשמור על הופעה מסודרת רצוי. (יש בנות שניראות נהדר גם בלי איפור..) אני אישית לא יוצאת מהבית לא מאופרת בדר"כ, ולעבודה אני תמיד מתאפרת.

בעבודה הקודמת שלי, (חנות בגדים די פלצנית) המנהלת שלי הייתה מעירה לבנות שלא היו מתאפרות לעבודה... היא הייתה דורשת לפחות איפור מנימלי קצת סומק ומסקרה, שיער מסודר, בגדים נקיים וכו'.

ronif10

New member
הי

במקום עבודה רגיל, לא נראה לי חובה להתאפר אלא רק להגיע במראה חיצוני נקי ומסודר. ( למרות שפני לא ראו אור שמש כבר המון שנים מרוב איפור
)
אבל לעבודה כדיילת אולי כן , רק שרצוי להעביר את מרביתן בקורס איפור מאחר והן מאופרות כדראגיסטיות חובבות וכנ"ל ההמלצות שלהן..למרות שזוהי הכללה ויש יוצאות מן הכלל..

Ifat Izhaki

New member
2 הפני שלי...

אני חייבת להודות שאצלי היו תקופות שהתאפרתי חלקית (ללא מייקאפ וכו') והיום אני מתאפרת לעבודה מלא (יש אצלינו המון אנשים אז יש קשת רחבה של סוגי איפור ודרכים להראות).
מה שמאוד משנה לדעתי הוא ההופעה והריח!!! באופן כללי. לי קשה מאוד לתקשר עם אנשים מרושלים במראה שלהם או מוזנחים.
ומצד שני גם אני לא ממש מרגישה בנוח כשאני הולכת לרשתות הפארמים למניהם שבהן הדיילות OVER מתאפרות ואז אני מרגישה שאני כל היום מסתכלת לה על שכבות המייק אפ והאיפור במקום להקשיב למה שהיא טוחנת לי על המוצר....
היום נתקלתי בכזאת באפריל כשהלכתי לקנות את המייקאפ של אסתי לאודר.. אני חייבת להודות שלולאי הכרתי את המייקאפ ותכונותיו אין מצב שהייתי קונה מהמוכרת שמרחה אותו בצורה כל כך גסה ועבה על הפנים שלה...כי זה היה נראה זוועה.
אז העניין הוא לא להפריז ולהראות נעים ומרשים.
היה נחמד אילו במקום עבודה כזה היתה מאפרת שמאפרת את כל הדיילות בבוקר....

har26

New member
אני חושבת..

במקומות עבודה רגילים זה תלוי..יש נשים שלא אוהבות להתאפר או שלא יודעות להתאפר וסתם נראות מגוחך..
אחותי עובדת בבנק ורב העובדות במחלקה שלה הם מעל גיל 60, במיוחד לנשים מבוגרות ללא נסיון יותר קשה להתאפר עדין ויצוגי ולא להראות כמו קרקס.
אני חושבת שהרבה יותר חשוב מאשר איפור זה להתלבש נורמלי בצורה מכובדת ולהריח טוב ,ויחסי אנוש ושירות טוב ללקוח..לכל הפחות לעשות גבות ושפם,שיש כאלה שלא חושבות שזה חשוב להן כנראה..אבל ברגע שפקידה בדואר לא מאופרת,אבל היא לבושה טיפטופ ומריחה טוב ונותנת לי יחס כמו שצריך..זה לא ממש מעניין אותי מה האיפור שלה.
אבל שמגיעים למקומות שהמהות שלהם היא ביוטי ואיפור, אני כן מצפה מהדיילת להיות מאופרת ,כמו שאני מצפה ממאפרת שתהיה מאופרת.
אני חושבת שזה א,ב. כי ברגע שאת רוצה למכור לי מוצר איפור או טיפוח, ואת לא מאופרת,או מאופרת בצורה לא יפה,ולא מטופחת..אני פחות ירצה לקנות ממך.
פעם נכנסתי לסניף של מאק,והייתה שם מוכרת שממש לא הייתה מאופרת רק עם שפתון ורוד פוקסיה..ואת האמת אפילו לא רציתי לשאול אותה מה שרציתי.
נתקלתי במוכרות במאק אם איפורים מעלפים, שגם נתנו לי השארה וגם קניתי 2 צלליות שהיו עליה כי ראיתי שהם מהממות..מה שבתצוגה לא נראה כלכך מיוחד.

אלמוג86

New member
דעתי

בעיני, גם אם את דיילת איפור או מאפרת, אי אפשר שיחריכו אותך להתאפר.
זכור לי רעיון בתוכנית בוקר כל שהיא על מאפרת מוכרת......
אני לא בטוחה אם מבית ירין שחף או לא.
שאינה מתאפרת בעצמה, כי לטענתה איפור לא יושב עליה טוב.....
לפחות כך תענה ברעיון.

בכל מקרה, איפור לא יכול להיות חובה לא משנה מה. נקודה.
הדרס קוד היחידי שהתקבל עלי במקום עבודה היה בקשה לא להגיע בטרניג.... וגם זה החליק כי בכל מקרה כמעט ואין לי. במיוחד היות ולא עבדתי מול לקוחות.
בגדול אני לא חובבת איפור ביום יום, בגלל מצב העור שלי.
אני משתמשת בקרם לחות טיפולי (תוצרת בית מודה) ואני נורא אוהבת להוסיף ממנו במהלך היום כשמרגיש לי יבש מידי.....
בגדול זה יכול לעבוד רק או כשאין בכלל איפור או כשמאפרים עיניים ושפתיים בלבד.....
מה שאני מודה שאני נוטה לעשות מידי פעם גם.
כנערה הקפדתי נורא על איפור מלא בכל יום..... אבל כשהביטחון העצמי עלה, הצורך הזה ירד....(מתכוונת אלי בלבד ולא טוענת שזה מעיד על אף אחת פרט אלי! )

ועדין בנוגע לכתבה במדוברת.....
ברגע שמראש זה חלק מהמדים של מקום העבודה.
ומקום העבודה מגדיל ראש ומציע על חשבונו סדנה שתלמד אותה להתאפר..... מה שבעיני כל מקום עבודה שדורש את זה צריך להציע.
ומראש ידעה על הסעיף בחוזה.....
בעיה שלה.
בעיני מקום עבודה, עסק פרטי, ראשי לבחור לעצמו להציג תדמית שהוא בוחר בה. ולדרוש אותה מעובדיו.....בתנאי שהוא מקנה לעובדיו את היכולת לכך, אם זה קורס איפור, ואפשרות לקנות איפור מוזל או אפילו לקבלו בחינם..... אם זה סיפוק של בגדי עבודה/מדים במחיר הגיוני בהתאם למשכורת שהעובד מרוויח. וכן הלאה.

ומצד שני, אני מאוד לא אוהבת את הגישה של כותבת הכתבה...
את הדעות הקדומות שלה על מה זה אומר פנים ללא איפור.
ובגדול הגישה הכללית שלה בנושא.

lilo4

New member
דעתי

אני חושבת שזה תלוי מאוד במקום העבודה. יש מקומות שבהם זה בסדר גמור להגיע עם סתם ג'ינס וטי-שירט לעבודה, ויש מקומות שבהם צריך להיות יותר ייצוגי.
באופן אישי אני אוהבת מאוד איפור וחושבת שזה מוסיף המון, אבל לדעתי לא צריך לחייב עובדת להתאפר כל עוד היא מגיעה בצורה מטופחת לעבודה- וזה ממש לא חייב לכלול איפור, זה בעיקר אומר לשמור על היגיינה, ומספיק לשמור על שגרת טיפוח כדי שהעור יראה כמו שצריך, לדאוג שהציפורניים יהיו משויפות ונקיות והבגדים מסודרים. אם מישהי רוצה מעבר להתאפר, אפילו עם גלוס ומסקרה- לדעתי זה באמת תורם המון.
כשמדובר בדיילות איפור או כל בחורה שעובדת בתחום, לדעתי זה דיי מחייב, לפחות במינימום. אני לא מצפה ממאפרת להגיע לעבודה עם איפור שלקח לה שעתיים וחצי לבנות, אבל המינימום שיכול לקחת אפילו 5 דק' זה נראה לי חובה. כי אם היא לא מתאפרת, אז מה בעצם היא מנסה למכור לי? כמו למשל שיהיה לי קשה להיכנס לחנות בגדים ולגלות שלמוכרת יש טעם מזעזע בבגדים או להיכנס לחנות מחשבים ולגלות שהמוכרת טכנופובית.

טוב אז...

יש מקומות בהן מחייבים את העובדות להתאפר ואף מעבירים להן שיעור קל באיפור. כמובן שלא דורשים מהן איפור מלא, אלא צללית, מסקרה, אודם. דיילות קרקע זאת דוגמא מצוינת לנושא. הן נדרשות להיות מאופרות כל המשמרת.

אני מאמינה כי אם עובדים באופן פרונטלי אפשר ל"זרוק" קצת צבע על הפנים. אני יותר חושבת שזה עניין של כמות. אני עובדת במקום חדש (בואו לא נכנס לזה, אבל יש לי סביבת עבודת גברית למדי) ואני לא אשים לשם איפור מעושן בצבעים מוגזמים. צבעים קלים וקצת נגיעות צבע.

דווקא במקומות עבודה בהן יש רוב נשי אני חושבת שזה יותר מתאים וראוי להתאפר, הרי כבר בוצע מחקר ונשים מתאפרות בגלל נשים אחרות.
מ.ש.ל.

דידו24

New member
אני אתחיל מהתשובה, בשחורה התחתונה, דעתי היא

שחד משמעית לא.
עכשיו אפשר לתת נקודות נוספות.
הייתן מצפות מגבר שנמצא במקום עבודה שיהיה מגולח (לא חובה לגמרי, אלא שיסדר את הזקן) אני כן.
כשבעלי לא מתגלח אני רואה לנכון לתזכר אותו שעבודה במשרד הייטק מצריך מראה מסודר. למרות שאין לו שום גישה ללקוחות.

יש תחומים ומקצועות שניתן לבקש שהאדם שעומד ועובד יראה יצוגי.
אפשר להגיע לזה גם ללא איפור.
אני חושבת שזה תלוי במראה ובדרך שאדם ״סוחב״ את עצמו.

על אותו מטבע רק הפוך, אני יכולה לומר שכאשר ניהלתי צוות מכירות פרונטלי, בחיים לא ביקשתי שבנות יתאפרו, אלא רק שיהיו בעלות מראה יצוגי.
לעומת זאת, ביקשתי בצורה יפה, לא ממקום ניהולי, אלא כחובבת איפור
ממישהי למתן את האיפור כי הוא פספס את כל מטרת האיפור והיה נוטף ממנה (שכבות גלוס נוזל בקיץ...)

השורה התחתונה, יש מקצועות שצריך להיראות יצוגי, לא דווקא עם איפור.
עכשיו לגבי מקומות שאין בזה באמת צורך, נגיד משרד,
שכל אחד יעשה מה שבא לו לדעתי.

lilo4

New member

בכלל לא חשבתי על זה, אבל גם איפור מוגזם יכול להיראות רע ולא ייצוגי בכלל...

Kani s

New member
שאלה מעניינת.

אם תשאלו קבוצה באופן כללי - התשובה שתהיה שברור שלא חובה.
דעתי האישית היא שאמנם זה לא חובה אבל בהחלט מאוד רצוי ( ואם זה לא יקרה אז פשוט יעקמו לכן פרצוף , מניסיון ) . מכיוון שאני עובדת במכירות בצורה פרונטלית , מאוד חשוב להראות ללקוח\ה מוכרת מסודרת נקייה מטופחת ומאופרת , כי איפור הוא חלק בלתי נפרד מהלוק.
אני לא חושבת שהיתי רוצה לראות מוכרת באיזשהו מקום מכל תחום עם מלא חצ'קונים או עם כהויות היסטריות מתחת לעיניים.

בנוגע לדיילות איפור - במקרה שלנו בישראל עדיף שלא יתאפרו! זה פשוט מחריד. אבל באופן כללי בהחלט דיילות איפור חייבות להתאפר כי זה מה שהן מנסות למכור , הן הדוגמה למוצרים שלהם - מה שאומר שאם רוצים למכור צריך לייצג בכבוד ולשמש דוגמה שתגרום לי לרצות את המוצר.

SuperYaelina

New member
עבורי זה חשוב

אני מקפידה להגיע לעבודה תמיד מסודרת. למרות שבעבודה לא פרונטלית ,כמו שלי, לדעתי, ניתן לכל אחד לעשות מה שמתחשק לו- לפי מצב הרוח שלו אישיותו, טעמו ויכולתו..

למרות זאת, שאני באה למקום שיש בו אקט של מכירה פרונטלית של איפור ואני מחפשת ייעוץ.. חשוב לי שהאדם מולי יקרין הבנה וחיבה לאיפור והדרך להקרין זאת היא ע"י שהוא מאופר ואך הוא איפר את עצמו.....

יעלי

הגיוני לדרוש כל דבר (חוקי!) לדעתי

רק צריך להציב את זה באופן פתוח ברשימת דרישות או בראיון עבודה, ולא להתקיל אחר כך עובדת שעבר עליה יום רע ובאה קצת ג'יפה.
את יודעת שזו אחת מהדרישות?? אם את מוכנה לעמוד בה לכי על העבודה, אם לא מתאים לך תפרדו במקצועיות לפני חתימת חוזה.

האם עושים את זה? מעט מאוד. לרוב הדרישה היא לייצוגיות בכלליות, ובגדים מסודרים, היגיינה בסיסית וריח טוב מושכים יותר תשומת לב מאיפור, וחוץ מזה כמו שkani אמרה- סתכלו על הדיילות בס"פ, אין שום קשר בין האיפור שלהן לייצוגיות

למעלה