עדכון לבעלי מכשיר הליברה - האפליקציה הרשמית הגיעה לארץ

mrkorr

New member
עדכון לבעלי מכשיר הליברה - האפליקציה הרשמית הגיעה לארץ

קישור לגפן מדיקל:
https://geffenmedical.co.il/freestyle-libre
קישור להכרזה בפייסבוק: https://www.facebook.com/geffenmedical/photos/a.125070184237743/2349750345103038/?type=1&theater

זוכרים את הפוסט שפעם כתבתי על הליברה? גם אם לא, אז בטח נחשתם שכל מכשיר שתומך ב-NFC יכול לסרוק את החיישן שלכם.
אז freeStyle אכן פיתחו אפליקציה שיכולה לסרוק את החיישן, לאגור נתונים, להוציא דוחות ולתקשר עם מרפאות ומטפלים.
האפליקציה נקראת LibreLink וכעת אפשר להוריד אותה מחנויות האפליקציות בחינם, גם בארץ. חפשו FreeStyle LibreLink.
כמו באפליקציות הלא רשמיות, גם כאן אפשר לסרוק באמצעות הטלפון חיישן חדש לשם הפעלתו ואז הוא ייקרא רק על ידי הטלפון.
או פשוט לסרוק חיישן שכבר נפתח לראשונה ע"י הקורא ואז אפשר לסרוק על ידי שני המכשירים.
כמו בכל חברה מסחרית שמפיצה אפליקציה, יש צורך בתהליך רישום קצר.
את כל המידע שלכם, פרטים נוספים, אפשרויות ומכשירים אפשר למצוא, לאחר הרישום כאן:
https://www2.libreview.com
זיכרו שעל מנת שתוכלו לסרוק את החיישן, המכשיר שלכם צריך להיות בעל טכנולגיית NFC. אם אתם לא בטוחים שיש לכם, כנסו לזאפ, הקלידו את שם הדגם של המכשיר שלכם, כנסו למפרט הטכני וחפשו NFC.
בהצלחה

שרון א77

New member
שאלה ל-mrkorr :

ראשית תודה לך על המיידע,
מכיוון שאני לא ממש בקטע של אפליקציות ,אולי תוכל להסביר בבקשה ,מדוע יש צורך באפליקציה הנ"ל למשתמשים בליברה ?
כלומר, לאיזה מטרה זה משמש אותך,מעבר לשימוש הרגיל שנותן לך קורא הליברה -
הרגיל ,אשר סורק את החיישן ומראה על הצג את מצב הסוכר העכשווי ,המצה היומי והשבועי, וגם את העקומה היומית לעליות וירידות הסוכר ,ואירועי "היפו"בבמהלך השבוע?
לא ברור לי מה האפליקצה תוסיף למידע שכבר יש בליברה?
אגב,
במכשיר הליברה פחות קרינה מאשר בטלפון הניייד?
אשמח לתשובתך.

mrkorr

New member
תשובות

ראשית, רק להבהרה אני לא קשור בשום צורה לחברה שמפיצה את הקורא או את האפליקציה וכל מה שאני כותב זו דעתי בלבד.
שנית, את כן בקטע של אפליקציות, את רק לא מודעת לזה. אני מתכוון לכך שגם לקורא הליברה יש אפליקציה שמותקנת עליו.
בגלל שהוא מכשיר ייעודי לפעולה אחת יש עליו אפליקציה אחת.
מלבד הסריקה והתוצאה שמוצגת על המסך עם חץ המגמה - האם המכשיר נוח?
האם אפשר בקלות לגשת להיסטוריה בצורה מספרית או גרפית, האם יש סימונים צבעוניים כשיש חריגות? האם המכשיר שולח נתונים ישירות לאתר שבו ניתן לצפות בצורה נוחה מול המחשב בכל ההיסטוריה הקרובה והרחוקה ולנתח את הנתונים?
האם החברה שפיתחה את האפליקציה של המכשיר משחררת עדכונים ותיקונים ומיידעת אותנו כשיש כאלו?
אפילו הטאץ' של המכשיר הוא טאץ' בטכנולגיה ישנה שפועל על הפעלת לחץ פיזי באזור מסוים וזה כניראה המכשיר טאץ' היחיד שעדיין עובד כך.
האפליקציה בנייד עושה את כל מה שמכשיר הקורא עושה בתוספת של כל מה שאפשר לצפות מאפליקציה חדשנית על מכשיר טאץ' אמיתי.
כדי להבין עוד אפשר פשוט להיכנס לעמוד של האפליקציה ולקרוא... אני לא אפרט כל מה שהיא יודעת לעשות. אבל ברור שכאשר היא מתעדכנת, זה קורה אוטומטית ע"י המכשיר הנייד שלך כמו כל אפליקציה אחרת.
בקורא שלנו התוכנה מתעדכנת לעתים רחוקות ונדרשת התקנה ידנית: הורדת קובץ למחשב, חיבור קורא למחשב, הפעלת התקנה בתוכנה ייעודית וכל זה רק כאשר הקורא לא נמצא בטווח זמן של סנסור פעיל - כי זה יימחק את כל הסריקות שלו ויהפוך אותו לבלתי פעיל.
(זה מגוחך בהשוואה לעדכון אפליקציה דרך הנייד).
חיבוריות: המכשיר הנייד שלך מחובר לרשת רוב הזמן (וויפיי או סלולר) ולמעשה לאחר הסריקה ושמירת הנתונים, אפשר לשדר בערך לאן שרוצים את המידע (למשל ישירות לרופא או לאחות בקופת חולים).
במכשיר הקורא צריך חיבור למחשב על מנת לפרוק ממנו את כל המידע.
שאלת המחיר והנוחות: ניתן לוותר על רכישת מכשיר קורא ופשוט לעבוד עם המכשיר הנייד שגם ככה נמצא בהישג יד רוב שעות היום (אני יודע - לא אצל כולם).
NFC: זו דווקא נקודת יתרון למכשיר הקורא, הקריאה מיידית, מהירה, גם דרך שכבות של בגדים עבים.
במכשיר הנייד שלנו, זה תלוי במיקום וברכיב ה-NFC שהייצרנים מוסיפים. אצלי במכשיר קיים, אבל הוא חלש ולא יסרוק כאשר אני לא מניח את המכשיר ממש קרוב לסנסור ולא יסרוק מעל מעיל.
לסיכום: מדובר פשוט בשימוש בטכנולוגיה הזמינה לכתיבת אפליקציות על מנת לשפר את מה שקיים כבר במכשיר הקורא. זה לא הכרחי, אבל זה נותן פתרון טוב ונוח למי שמאס בתוכנה ובמכשיר המיושנים של קורא הליברה.

mrkorr

New member
השלמה - קרינה

לגבי הקרינה כמו כבר כתבו בעבר, הקרינה של רכיבי NFC בטלה בשישים... זה רק למטרות שידור-קליטה לטווח קרוב מאד: https://he.wikipedia.org/wiki/תקשורת_טווח_אפס
למי שמדברת/כותבת/משחקת/גולשת בטלפון, התוספת של הסריקה חסרת משמעות.

שרון א77

New member
mrkorr,תודה רבה על התשובה המושקעת,,

תודה על ההסבר המפורט והברור.
&nbsp
בברכת יום טוב
שרון.

אבו זקן

New member
להסרת כל ספק

האם אפשר לקנות רק את החיישנים ולהשתמש באפליקציה? אם כן, זאת בשורה של ממש, כי זה אומר שכל אחד יכול ללמוד על התגובות הגליקמיות שלו ע"י רכישת חיישנים לתקופה קצרה כמו חודש-חודשיים.

mrkorr

New member
זה מורכב

בתיאוריה - כן, זה בדיוק מה שחשבתי וקיוויתי שייקרה. ז"א האפליקציה עצמה נותנת לך את האפשרות לאתחל חיישן חדש ולסרוק אותו עד לסיום הזמןש מוקצב לו. ז"א חופש מוחלט מהקורא.
בפועל - רכישת חיישנים מהקופה זו אפשרות זולה ותקבל גם קורא חינם ולכן הרעיון שלך אפשרי ליישום - רק אתה זכאי לקבל מהקופה.
אפשרות שנייה - רכישת חיישנים דרך אתר החברה. יש להם אתרים בארץ ובשאר העולם. לדוגמה:
https://freestylelibre-webshop.geffenmedical.co.il/
כדי להזמין צריך להירשם באתר החברה, ואז הם מזהים שאתה לקוח חדש ומכריחים אותך להזמין ערכת התחלה שהיא קורא+חיישנים.
אני כמעט בטוח שאין אפשרות להזמין רק חיישנים, אם אין לך הזמנה ראשונית של קורא.
בנוסף, בארץ לא ניתן לרכוש חיישן בבודדים, רק ערכה של 6.
אבל שזה לא יעצור אתכם מלבדוק - במקרה הכי גרוע אתם יכולים לסגור את ההזמנה ולצאת בלי להזמין ובלי לשלם.
יש באתר גם אפשרות לצ'אט עם נציג, אז כדאי להיעזר בהם לקבל תשובות על כל השאלות הללו, אולי גם ייתנו בדרך זו לרכוש רק חיישן אחד.

שרון א77

New member
להשיג חיישנים בלבד ,אפשר בחודש נובמבר :

בכול שנה בחודש נובמבר מקיימים יריד לסוכרת ,
ביריד מציעים מוצרים לחולי סוכרת במחיר מוזל , וניתן לרכוש שם 2 חיישנים במחיר סמלי.
פרט לחיישנים,מוכרים שם סטיקים ועוד הרבה מוצרים במחיר מוזל לחולי סוכרת ,
וכדאי להגיע.
(היריד מתקיים בשטח כפר -המכבייה שברמת גן,הממוקם לא רחוק מהספארי .)
&nbsp

למעלה