מישו מכיר את הכדור novoron?

אני לוקח נובונורם../images/Emo141.gif

שלושה ביום, 10 דק' לפני הארוחה. אני מאוד אוהב את הכדור הזה, כי הוא גורם לשינוי מהיר, ולא כל כך עושה לי בחילות. אני חושב שאם היה לי את השעון הזה שמדברים עליו, והייתי רואה שהגעתי לערכים גבוהים, אז נובונורם יוריד את זה תוך זמן קצר מאוד 10 15 דק'. יש נובונורם קטן של 0.5 ויש גדול של 1. אני לוקח את הקטן. כשאני אומר לרופא שלי שאני אוהב את הכדור הזה כי הוא עושה לי פחות בחילות וגורם להרגשה נוחה יותר תוך זמן קצר, הוא מסכים איתי, אבל מיד אחרי זה מוריד את העיניים, כאילו שיש משו שמפריע לו. אני חושב שלתרופה הזו יש השפעות לוואי עתידיות, יותר קשוחות מהגלוקופאג', בגלל זה הוא מרכין ראש. התרופה הזו מורידה את רמת הסוכר באופן מהיר וזה לפני הארוחה, אם אני לוקח את התרופה הזו ולא אוכל אחרי זה כלום, אז מתפתח לאט לאט תחושה קשה בחילות וקשיי נשימה ועוד כל מיני. לכן לדעתי, אפילו אם רמות הסוכר גבוהים עדיין חייבים לאכול משו קטן 10 דק' אחרי התרופה. אני חשבתי שאת לוקחת רק כדור אחד ביום, גלוקומין, אך הגעת לנובונורם ?????????????? שיהיה לך בהצלחה

דואגת1

New member
נובונורם וגלוקומין

נובונורם פועל על הלבלב - מגביר את יצירת האינסולין, הוא חדש יחסית, פועל מהר והשפעתו נפסקת אחרי מספר שעות גלוקומין - מונע מהכבד לייצר סוכר ומגביר את רגישות התאים לאנסולין. אלה שני כדורים שונים בתכלית, ולא אחת נותנים אותם יחד.

sweetgirl3

New member
הרופא החליט..

הרופא החליט בגלל דנסוכר טיפה יותר גבוה בארוחתה צהריים אז הוא רצה שאני יקח חצי כדור לפני הארוחההה וזה באת ממש הורידדד את הסוכררר כמו שאמרתתת הוא אמר שזה זמני ניראה ליי

sweetgirl3

New member
אבל אני יגיד לו...

שאני לא רוצה לקחת תכדור הזהה כי זה פועל על הלבלב וזה לא טוב נכון??

דואגת1

New member
כדורים

מה לעשות ? כל כדור מזיק במידה זאת או אחרת, יש שמזיקים יותר ויש שמזיקים פחות. גלוקומין נחשב לכדור בטוח למדי, אבל יש לעקב אחרי B12. לפעמים אין מה לעשות וצריך שילוב של כמה כדורים על מנת להשיג איזון, ורמת סוכר גבוהה היא מסוכנת כידוע. הבעיה היא שבדרך כלל לא מאבחנים את הבעיה, האם הלבלב לא מתפקד ? האם הבעיה היא בתנגודת לאינסולין ? ואזי רמת הסוכר בדם עולה ? לצערי, הרופאים אינם "אוהבים " לאשר בדיקות אלה.

לדואגת 1

באזה אופן נובונורם מזיק בעתיד ??????? למה הכוונה "תנגודת לאינסולין", אך עוקבים אחרי B12 , אזה בדיקות ספציפית הרופאים לא אוהבים לאשר. יש לי עוד שאלות, אני אשמור לפעמ הבאה. תודה.

דואגת1

New member
כדורים

לסייח הרוקד, הנובונורם בדומה לכל הכדורים שממריצים את הלבלב, מאמץ אותו, והרי הלבלב חלש במילא, עד שבסוף עלול להפסיק את פעילותו בכלל. הטענה היא שהנובונורם הוא הרע במיעוטו בגלל שהפעתו מוגבלת מבחינת הזמן, שלא כמו כדורים אחרים שהשפעתם ממושכת. קראתי שעובדים כעת על פיתוח כדורים אשר יפעלו רק בזמן שרמת הסוכר בדם גבוהה. טייפ 2, הרוב יש להם בעיה שהגלוקוז לא יכול להכנס לתאים, הקולטנים לא נותנים לו להכנס, ואז צריך יותר אינסולין על מנת לאפשר להם להפתח. מקובל שפעילות גופנית עוזרת להתגבר על הבעיה, ולו באופן חלקי, דהיינו, פחות כדורים. B12 - מקובל לבדוק כל חצי שנה, יחד עם שאר הבדיקות. האמת היא שרפא אינו אמור לתת בתם ככה כדורים, לפי הרגש ולפי הנסיון. ישנן בדיקות אשר בודקות את תפקוד הלבלב, הרזרבה שלו ועוד, ולפי זה אמורים לקבוע את סוג הטיפול. הבדיקות יקרות למדי, ומעדיפים את שיטת הניחוש, בדיקה וטעייה, למרוות שלא אחת עלולים גם להזיק, או להקשות באיזון. בסופו של דבר, כל כדור מזיק, מכיל כימיקלים, אבל מה לעשות ? איזה ברירה יש לנו ? להזהר ולהשמר עד כמה שאפשר, ויטול מה שצריך, ולבקש הסבר שבת שלום

בדיקת פפטיד סי Peptide-C

האינסולין בנוי משתי שרשרות פפטיד (מסומנות כ A ו B) הקשורות ביניהן. במהלך יצורו בלבלב, נוצרת שרשרת נוספת של פפטיד (המסומנת כ C) שבשלב הסופי מתנתקת מהאינסולין. ולכן, עבור כל מולקולה של אינסולין לבלבי נמצאת בדם מולקולה של פפטיד-סי, וריכוזו מעיד על כמות האינסולין שיוצר. מדידה ישירה של אינסולין היא יותר קשה שכן הוא נקלט בתאים וריכוזו פוחת. הזרקה של אינסולין חיצוני אינה מוסיפה פפטיד סי. בבדיקה, מודדים את כמות פפטיד סי ורמת גלוקוז בדם בזמן צום ומספר פעמים אחרי ארוחה. התוצאות נותנות לרופא המומחה תמונה מלאה על התגובה הלבלבית ומאפשרת לאבחן את סוג הסוכרת ולקבוע את הטיפול המתאים. הבדיקה עולה כ 800-900 ש"ח ולכן קופת החולים אינה ממהרת לאשר את ביצועה. בהרבה מקרים בהם אבחנת סוג הסוכרת כמעט בטוחה, לא מבצעים את הבדיקה. במקרים הספורים בהם האבחנה שגוייה, מתבצע תהליך של "ניסוי וטעייה" ע"י החלפת סוג הטיפול עד לאבחנה סופית. תהליך זה יכול להתקצר באופן ניכר ע"י הבדיקה הנ"ל. אילו לקופות היו משאבים מספיקים, הייתה מן הסתם מתבצעת בדיקת פפטיד-סי לכל סוכרתי מתחיל או שמחלתו התקדמה. גלעד

דואגת1

New member
בדיקה יקרה...

לגלעד, הסדיקה אינה זולה, אבל צא וחשוב כמה עולות הטעויות, כמה עולים הכדורים והטיפולים השגויים, כמה עולה הנזק של אבחנה בלתי מדויקת ? מלעיטים אותך בכדורים אשר אינם מתאימים לך כלל... זה דומה לסיפור של קטיעת רגליים, במקום לטפל בפצעים כמו שצריך, קוטעים רגליים כי זה יותר זול. שמעת על חבר הכנסת רביץ אשר נסע לשוייץ על מנת לטפל ברגליו, מענין מי מימן את הטיפול !!! אני יודעת שקימת בעיה של מימון, ואין לי פיתרון, הפתרון בינתים הוא שמי שעשיר ויכול לממן בדיקות וטיפולים מסוג זה ואחר, מבצע אותן, והאחרים נשארים בלי רגלים ובלי טיפול ראוי. שבוע טוב

דואגת1

New member
אתרים

לשושן הצחור בוקר טוב, אם את מתכונת לתרופות - אני אנסה למצוא קצת חומר ולנסות לנסח קצת יותר יפה. אני מצרפת 3 אתרים - לצערי באנגלית, אבל אם תכנסי אליהם תראי שהם מקיפים, מעודכנים וניתן למצוא הרבה חומר.

דואגת1

New member
קישור 3

נסיון נוסף ... כבר ציינתי שהוא מיועד בעיקרון לדתיים אבל גם לא דתיים ימצאו בו ענין

יאללה תביאו עוד.....

הוסף לקישורים אני מאוד גאה בכך

דואגת1

New member
קישורים

לשושן הצחור, ערב טוב, משך הזמן הכרתי הרבה קישורים, מכל הסוגים, רק צייני באיזה נושא, לצערי הרוב באנגלית. רעיון נוסף - קישורים לקופות החולים השונות. האם שווה ליצור קשר עם הקופות עצמן ? לבקש סיוע ? עצה ? מידע על השירותים ? איני יודעת אם זה רעיון טוב אובר ביצוע, לשיקולך. ערב טוב נ.ב. למנדוזה יש אשה יהודיה, והוא עצמו אוהד, טיפוס מענין ובעל אישיות חמה, ואם פונים אליו בשאלה עונה ברצון, באנגלית כמובן.

כמעט לכל הקופות יש אתר

שדי פשוט להכנס אליו ואני מניחה שכל אחד במידה וצריך משהו מוצא את הקופה שלו. לאתרי הסוכרת - או מידע חדיש שיכול לעזור לא תמיד כולם מגיעים ולכן חשוב לרכז את החומר. כל נושא שהו שנראה לך שיעניין ויתרום לקהילה המתוקה שלנו יתקבל בברכה.

למעלה