לחץ דם ומחסור בויטמין D ?

shron17

New member
לחץ דם ומחסור בויטמין D ?

האם מישהו נתקל במצב של עליית לחץ הדם ,
שנובע בשל החוסר בויטמין D ?

shron17

New member
הרופא טוען שויטמין D נמוך ישפיע בעתיד על גובה לחץ הדם.

&nbsp
אומנם יש לי כדורים של ויטמין D ,אבל זה לא מספיק כדי להשלים את השפעתם,
צריך גם להיחשף לשמש (ידיים ורגליים שעה ביום,) ואני לא סובלת מקומות בהם השמש ישירה על הגוף.
לכן, רציתי לדעת אם מנסיונכם זה אכן קרה למישהו ,שויטמין D נמוך,
גרם קפיצת לחץ הדם ?
&nbsp

seeyou

New member
אף מומחה לא יכול לתת לך תשובה היום מאחר והנושה בבדיקה

ישנם גישושים תחום הזה ויש הרבה כתבות מסביב לויטמין D
חוסר של הויטמין D יש השפעה שלילית בהרבה תחומים כולל סכרת
יש מאמר שמסביר-באנגלית את הנושה
https://www.webmd.com/diet/guide/vitamin-d-deficiency#1

יש פיטגם שאומר
believe half you see and none you hear

אני התחלתי לקחת ויטמין D 1000 יחידות

יוסי

Annabella1

New member
אם יש קשר הוא עקיף

לפחות ממה שיכולתי לחשוב עליו. קשר אחד אפשרי, לויטמין D3 ליתר דיוק, יש קשר להומאוסטאזיס של רמת סידן בגוף. רמת הסידן בגוף קשורה לפעילות של שרירים חלקים בגוף, מקום אחד לדוגמא שיש בו שרירים חלקים הוא כלי הדם, מקום אחר בגוף שיש בו שריר חלק שתלוי בסידן הוא הלב. כך שזה אופן אחד, עקיף, שאפשר לחשוב עליו שרמת ויטמין D משפיעה על רמת סידן שמשפיעה על הפעילות הקרדיווסקולרית. אבל זה קצת ללכת רחוק. אפשרות שנייה היא דרך מנגנון RAAS, מנגנון רנין אנגיוטנסין אלדוסטרון בכליות שזה מנגנון שיש לו השפעה ישירה על לחץ הדם. כשהכליות במצוקה ולא מגיע אליהן מספיק דם (כמו למשל בפגיעה בכלי דם שמגיעים לכליות כשיש סוכרת), מופעל מנגנון שלם שנקרא רנין אנגיוטנסין אלדוסטרון שתפקידו להעלות את לחץ הדם כדי לספק לכליות יותר דם. בין שאר הדברים, ויטמין D הוא ויטמין של הכליות so to speak. הכליות הן אלה שהופכות את הויטמין לשמיש, אז הרבה פעמים במחלות כליה רואים גם מחסור בויטמין D, וכליה חולה לא מצליחה לשמור על לחץ דם תקין. אז ככה שמחסור בויטמין D יכול להיות סימפטום לבעיות כליה שגורמות בעצמן ללחץ דם בעייתי.

shron17

New member
Annabella1- המון תודה לתשובתך המושקעת.

המידע מרשים ,האם עיסוקך בתחום הרפואה ?

למעלה